Jump to content

Кой поиска белезници за Фонда за лечение на деца?


Recommended Posts

Едно събитие, случило се преди две седмици ме задуши от гняв. Става въпрос за акцията на ГДБОП и Специализираната прокуратура, проведена на 20 април 2016 г. и насочена, представете си, срещу служителите на Фонда за лечение на деца . Първото, което си помислих е дали може да има нещо по-низко от това да се облагодетелстваш от човешкото нещастие. После обаче се запознах с повече факти около самата акция, мотиви и официални изявления. Колкото повече четях, толкова повече гняв ме изпълваше, но вече не поради "злоупотребите" на служителите на фонда, а поради безобразието на МВР и прокуратура.


Ето как държавата слага белезници, защото така е решила:



Защо пиша всичко това? Ами защото все още ми пука. И защото има и други хора, на които все още им пука и чиито усилия ми се иска да подкрепим. Ужасен съм от степента на противоречие в информациите от официалните източници, казионни медии и тази в блогове, форуми и т.н. Дори и на прост човек като мен му става ясно, че подобна поляризация в мненията говори за наличие на напрежение по оста държава <-> гражданско общество. А когато конфликтните ситуации са в подобна връзка и когато държавата е България, обикновено правото е на страната на гражданското общество.

Ако и на вас не ви е все едно какво се случва в България, подкрепете призива по-долу.
Уверявам ви, има смисъл и Махатма Ганди го е формулирал така „Първо не ти обръщат внимание, после ти се присмиват, после започват да се борят с теб, а накрая побеждаваш.”

Цитат

Приятели,

Във връзка с показната акция във Фонда за лечение на деца написахме Отворено писмо с въпроси до премиера, главния прокурор и вътрешния министър, което ви призоваваме да подкрепите и вие.
Направихме това основно по две причини:

Първата е, че вече шести ден след арестите във Фонда, никой от отговорните за показната акция не намира за необходимо да даде каквото и да било аргументирано обяснение на разтревоженото ни общество. Почти седмица всички се питаме „Какво се случи на 20 април?”, „Кой?” и „Защо”? Няма да позволим да мълчат, докато всички забравим, както е ставало неведнъж. Затова се налага да зададем въпросите си директно до г-н Борисов, г-н Цацаров и г-жа Бъчварова.

Още повече, че отговорите, които ще очакваме да получим, касаят не само екипа на фонда и конкретния случай. Те касаят всички нас, гражданите на тази държава. Защитени ли са правата ни, домовете ни, свободата ни?

Втората причина е, че държим много ясно и недвусмислено да заявим на управляващите, че ние, обикновените хора, отказваме повече да заплащаме за своеволията на самозабравили се чиновници. Защото тук вече не говорим просто за пари. Говорим за най-скъпото – децата ни!

До 15 май събираме подписи, за да зададем тези въпроси и от ваше име. Може да се включите:
• като разпространите отвореното писмо,
• като подпишете онлайн: http://www.peticiq.com/otvoreno_pismo_fond или като да ни изпратите имената си на мейл: team@save-darina.org

На 16 май 2016 г. ще внесем отвореното писмо официално в Министерския съвет, Прокуратурата и Министерството на вътрешните работи.

Благодарим ви!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой все пак е подкрепил петицията е добре да знае, че участието изисква потвърждение. Поканата за потвърждение идва на електронната поща, която сте дали при регистрацията за петицията. Без потвърждение, участието ви е невалидно.

Използвам случая да поканя заинтересованите потребители за участие. Това не е просто поредната петиция, в крайна сметка става въпрос за лечението на деца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..