Jump to content

До случайния посетител


Recommended Posts

Здравей посетителю, вероятно влизайки в този форум оставаш с впечатлението, че е създаден за коментиране на детските надбавки в Германия и триковете за тяхното получаване. Уверявам те, че това далеч не е така. Ако потърпиш малко и разгледаш ще видиш, че тук са коментирани и много други и полезни неща. Тук можеш да откриеш начини за това как да започнеш да учиш или да усъвършенстваш немския си език. Дори къде и как да го практикуваш безплатно в добронамерена среда (например обществената библиотека в Хамбург). Можеш да намериш много от полезните връзки в Германия като лекари, адвокати, да потърсиш или намериш училище за детето си, да проучиш възможности за работа, да споделиш горчивият си опит с некоректни работодатели, както и да предпазиш другите като теб. Не, тук не е бюро за експертни консултации, не си прави грешни изводи. Тук е място където споделяме опита, грешките и възможностите си за реализация в тази чужда държава. Можеш дори да разкажеш липсва ли ти България и коя е любимата ти българска песен? Можеш да поведеш инициатива, да намериш полезни контакти и нови приятели. Лека вечер и приятен престой тук, във форума на Български център!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...
  • Отговори 6
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Много поздрави и от мен, знайни и незнайни анонимни гости!

През последните месеци определено се забелязва повишеният Ви интерес към нашия скромен форум. Чудесно е да виждаме, че усилия ни не са едно преливане от пусто в празно, а се случва реални хора с реални проблеми да получат така нужното им съдействие.

Искаше ми се тук да Ви напиша нещо свежо, с което да мотивирам поне част от Вас да отделят 2-те минути лично време, което е нужно за процеса на регистрация.

Бях решен да опитам с думите си да ви привлека за кауза на Български център.

Сигурен бях, че трябва да ви предизвикам да предадете своя импулс на сънародник в нужда, с помощта на който той да успее да се изправи на крака и да продължи напред.

Но като че ли няма смисъл да правя това. А може би просто не намирам подходящите думи, за да продължа ...

Както и да е, сполай ви! Останете си със здраве и ни споменавайте с добро! Ние ще трябва да се справим с или без Вас, макар че с Вас щеше да бъде по-лесно и интересно.

Ваш,

1984

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Що е то случаен посетител и какво търси той във форум като този?

Ще ви кажа, търси информация която да му помогне главно за да си вземе детските надбавки в Германия със задна дата.

Защо този случаен посетител не се регистрира? Ами защото той е само консуматор, без лице и без глас, той чете и чете и накрая си тръгва без едно "благодаря" да каже на хората, които са отделили от своето време за да му подскажат решенията, които трябва да вземе.

Ентусиазма, който ме беше обзел в началото, когато форума тръгна, полека-лека започна да ме напуска, защото българите влизайки тук, не се интересуват как да се интегрират, желаещите да го направят са малко, то се вижда и от курсовете по немски език, които посещаваме. В група от по 20 човек, поне аз за толкова години не съм видяла и един българин. Защо? Не искате да работите като чистачи, не ви харесва да "слугувате", не искате да работите за най-ниските заплати тук, ами ходете на курс. Отделете по 120 евро от прословутите детски надбавки и инвестирайте в себе си, тогава всичко което е изписано тук ще се обезсмисли, защото ще се справяте сами.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що е то случаен посетител и какво търси той във форум като този?

Ще ви кажа, търси информация която да му помогне главно за да си вземе детските надбавки в Германия със задна дата.

Защо този случаен посетител не се регистрира? Ами защото той е само консуматор, без лице и без глас, той чете и чете и накрая си тръгва без едно "благодаря" да каже на хората, които са отделили от своето време за да му подскажат решенията, които трябва да вземе...

Лично мен много повече ме обезсърчават регистрираните случайните посетители. Онези, които остават анонимни и идват само да изконсумират информация не ме интересуват. Става въпрос за тези, които все пак отделят време да се запишат при нас, имат си потребителско име, поставят конкретни въпроси в някоя тема (обикновено за детските надбавки), дори сърдечно благодарят за получените отговори ... и толкова. Изчезват, залисани в проблемите си или просто така и не успяват да разберат какъв е смисъла на подобни форуми, а имено:

  • да съдействаш информацията да се движи свободно и да бъдеш активна част от тази система
  • да получаваш, но когато стъпиш на краката си и да започнеш да даваш
  • когато търсиш - да намираш, а когато намериш - да споделиш с другите търсещи

Всъщост от подобни процеси страда не само този форум, но и утвърдени вече портали с десетки хиляди регистрирани потребители, от който само единици дават някакъв принос. Аз лично мога да го преживея и се надявам, че ще успеем да заразим с добро по-широк кръг сънародници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

До Български център.

Здравейте,

Искам да кажа на създателите на Български център, че вашето мнение е важно за мен.

За мен, вашият "скромен форум" е едно полезно местенце, където намирам доста полезна информация и ме докосва до страната където живее любимият ми човек.

Научих се все по често да влизам и чета с интерес всичко публикувано от вас. Когато попаднах за първи път в Български център, да наистина търсех всичко свързано с подаването на документи за детски надбавки. Не го крия, дори бях изумена, та даже потресена от подробната информация която получих. Благодарение на Вас подадох всички документи, не зная дали ще се получи или не, но е факт че много ми помогнахте. Сега когато чета как се чувстват повечето от вас, направо ми става някак тъжно, та дори се чувствам леко виновна. Искам да ви уверя и да Ви кажа, че има хора като мен, които живо поглъщат и се интересуват от всяка информация свързана с каквото и да било във форума.

Може би много хора забързани в ежедневието си не намират време за това чудесно местенце, а може би не се интересуват от нищо друго освен от личната си изгода. Да, прави сте да се чувствате по този начин, но всички хора сме различни. Аз самата съм работещ човек, гледаща сама две деца и учеща с голямо желание немския език. И въпреки всичко намирам време да разгледам новостите във форума, да науча нещо полезно от Вас. Не се съмнявайте, че всичко което правите е напразно, сигурна съм, че със своята всеотдайност, отзивчивост и професионализъм сте помогнали на много хора. Дано ентусиазма никога не Ви напуска и дано има повече хора като Вас, знаещи да помагат на нас незнаещите.

Благодаря Ви. Бъдете здрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

  Здравейте и от мен! Вчера открих форума ви и от тогава не мога да спра да ви чета. Искрено ви се възхищавам! Ще бъда откровена, аз не бих отделила толкова много лично време за племе като нашето. Факт е, че голяма част от българите търсят на хляба мекото, но има и такива като мен, които искат да са добре информирани преди да предприемат важна стъпка в живота си.

  И за да не останете с грешно впечатление, ще ви се представя накратко. Казвам се Цветелина и по професия съм графичен дизайнер, а по образование интериорен дизайнер. Мъжът ми е завършил приложна лингвистика с английски и френски, магистърът му е рекламен мениджмънт и използва тези си познания работейки в ГФК България. За тези, които не знаят, това е немска фирма и не случайно сме се ориентирали към Германия. От две години мъжът ми ходи на курсове по немски език. Аз също бих ходила, но имаме малко дете, за което трябва да се грижа.

  Отивайки в Германия, ние не искаме да лежим на нечий гръб, а да предложим едно по-добро бъдеще на детето си. На първо четене ще живеем при роднини, а когато мъжът ми си намери работа ще се отделим. Детето ни е с хронично заболяване и предпочитам да го гледам до 3г (сега е на 2г), през това време непременно ще уча езика. Факт е, че искам да се информирам какви помощи може да взимаме, когато отидем там, но не за да изкяраме, а за да не ни се наложи да се разделяме. До колкото четох няма да имаме право на помощи преди съпругът ми да си намери работа, но и така ще се справим някак. За нас е важно да сме заедно.

  За сега може би съм "случаен посетител", но с добри намерения. В бъдеще се надявам да бъда полезна на някого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Здравейте и от мен! Вчера открих форума ви и от тогава не мога да спра да ви чета. Искрено ви се възхищавам! Ще бъда откровена, аз не бих отделила толкова много лично време за племе като нашето. Факт е, че голяма част от българите търсят на хляба мекото, но има и такива като мен, които искат да са добре информирани преди да предприемат важна стъпка в живота си.

...

  Отивайки в Германия, ние не искаме да лежим на нечий гръб, а да предложим едно по-добро бъдеще на детето си. На първо четене ще живеем при роднини, а когато мъжът ми си намери работа ще се отделим. Детето ни е с хронично заболяване и предпочитам да го гледам до 3г (сега е на 2г), през това време непременно ще уча езика. Факт е, че искам да се информирам какви помощи може да взимаме, когато отидем там, но не за да изкяраме, а за да не ни се наложи да се разделяме. До колкото четох няма да имаме право на помощи преди съпругът ми да си намери работа, но и така ще се справим някак. За нас е важно да сме заедно.

  За сега може би съм "случаен посетител", но с добри намерения. В бъдеще се надявам да бъда полезна на някого.

Привет и от мен,

приятно е да чуеш добра оценка за труда си. Благодаря ви от името на екипа и на потребителите, допринасящи с въпросите и отговорите си това място да го има.

Надявам се да останете между нас и след време да споделите опита си с други, които на свой ред ще поставят въпроси. А защо не и да помогнете с идеи по отношение на самия форум... Но докато този момент дойде, спокойно може да се възползвате от възможността да получавате безплатна информация от тези, които вече са извървели вашия път.

А аз искам да ви помоля само за едно нещо: всяка една информация във форума ни, която намирате за полезна, да я споделите по какъвто и да е начин с повече свои приятели и познати.

Поздрави

1984

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..