Jump to content

Какво мислите за здравеопазването в държавата, в която живеете?


ptpetrova

Recommended Posts

Доволни ли сте от здравеопазването в държавата, където живеете? Какво е отношението на докторите към вас?  Би било хубаво всеки да сподели с какви впечатления е останал от тази болезнена за България тема. 

П.С. Сестра ми е здравен работник в Бг и все повече се отчайва от здравната ни система там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 5
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Ще ви разкажа една история...Дълга и не от най-веселите, но с добър край.Имам дъщеря - един прекрасен млад човек.Малко преди да тръгне на училище, забелязах, че има нещо на ушенцето,прозиращи кръвоносни съдчета.Така започна историята.Първо-специалист уши-нос-гърло.После - хирург.После - пластичен хирург.Съдов хирург.Невро-хирург....Малформация, която през пубертета сигурно ще изчезне - казваха.Но нещото растеше с годините, а никой от купищата доктори не можеше да обясни какво точно се случва и защо.Преди 6 години стигнахме до ВМА - София.Операция..Нищо.Една година по-късно от ВМА ни изпращат в "Токуда"-болница.Пак операция.СИТИ КЛИНИК.....- Едни от най-реномираните здравни заведения...Пари "под масата".Пари с документи.Единствен резултат: откриха проблема- сънна артерия.Миналата Коледа нещата излязоха от контрол.Беше страшно,затова тази част ще я пропусна......Колеги на дъщеря ми от университета подеха кампания за събиране на средства за лечение в чужбина.Последваха ги съучениците и от гимназията,учители, приятели, познати, непознати ХОРА.....Така се озовахме в университетската клиника в Хайделберг.Спасиха живота на детето ми и ми върнаха вярата.Вярно, че немската система е тромава, но нищо не пропуска.Още при първата ни среща с професора бяхме много впечатлени, как излиза и посреща лично всеки свой пациент, карайки го да се чувства на правилното място и ......значим.Всъщност това може да се каже и за всеки лекар, сестра, за всеки член от персонала.Това, което видях за пет месеца, за такива грижи и такова отношение, мислех, че само във филмите го има...Няма достатъчно силни думи, с които да изразя възхищението и благодарността си към всички хора, работещи там и особено на проф.Федершпил, който свърши най-тежката работа.Благодаря, че всички тези хора ги има!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам, че вашата история е приключила благополучно. Тя е абсолютно показателна за това, че всъщност в България няма здравна система. Има система, която се опитва да храни себе си, но не успява. Има специалисти, но безхаберието до такава степен е обхванало всичко, че нещата са изродени до крайност. Впечатляваме се и се възхищаваме на чуждите здравни системи, но всъщност то не правят нищо повече от това да работят. Създадени са от хора за хора с грижа за всички. Темата е безкрайна.

Имах намерение да разкажа моята история, но всъщност тя се състои от четири под истории. Истината е, че благодарение на немското здравеопазване имам здраво и живо семейство. Преживяхме много тежки моменти, но всичко вече е наред. Много се радвам, че имам възможност да живея и работя в Германия и да плащам своя дял от тази невероятна здравна система. Правихме груба сметка какво сме дали като здравни осигуровки и какво сме получили насреща. Разликата е в пъти. Отделно тук не се плаща за нищо допълнително. Всички видове изследвания, дори скенер и т.н. са безплатни. Детските лекарства са безплатни, очилата за деца. В момента просто нахвърлям. Няма как да изброя всичко. Мога да разкажа и чужди истории далеч по-драматични от моята.

За себе си, търсех начин поне малко да се реванширам. Намерих го като ходя редовно да дарявам кръв. Кръвния център също е една дълга тема. Ще кажа само, че хората знаят и оценяват това, което имат. В кръвния център винаги има опашка.

И разбира се, типично по нашенски, преди време се намери един идиот да каже, че те (немските доктори) не струват ама имат хубава техника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. Радвам се, че се включихте в темата.

Моето моченце, като беше бебе на 6 месеца, за първи път в България педито му изписа антибиотик. И то само за една температура. Аз не му го купих, защото за мен не беше правилно и не сгреших. В последствие установих, че този д-р на всяко посещение все антибиотик ни изписваше. Сама съм преценавала да не го давам на детето.

В Германия няма такова нещо, тази зима детето хвана вирус и 1 седмица беше с температура. Педиатърът беше много спокоен и изписа само сироп за кашлица и капки за нос. Като излязох от аптеката бях като гръмната, защото за първи път в живота ми се случи да не давам пари в аптека... 

И колко още имам за разказване... Ама да не ставам скучна за другите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте ,мога ли тук да помоля някой, ако знае Акушер Гинеколог в

Мюнхенгладбах  говорещ български  да ми пише.Благодаря  на всички .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
На 9.06.2016 г. at 0:19, magiflowers написа:

Здравейте ,мога ли тук да помоля някой, ако знае Акушер Гинеколог в

Мюнхенгладбах  говорещ български  да ми пише.Благодаря  на всички .

Пишете в съответна тема или създайте нова дискусия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..