Jump to content

Помощ за наемане на квартира във Франкфурт


Recommended Posts

Здравейте,

По стечение на обстоятелствата се озовахме във Франкфурт с цели 5 дни предизвестие за заминаването, съответно не ми остана никакво време да си подготвя домашното ... Тук сме заедно с половинката и дъщеря ми - основно заради нея. Предстои и трансплантация на костен мозък и ще се наложи да остане в града между 6 и 12 месеца. Съответно се налага да наемем апартамент тук при доста строги изисквания - задължително трябва да е с кухня и отделна баня, на максимално разстояние от около 2 км. около болницата (на дребното ще му е забранено да ползва градски транспорт и придвижването и ще е само пеша). На всичко отгоре и аз, и половинката сме зле с немския и съответно малко трудно се ориентираме из немските сайтове ... 

Основният въпрос - от къде ще ми препоръчате да тръгна с търсенето на жилище, при положение че няма как да докажа доходи тук - не се очаква изобщо да има такива ...

Ще съм благодарен на всякакви съвети по темата :-)

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 7
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Най-активни дни

Най-активни в темата

Здравейте goose,

за ориентиране в информацията на немски език ще ви помогнем, но има редица други въпроси, на които е добре да се даде отговор. Основният от тях е - с какви пари ще се плаща наема на жилището? Ако това става ще бъдат ваши средства, които предполагам не са неограничени, тогава намирането на баланса между изискванията, които сте посочили и бюджета, който сте планирали усложнява леко задачата.

Другите въпроси са:
(1) през фонда за лечение на деца в чужбина ли ще се прави лечението?
(2) какъв е адреса на лечебното заведение в Хамбург?
(3) Какъв е все пак месечния бюджет за жилището?

Иначе преди малко погледнах какво се предлага в момента в https://www.airbnb.de, защото това за мен е най-лесния и бърз начин за намиране на добро жилище при приемлив наем. Това са актуалните в момента обяви на самостоятелни апартаменти за периода 18.07-31.07 при месечен наем до 1000 € (вътре с включени всички разходи). Хвърлете едно око и имате предвид, че ако отсега потърсите жилища от 1 септември, ще намерите много повече предложения на още по-нисък наем.

Аз лично намирам този сайт за една добра алтернатива на всяко едно друго предложение. До скоро ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и благодаря за отговора.

Първо отговор на въпросите - лечението се поема от българската държава с S2 формуляр, за него няма проблеми.

Лечебното заведение е във Франкфурт - университетската болница на Theodor-Stern-Kai 7

Бюджет - до около 1200 евро с включените разходи. На теория се поема от фонда за лечение на деца, на практика - понеже не искаме да се излагаме допълнително като българи - ще си го плащаме ние и след това ще се бием с фонда да ги възстановим. Причините, поради която го решихме така, са две. Първата е, че фонда не се слави като един от най-редовните платци и не искаме да оставяме след нас излишни емоции по темата. Втората - подписването на договор с фонда ще е едно весело приключение - трябва да го изпратим от тук до шефа му, той да го подпише и после да го върне с някакви куриери насам за втори подпис :-) Знаейки и колко бързо работят българските институции - това най-вероятно ще се случи точно навреме за напускането ни на Германия :-)

airbnb ги предледах, но те са за краткосрочни квартири. Най-вероятно аз няма да съм тук по време на цялото лечение (което се очаква да е мин. 6 месеца), но детето по-голямата част ще бъде извън болницата и ще трябва да ходи редовно на прегледи там. За това и е изискването жилището да е на пешеходно разстояние. Възползвахме се и от още няколко сайта по темата като immobilienscout24.de, но навсякъде се сблъскваме с проблема с доказването на доходи или гаранции, за това и въпроса ми беше основно в тази насока - какво можем да направим по темата ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, goose написа:

 

airbnb ги предледах, но те са за краткосрочни квартири. Най-вероятно аз няма да съм тук по време на цялото лечение (което се очаква да е мин. 6 месеца), но детето по-голямата част ще бъде извън болницата и ще трябва да ходи редовно на прегледи там. За това и е изискването жилището да е на пешеходно разстояние. Възползвахме се и от още няколко сайта по темата като immobilienscout24.de, но навсякъде се сблъскваме с проблема с доказването на доходи или гаранции, за това и въпроса ми беше основно в тази насока - какво можем да направим по темата ... 

Сега видях, че съм дал линк с търсене за Хамбург, а вие питате за Франкфурт. Както и да е ...

Сайтове като immobilienscout24.de или immonet.de има стотици, но не мисля, че това са местата, където трябва да търсите. Шансовете ви там са минимални поради краткия период, за който ще наемете жилището (освен ако не решите да спестите тази информация). Другият проблем е, че на практика няма предложения в посочения от вас ценови диапазон, които да стоят ненаети. Ако излезе нещо, то ще е реално свободно след поне 3 месеца. Освен това ще трябва да се конкурирате с още 20, 30 или 50 кандидати.

По-скоро трябва да се насочите към наемане на жилище с Zwischenmiete, но и там жилищата се обявяват и договарят 1-2 месеца, преди да са реално свободни.

Дългосрочните резервации (3+ месеца) в airbnb не са проблем, но хубавите предложения са частично резервирани за септември и октомври. Това създава накъсване и е трудно да се намери непрекъснат период от 3+ месеца преди началото на октомври 2016. Все пак смяната на няколко жилища през airbnb ми се вижда най-разумния вариант.

По отношение на отдалечеността на жилището - пътуването с такси не е ли позволено? Разходът за такси може да бъде калкулиран катио част от лечението. Освен това понякога болниците ползват превозвачи, чиито цени са много по-ниски от пазарните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забранени са и както таксита, така и дори собствена кола ... Иначе се бях замислил да докарам нашата от БГ и така да разширя района за търсене, но за съжаление не става. Мерси за съвета, ще се насочим и натам за търсенето. Намерихме и няколко локални компании, които се занимават да отдават под наем апартаменти в техни собствени сгради, днес имаме срещи с представители на две такива, надяваме се да успеем да ги убедим, че сме платежоспособни :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tова са някои от предложенията за временно отдаване на апартаменти под наем във Франкфурт. Вас ви интересуват предложенията в районите Gutleutviertel, Niederrad, Sachsenhausen-Nord и евентуално Lerchesberg. Както виждате, много от предложенията са от октомври 2016. Внимание: при временно отдаване на апартаменти под наем (Zwischenmiete) понякога стават измами. Добре е да намерите човек с немски език, който да ви съдейства. Иначе действително е най-добре да се контактува директно с големи фирми-посредници, които стопанисват хиляди обекти.

Междувременно потърсихте ли съдействието на доброволците от lekuvam.se? Те имат доста представители във Франкфурт и мисля, че има с какво да ви помогнат. Желая ви успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съдействието, проблема се реши с помощта на консула ни във Франкфурт и след раздухания скандал с типично българския фонд за лечение на деца.

Приятен ден и поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..