Jump to content

Моите любими български песни


Recommended Posts

  • Администратор

Стефка Съботинова - Притури се планината

Една велика българска песен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 5
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Не знам защо реших, че трябва да се споделят хубави песни. Та ето и от мен една, винаги когато я слушам настръхвам целия, даже връхчетата на ушите ми ;))))

  • Харесва ми 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.03.2015 г. at 1:17, Antoniy написа:

Не знам защо реших, че трябва да се споделят хубави песни. Та ето и от мен една, винаги когато я слушам настръхвам целия, даже връхчетата на ушите ми ;))))

Аз си имам една компилация от около 200 български естрадни песни. Тези песни вероятно вече не звучат дори и по БГ Радио, но на мен не ми омръзват, макар че съм ги слушал сигурно 100 пъти.

Направих компилацията след преместването ми в Германия, но не от носталгия по нещо. Просто в един момент установих, че те по някакъв начин са част от мен и просто си ги обичам. Днес реших да споделя една от тези песни. Има я в изпълнение на Мария Нейкова, "Диана експрес", Георги Христов. Трудно ми е да реша, кое от тях е най-доброто. Слагам просто "Синева" в изпълнение на "Диана експрес" (с Васил Найденов)

Синева

Текст: Павел Матев
Музика: Александър Йосифов
Аранжимент: Митко Щерев
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Тази песен ме докосна днес по особен начин. Слушах я отново и отново на път за работа, поне три-четири пъти един след друг. Спрях да я "превъртам", чак когато пристигнах на работа.

Без да съм чул вика на някой буден или смеха на някой влюбен, просто усетих, "че съм жив и нужен". Така че, споделям с вас ...


По първи петли

Музика: Стефан Димитров
Аранжимент: Стефан Димитров
Текст: Михаил Белчев

 

 

Редактирано от Крякащата тайфа
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..