Jump to content

Търся почасова работа в Хамбург


Rumenova

Recommended Posts

Здравейте, търся почасова работа в Хамбург (Мини Джоб). Свободна съм  до обяд (12-12.30ч.), тъй като след това трябва да си взимам детето от училище. Сутрин мога да почвам от много рано. Немският ми е в начално ниво, от скоро съм тук и се опитвам да го уча сама. Ако може да ми дадете координати и на цайт фирми също ще съм много благодарна. Благодаря на всички за отделеното внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 4
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Най-активни дни

Най-активни в темата

Здравейте, разгледайте тук: http://bgzentrum.de/index.php?topic=25.0. Може да опитате с търсене и тук: https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-jobs/hamburg/anzeige:angebote/mini-job/k0c102l9409

Не ви препоръчвам цайт фирми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Rumenova,

погледнах предложенията в интернет и на пръв поглед ми се стори, че има страшно много предложения за почасова работа в Хамбург. Все пак не живея там и нямам пряк поглед върху ситуацията и колко от обявите са действителни. Но както и да е, по важното е вие да сте наясно какво искате и какво можете да вършите, а послед да намерите и предложение за конкретния часови интервал.

Недостатъчният немски може би малко ще затрудни намирането на работа, но ако подготвите перфектно документите си за кандидатстване и успеете да убедите работодателя си, че липсата на добър немски ще я компенсирате с упорит труд, мястото ви е в кърпа вързано.

Добре е да имате предвид, че дори и за сравнително прости дейности (например, нареждане на рафтовете в магазин за хранителни стоки) може да искат да покажете наличие на квалификация. Но пък има и много други позиции, за които не се изисква нищо друго, освен всеки път да идвате точно на време на работа. Мисля, че имате много голям шанс при AWO, Diakonie, Caritas и подобни организации, работещи с мигранти, социално слаби и т.н. Не чакайте да пуснат обява, а направо си пратете документите по ваша инициатива (Initiativbewerbung), без да има конкретна позиция.

Ако започнете с ежедневно търсене, рано или късно ще изскочи нещо. В допълнение към Minijob може да търсите обяви и за Aushilfe. Това са дейности, които обикновено се дават за Minijob. Откакто има минимално заплащане (Mindestlohn), при Minijob се работи най-много около 13 ч. седмично (преди това беше 20 ч.).

Както Александър вече ви спомена, новите "робовладелци" (Zeitarbeitsfirmen) не са за предпочитане. Освен това за тях Minijob не е интересен тип заетост. Ако все пак искате да опитате при тях, това с те в Хамбург: Personaldienstleister und Zeitarbeitsfirmen in Hamburg.

Кажете все пак имате ли някакви по-специални предпочитания или квалификация, или трудов опит?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Благодаря Ви за отговора.

Имам 11 годишен стаж в рекламна агенция в България. Работила съм с офис техника, лазер а гравиране на метални и неметални повърхности и режещ плотер.

Но сега, тъй като незная все още език нямам никакви претенции за работа. Готова съм да работя почти всичко, стига да ме устройва работното време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..