Jump to content

Как избрахте своята банка в Германия?


Recommended Posts

Дайте да разнищим въпроса с избор на немска банка. Споделете мнението си и кажете защо избрахте една или друга банка. И в крайна смета доволни ли сте от цената и предлаганите за нея банкови услуги?

Ето няколко точки, по които може да се коментира за начало:

  • някои банки нямат офиси и за определени услуги ти трябва друга банка-посредник
  • други имат офис във всяко села и паланка
  • трети те заливат с реклами и непрекъснато те безпокоят по телефона
  • има такива с или без такса за обслужване на плащания с кредитна карта
  • не всяка банка е силна в онлайн банкирането
  • предлагат се преводи без комисионна до българска банка
  • има банки, предлагащи безплатна сметка + безплатна кредитна карта VISA с която може да се теглят без такси пари от банкоматите в цял свят
  • други банки взимат такси за неща, които в повечето други банки са без такси
  • има такива, които са подходящи предимно за студенти, частни клиенти и хора със свободни професии

Та на въпроса - защо сте в банката, в която сте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Моля, препоръчайте ми банка. Трябва да има задължително онлайн банкиране и хубаво мобилно приложение за онлайн банкиране. Ако има такива - кои са без комисионна за превод в БГ банка - имам да покривам заем. Интересуват ме преводите към Пощенска банка и Банка ДСК конкретно.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност всяка банка ще ви свърши работа. Всички имат онлайн банкиране и добри мобилни приложения. Аз ползвам Хаспа четвърта година и съм много доволен. Лоши думи съм чувал само за Пощенска банка, но и там не мисля, че е толкова зле. Що се отнася до паричните преводи, те са безплатни. Мизериите с преводи и такси ги правят българските банки, доколкото изобщо в България има банки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Благодаря за отговора!

Оказва се че в Dessau-Roßlau(където ще бъдем) няма Хаспа. Наличните банки с офиси са:

1.Commerzbank Dessau

2.Deutsche Bank , Investment & FinanzCenter - но може би не работят с Privatkunden

3.Hedwig & Banker & Partner GbR Steuerberatung

4.HypoVereinsbank UniCredit Bank AG

5.Postbank - доколкото разбирам да бЕгам на далече.

6.Santander Consumer Bank AG

7.Sparda-Bank Berlin eG Filiale Dessau-Roßlau

8.TARGOBANK AG & Co. KGaA

9.Volksbank Dessau-Anhalt eG

Та, от тези 9, коя бихте ми препоръчали? Може да има и други, но тия намерих от прима виста. Както казах важно е да има онлайн банкиране и хубаво мобилно приложение за онлайн банкиране. Аз ще попитам и моят работодател за съвет. Вече ми даде насоки за интернет доставчик и мобилен оператор. Както и за телевизия.

Едит: оказа се че Sparkasse имат офис в партерният етаж на сградата в която ще е работното ми място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Оказва се че в Dessau-Roßlau(където ще бъдем) няма Хаспа. ... Както казах важно е да има онлайн банкиране и хубаво мобилно приложение за онлайн банкиране. Аз ще попитам и моят работодател за съвет.

Въпросът с избора на банка в Германия е сложен. Дори и един немец трудно може да ти каже повече от една причина, за да избере конкретна банка. Положението се усложнява от факта, че няма силно изявен абсолютен фаворит (като българската КТБ например ;)). Най-важното естетсвено е съпоставката цена - извършвани услуги (обслужване), но само специалисти могатда навлязат в такива детайли. Аз не съм от тях.

Едни искат да имат непременно банкомат в селото си и по тази причина отиват в Sparkasse. Тази банка наистина има банкомати във всяко село, селце и махаличка. Други неща не ги интересуват - компетентност на консултантите, качество на предлаганите услуги и т.н. Други искат да извлекат максимална печалба и имат някакви си свои аргумени, за да работят с непопулярни (локални) банки. Трети се интересуват най-вече от условията при кредитиране, или кредитните карти. Четвърти искат сигурност и предпочитат консервативни банки (като Volksbank), където обаче получаването на кредитна карта си е голяма мъка.

При мен в началото беше важно: банката да има добър онлайн-банкинг и да не ми прибира всеки месец такси за неща, които другите банки правят безплатно. Не търсих особено задълбочено и се спрах на Commerzbank. И до момента съм техен, макар че преди време много ме ядосаха по един казус. После разбраха, че са сгрешили и започнаха да ме ухажват, че чак ми стана досадно.

Ето какво ме държи при тях:

- има може би най-добрият онлайн-банкинг, като това не е мое субективно мнение

- ПИБ е тяхна кореспондентска банка в България и паричните преводи между тях стават без никаква комисионна

- много добри консултанти

- имат силно разпространена мрежа от банкомати, защото са в група с още 8 банки (Cash Group), които ползват общи банкомати без такса при теглене

- приемлива лихва при Dispokredit-а

- добре е, когато банката има офис с виж човек в населеното място или района (не е така при online-банките)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте,лятото очакваме първото ни дете и искаме евентуално да си открием спестовна сметка за него в банката(Deutsche Bank) . Някой има ли таква и може ли да ми даде малко повече подробности за това? Заслужава ли си? Какви долу-горе са условията? Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..