Jump to content
Родени в България
julianstefanov

Получаване на майчинство и обезщетение за родители в Германия

Recommended Posts

На 10/5/2017 at 10:16, Aleksander написа:

За тях не е ли необходимо да се докаже „безпаричие”?

Те вече не ги дават. Ето какво намерих докато търсех информация:

"Bitte keine Anträge mehr ausfüllen und einreichen! Das Betreuungsgeld wurde mit Urteil des Bundesverfassungsgericht vom 21.07.2015 für grundgesetzwidrig befunden und für nichtig erklärt. Die bestehenden Formulare dienen nur noch der Information und der Archivierung!"

http://www.kindergeld.org/betreuungsgeld-2.html

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам няколко въпроса относно процедурите покрай майчинските в Германия. С приятеля ми планираме да имаме бебе след около година и нещо-две, но от известно време сме решили трайно да се преместим в Германия. Интересува ме дали е нужно да съм била на трудов договор за някакъв минимален период преди раждането, както е в България, за да преценя дали да тръгвам първа сама натам, за да тече този период, тъй като приятеля ми задължително трябва да си изчака края на трудовия договор в България. По-просто казано питам - ако съм на работа през цялата пременност това достатъчно ли е или трябва да съм мин. година/две. Също така, тъй като той ще е Phd студент, дали имате представа периода на бащинските от два месеца отново ли се изчислява на 65% от това, което получава към университета. Благодаря предварително!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zdraveite iskam da popitam nepoluchavam mainchistvo i detcki dobavki pri polojenie  che sas majat mi sme bezrabotni i nqmame jilishte i ni sprqh detcki te nadbavki na decata dvete deca sami tuk rodeni karitas shteni pomogneli sas jilishte i pomosht

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22.10.2017 г. at 13:40, Mikaela Meko Velevi написа:

Zdraveite iskam da popitam nepoluchavam mainchistvo i detcki dobavki pri polojenie  che sas majat mi sme bezrabotni i nqmame jilishte i ni sprqh detcki te nadbavki na decata dvete deca sami tuk rodeni karitas shteni pomogneli sas jilishte i pomosht

Прилагам на вашето внимание извадка от правилата на форума, които сте приела регистрирайки се в сайта:

5.    Да пише на кирилица. Форумът на “Родени в България” е български и официалният език и писменост на него са българските. Явни демонстрации на нежелание да се улеснява комуникацията във форума ще се смятат за “неуважение към останалите участници”. Мнения на участници, които отказват да пишат на кирилица, ще бъдат редактирани, отстранявани или прехвърляни в категория „Кошче“.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Temenushka Borisova написа:

Imam edin vapros.Az sam v Germaniq ot 4 godini,no za parvi pat zapochnah rabota dogovora mi za 6 meseca no uvi napravih si test za bremennost i mi pokaza che sam bremenna.Kakvo sledva da naprvq

Прилагам на вашето внимание извадка от правилата на форума, които сте приела регистрирайки се в сайта:

5.    Да пише на кирилица. Форумът на “Родени в България” е български и официалният език и писменост на него са българските. Явни демонстрации на нежелание да се улеснява комуникацията във форума ще се смятат за “неуважение към останалите участници”. Мнения на участници, които отказват да пишат на кирилица, ще бъдат редактирани, отстранявани или прехвърляни в категория „Кошче“.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, всичко което прочетох в темата беше много полезно. Моята ситуация обаче е малко по- сложна и се обръщам към Вас с няколко въпроса и за съвет. Аз съм бременна във втори месец, към момента съм в болничен тъй като, за жалост, бременността не е лека. Работя на трудов договор в Байерн, Германия, с крайна дата 31.01.2018г. Работник съм във фирмата от 01.07.2016г. По всяка вероятност скоро ще съм безработна. Имам съпруг. Работи в същата фирма. Здравната ни осигуровка е фамилна, но мисля, че аз съм титуляр. Не съм много запозната, защото шефа ги прави. Та питанията са ми: Какво се случва, когато аз остана без работа?; Имам ли право на обезщетение за безработица?; Болничният от кого се изплаща?; Необходимо ли е да подавам някакви документи?

Гинеколожката ми каза, че щом съм в болничен за бременност, поради трудна такава или при условия, че работната среда не е подходяща за работа, би трябвало от здравната каса да възстановят парите за работната ми заплата на шефа ми. Това така ли е?

Благодаря много, предварително. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !!! Благодаря предварително за изясняването на подобен тип проблеми.

Моят случай е следният. Работя от близо 10 месеца в една фирма в Германияна пълен работен ден, с осигуровки и всички плащания.  Бременна съм в 8 месец. Искам да знам далu ще взема майчинство? Наскоро се омъжих и с мъжа ми не сме подали документи за щоркласата, това ще бъде ли проблем или трябва неизбежно да се реши? (Двамата живеем заедно, но не сме регистрирани на едно място. Това ще окаже ли влияние върху подаването на документите). Желая също така да разбера, ако излезна в майчинство какво ми се полага? Кога трябва да поддам документите и какви докуменрщти трябва да подам? Районът, в който живея е Baden - Wüttenberg. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, бременна съм в 4-ти месец. Имам трудов договор. Проблема е че работодателя все още не е уведомен за бременноста ми. След като разбере има ли възможност да прекрати договора за да не плаща обезщетение ? Ще продължавам да получавам месечната си заплата до крайната дата на договора ми и имам ли право да получавам месечната ми заплата и майчинство едновременно?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване