Jump to content

Hermes


Antoniy

Recommended Posts

Преди време ми бяха споменали че в куриерска фирма "Hermes"  набират работници, не ме заинтригува особенно, но преди няколко дена брат ми ми каза,че искал да дойда да работи в Германия и си мисля да разпитам пак за тази фирма. Дали някой има някакви отзиви за нея?  Става въпрос за района на Lübeck

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 5
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Фирми като Hermes, DHL, GLS, DPD винаги търсят хора. Ако се случи на човек (шеф) работата е добра. Малко повече стрес и търчане. Проблема, с който аз съм се сблъсквал е това, че не набират директно работници на договор, а има една верига от подизпълнители и всеки по веригата си взима своето. Аз бях в GLS. Първия ден имах 117 адреса, т.е. от 6:30 сутринта до, около, 21:00. Предложението за заплащане беше твърдо 1400 евро, но с Гевербе, т.е. трябва да издавам фактури, да плащам на счетоводител, самоосигуряващ се и т.н. и като ударих чертата се оказа, че трябва да работя за 2-4 евро на час, чисто. Чувал съм, че има и доволни. Има приятел, който работи в DPD и твърди, че докарва по 1800, но пак с Гевербе, което означава доста по-малко. За Hermes съм чувал, че много търсят за прекарване на бяла техника до клиенти, но там било доста тежко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Здравей!

МъжО започна работа в Хермес (Хамбург) преди няма и месец.Излиза в 7,30 и се връща след 21 ч вечерта.Раздава по 80-100 пакета и му се плаща по 55 цента на пакет.С две думи,кофти работа,но според зависи от зора (в нашия случай).Иначе не искат Гевербе или там както се казва,на договор е,с двойно счетоводство.Хермес е на франчайз и явно много зависи и при какъв шеф ще се паднеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

МъжО започна работа в Хермес (Хамбург) преди няма и месец.Излиза в 7,30 и се връща след 21 ч вечерта.Раздава по 80-100 пакета и му се плаща по 55 цента на пакет.С две думи,кофти работа,но според зависи от зора (в нашия случай).Иначе не искат Гевербе или там както се казва,на договор е,с двойно счетоводство.Хермес е на франчайз и явно много зависи и при какъв шеф ще се паднеш.

Имам познат, който работеше за Hermes. От разговорите си с него знам, че:

- съвсем естествено новобранците получават най-трудните райони (много часове, малко пакети)

- текучеството е голямо и бързо се става "старо куче". Aко човек се задържи няколко месеца, постепенно подобрява позициите си, което означава - намаляване на работното време и увеличаване на доходите

- колкото и да си подобри обаче човек положението, това си остава работа, която не е за всеки (както повечето работи)

Успех на съпруга ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Препечатвам едно съобщение, което може би ще бъде интересно за някои от потребителите тук. Надявам се, засегнатите между вас да не останат пасивни, защото е редно да се осветлят нелицеприятните практики, които прилагат партньорите (подизпълнителите) на HERMES.


Здравейте,

през 2012 Хермес е получил сертификат от TÜV като потвърждение на добрите условия на работа във фирмата. Но условията се променят, когато се дават поръчки на подизпълнители.

С проблема се занимавам от дълго време, но в момента шансовете за публична дискусия на проблема са добри, защото баварската телевизия работи над едно предаване и търси най-вече хора, които са работили за Hermes през последните години в Бавария.

Моля Ви, ако имате интерес да представите условията на работа или познавате колеги се обадете.
Поздрави
Надя Клуге


Mit freundlichen Grüßen
Nadia Kluge
(Dipl.-Jur. Univ./zertifizierte Mediatorin DAA)
DGB-Projekt „Faire Mobilität – Arbeitnehmerfreizügigkeit sozial, gerecht und aktiv“
Beratungsstelle München

bei DGB Bayern
Haus C 5.12
Schwanthalerstr. 64
80336 München

Telefon: 089 - 51 39 90 18
Fax: 089 - 51 39 90 94

E-Mail: nadia.kluge@bfw.eu.com
Web: www.faire-mobilitaet.de
Faire Mobilität auf Facebook!

Ein Projekt des DGB-Bundesvorstandes in Kooperation mit:
bfw - Unternehmen für Bildung
EVW - Europäischer Verein für Wanderarbeiterfragen
PCG - PROJECT CONSULT GmbH

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..