Jump to content

Учебни материали - 3861 думи BG <> DE


Recommended Posts

3861 думи BG <> DE


Изучаване на немски думи по метода с листчета. Файла съдържа 3861 думи на немски и български език. Думите са за ниво А1 и А2. Сканирани и обработени от речниците на издателство Хубер. Интересното е, че много от думите бяха неправилно преведени. Вероятно има още грешки. При наличие, моля, съобщавайте.

За да използвате файла е важно да се знае, че общото съдържание е 198 страници. 99 с немски думи и още 99 със съответният превод на български. За начало е най добре да започнете с разпечатването на пробна страница. Например страница номер 1. Разпечатвате я и отново я слагате в принтера, но на обратно, т.е. следващото разпечатване да е на гърба. На страница 1 с немските думи съответства страница 100 където думите са преведени на български. Изглежда сложно, но всъщност е много просто. Направено е по този начин за да могат да се разпечатат наведнъж всичките 99 страници, които после да бъдат обърнати на обратно и разпечатани с българските значения на думите. Крайният резултат ще представлява таблица с думи, които трябва да се изрежат по контура. Така получавате 3861 листчета, които можете да групирате, да речем по 10-20 и да ги носите със себе си в джоба и така да учите немски пътувайки в градския транспорт.  Метода е стар, прост и изпитан. Имайте предвид, че рязането е дълга и досадна работа. За това опитайте като за начало само с няколко листа (един лист съдържа 39 думи). За рязането препоръчвам линийка, макетен нож и стъклена маса. 

В готов вид листчетата изглеждат така:

13170776_10210202692047899_611255481_o.jpg

Успех!


Редактирано от Александър Узунов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря сърдечно! Този метод наистина дава резултат, аз самата съм го изпробвала.Благодаря за положения труд!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 години по-късно...

Благодаря! Направо понякога се чувствам неудобно, че всичко ни е поднесено на тепсия! ❤️

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Благодаря!
Ако го имате в док файла би било полезно,защото някои от думите, които никога  не бих използвал да ги едитна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблиците не са правени в док формат заради разместванията при форматиране на страниците. Не пазя оригиналните файлове, но корекции могат да се правят с пдф едитор. Не знам дали си струва. Беше голяма играчка, но след пускане в различни групи във Фб се стигна до 170 регистрации във форума на ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5/5/2022 at 22:59, Aleksander написа:

Таблиците не са правени в док формат заради разместванията при форматиране на страниците. Не пазя оригиналните файлове, но корекции могат да се правят с пдф едитор. Не знам дали си струва. Беше голяма играчка, но след пускане в различни групи във Фб се стигна до 170 регистрации във форума на ден.

Ще пробвам с някой пдф едитор.Не бях се сетил!
Ако не стане с едитора, ще трябва избирателно да принтирам листовете.
Всъшност, като се замисля стигат ми и 1000 думи, които се ползват често!
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..