Jump to content

Кога имам право на Kinderzuschlag


cvetij

Recommended Posts

Интересуваме при какви условия бих могла да получа Киндер цушлаг? Изтеглила съм Антраг но немога да си преведа условията на които трябва да отговярям. Благодаря!

Редактирано от 1984
По-ясно заглавие на темата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
На 5.1.2017 at 20:08, cvetij написа:

Интересуваме при какви условия бих могла да получа Киндер цушлаг? Изтеглила съм Антраг но немога да си преведа условията на които трябва да отговярям. Благодаря!

 

Преди 12 часа, Alekiskren написа:

и аз съм на тая тема и също не мога да си го преведа всичко

Ами нека да разнищим темата с Kinderzuschlag. Нямам готовност за момента да поднеса информацията толкова добре структурирано, както по темата за Kindergeld, но ако ми кажете кои са основните неясни моменти, ще се опитам да ги поясня.

Като за начало ще кажа, че е много трудно да се прецени дали молбата за Kinderzuschlag ще бъде одобрена или отхвърлена. Все пак:

  • ако месечния брутен доход на семейство с две деца е над 3000 евро е почти сигурно, че няма да бъде отпусната тази помощ
  • ако сте одобрени за Wohngeld, вероятността да ви одобрят и за Kinderzuschlag е 99,9%
  • ако получавате социална помощ ALG 2 и смятате да си получавате и занапред, изобщо не си правете труда да подавате документи за за Kinderzuschlag. Двата вида помощи не могат да бъдат получавани едновременно


Чакам конкретните въпроси ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор (Редактирано)

Здравейте на всички, извинявам че не пиша на кирилица и благодяря за отговорите. Нямам ALG 2 не ни одобряват високи доходи, мъжът с когото живея е на 2000 е осигурен , аз сега на Minijob този месец, декември и ноември на половин работно време сега отнеме.

През 2015 бяхме тук за 8 месеца, после се прибрахме и сега отново тук. Ходих в Jobcenter и казаха че не може да взимаме пари заради прекъсването а и за високите доходи 2015. Аз работех нормално тогава. Обаче сега и детето ми е тук и немога да работя.

Извадила съм документи за попалване за Wohngeld и за Kinderzuschlag, но не съм ги попълнила. Жилището ни е много малко и не подходящо ЗА ТРИМА и мисля да подам и Wohngeld, но не съм наясно с нещата и не съм добре с немския език, но се оправям за сега.

Това е по темата за доходите....очаквам отговори.

Лека вечер

Редактирано от 1984
Транслитерация
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
На 30.01.2017 г. at 23:02, Крякащата тайфа написа:
  • ако месечния брутен доход на семейство с две деца е над 3000 евро е почти сигурно, че няма да бъде отпусната тази помощ
  • ако сте одобрени за Wohngeld, вероятността да ви одобрят и за Kinderzuschlag е 99,9%

Сам съм с две деца,на 15 и 17

брутният ми доход за последните три месеца не надвишава 1800 €.

Студеният ми наем е 300 €, 54 квадрата

Децата ходят на училище

Получавам детски надбавки (kindergeld)

Одобрен съм за Wohngeld=89€

Молбата ми за Kinderzuschlag бе отхфърлена

Мотивът за отказ на Kinderzuschlag е:

Че имам високи доходи.

Моля за отговор.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Много ти благодаря също върнаха документите да бъдат попълнени от работодателя но и с това ще се спавя.А знаеш ли горе долу какви суми отпускат смятат ли се детските в този доход какъв е тавана за отпускане на сумата някъде четох че бил 400 евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте и нас ни отказаха за Kinderzuschlag надвишавали сме дохода,при положение че само мъжът ми работи.Нещо немога да схвана, ако пусна пак документи отново дали няма да стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.8.2019 at 10:16, Galina91 написа:

Здравейте и нас ни отказаха за Kinderzuschlag надвишавали сме дохода,при положение че само мъжът ми работи.Нещо немога да схвана, ако пусна пак документи отново дали няма да стане?

Здравейте Galina91,

Kinderzuschlag (както и другите видове подпомагане) не се получават автоматично, ако работи само единият в семейството. Има си формули, по които се изчислява дали чистият доход на семейството ви надвишава определена граница. Ако я надвишава, оставате без Kinderzuschlag. Взимат се предвид какви ли не неща, така че не може да се каже веднага дали едно  семейство от 4 души с чист доход от 1200 евро има или няма право на Kinderzuschlag. В писмото с отговора от Familienkasse би трябвало много ясно да е обяснено защо имате отказ. Ако имате необходимост от помощ, пратете ми писмото и ще погледна за какво става въпрос.

Ако смятате че сте ощетени, не трябва да се подава нова молба, а имате право на възражение (Widerspruch), но в едномесечен срок. При това е необходимо да проверите още веднъж за себе си дали сте вписали коректно всички разходи на семейството, когато сте подавали молбата. Това става сравнително лесно, ако имате копията на документите, които сте попълвали и пращали.

Ако няма как да проверите какво точно сте попълвали в документите, тогава остава възможността да подадете след време наново целия комплект документи.
 

До скоро ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..