Jump to content

Подаване на документи за детски надбавки (Kindergeld) в Германия


Recommended Posts

Здравейте,след като не съм получила друго писмо от фамилиенакасе след 14.06.реших да им напиша имейл и веднага получих отговор,но нещо не ми стана ясно,моля за малко помощ,ще копирам и трите им имейла.

Sehr geehrte Frau Drandarova,

vielen Dank für Ihre E-Mail vom 19.07.2017.

Ich habe ich Ihre E-Mail an das Kundenreaktionsmanagement der Familienkasse Bayern Nord mit der Bitte weitergeleitet, sich Ihrem Anliegen anzunehmen. Dort liegen Ihre Unterlagen vor und von dort erhalten Sie in Kürze weitere Nachricht

 

Sehr geehrte Frau Drandarova,

ist in Bearbeitung. Bitte haben Sie Verständnis dafür, dass die Einsprüche nach Reihenfolge ihres Einganges vorrangig bearbeitet werden.

Mit freundlichen Grüßen

 

Sehr geehrte Frau Drandarova,

Ihr Anspruch auf Kindergeld wird im Einspruchsverfahren geprüft. Von der Familienkasse Bayern Nord erhalten Sie weitere Nachricht.

Mit freundlichen Grüßen.

 

Ако някой може да ми помогне какво точно означава това ще съм много благодарна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 771
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Най-активни в темата

Прикрепени снимки

Казват Ви, че Вашият случай се разглежда и скоро ще имате новини! Преди ставаше общо взето бързо с детските, но сега с толкова много новодошъл народ се чака, въоръжете се с търпение. Моето мнение, че с писането на чести имейли, няма да ги забързате. В службата си правят проверките, понякога пък от нашите служби ги бавят ( много често), така че споко! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мой приятел има две деца от две различни жени.

Със първата е разведен.

Със втората има брак,и  живеят  и работят в Германия със второто дете.

Какви документи са му нужни за да получава детски в Германия за първото дете което живее със майка си,на различен адтез от този на бащата в България.

Той се грижи и за първото си дете,въпреки че не живее с него.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и днешния имейл от фамилиенкассе

vielen Dank für die die beiden E-Mails vom 31.07.2017.

 

Nach den mir hier vorliegenden Informationen ist Ihre Kindergeldangelegenheit zwischenzeitlich bearbeitet worden. Mit Schreiben vom 28.07.2017 sind Sie über den Sachstand informiert. Ich gehe davon aus, dass Sie das entsprechende Schreiben schon erhalten haben oder in den nächsten Tagen noch erhalten werden.

 

Ich hoffe, dass ich Ihnen mit meinen Informationen weiterhelfen konnte

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.05.2017 г. at 11:55, Radeva написа:

Здравейте на всички :)

Бих искала да Благодаря на целия екип за прекрасния сайт !
Дългоочакваното писмо за детските дойде :) даже ще ми бъдат изплатени и за минал период :)
Бих искала да споделя накратко през какво минахме :
Бяхме стигнали до въпросните формуляри Е401 и е411 -попълват се без проблем от нашите институции и без никакъв отказ -бях си направила труда да ги попълня на латиница за тяхно улеснение ,но се оказа ,че бе ненужно .
Другото бе ,че за периода в който подавах документите за детските бях преместена в друг град на работа и съответно им пратих новия си трудов договор  ,така че отново ми върнаха отговор ,че им трябват абрехнунгите от последния месец в старата фирма и за месец март от новия договор .... т.е аз нямах прекъсване ,а само преместване .
и вече след това последно писмо и 7 месеца ходене по мъките  получихме положителния отговор :)

Още веднъж БЛАГОДАРЯ ВИ !!!
На всички останали ,които тепърва започват да събират документи ...въоръжете се с търпение  ,нещата тук се случват малко бавно ,но се случват :))))
Хубав и усмихнат ден на всички !!!

  Здравейте,

  От прочетеното по-горе,разбирам че сте минали през същата ситуация ,в която съм аз в момента.След седмица ми предстои преместване в друг град и на друго работно място.Вече имам новият трудов договор ,подписах го преди няколко дена.Но ми остава седмица от старият договор.Всъщност ми се получават 3 дена пауза между преместването.Това ще се получи и с новата ми адресна регистрация,но там промеждутъка ще е около седмица.Аз също чакам доста дълго детски и днес,когато отново телефонирах,за информация ми отговориха ,че ще ми ги изплатят октомври ,със задна дата естествено.Чудих се дали сега да ги информирам за преместването си,но реших да замълча.Засега.Бихте ли ми обяснили точният ред на изпращане на необходимите нови документи-нов трудов договор?,нова адресна регистрация? и ново училище за синът ми? Къде точно трябва да ги изпратя? Дали да не отида на място - в офисът на Киндергелд? Но в кой град- старият или новият? Наясно съм ,че това трябва да се случи,но ще ми е от полза съвет от личен опит.Това ще ми спести много ходения и напразни нерви. Благодаря!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8/1/2017 at 14:11, Margoto74 написа:

Ето и днешния имейл от фамилиенкассе

vielen Dank für die die beiden E-Mails vom 31.07.2017.

Nach den mir hier vorliegenden Informationen ist Ihre Kindergeldangelegenheit zwischenzeitlich bearbeitet worden. Mit Schreiben vom 28.07.2017 sind Sie über den Sachstand informiert. Ich gehe davon aus, dass Sie das entsprechende Schreiben schon erhalten haben oder in den nächsten Tagen noch erhalten werden.

Ich hoffe, dass ich Ihnen mit meinen Informationen weiterhelfen konnte

 

И аз имам проблеми с немски език.А подадох 2 комплекта документи единият а настоящи детски и това бе преди месец и половина получих писмо ,че са отпуснати.

Вторият ми комплект за детски надбавки е изпратен до Нюрнберг с помощта на организация ,попълнен ,като приложихме фишове ,всички документи и Е 401 и 411,удостоверения за постоянен адрес на мен и детето ми адресни регистрации,декларации за получаваните детски надбавки в България ,,ВСИЧКО ПРЕВЕДЕНО НА НЕМСКИ Ези,АКТОВЕ А РАЖДАНЕ ,ВСИЧКО ,консултантката ни каза да ги подадем от мое име ,името на майката която е гледала детето ,въпреки ,че бащата е правоимащият ,той работи от 1.09.2015 с постоянен трудов договор тук в Германия ,искаме всички надбавки от 1.09.2015 до май 2017,сега ни отпуснаха от май настоящи.Приложили сме и всички данъчни декларации и нямам отговор ,консултантката е изпратила по пощата .Искам да се свържа с някой в Нюрнберг.А бях настроена страшно негативно ,че ще ни бавят и мотаят и разиграват, но толкова документи сме приготвили и приложили всичкоз а което могат да се хванат и не знам в какъв период ще отговорят като чета а саги продължили година ,и 8 месеца хора неполучили нищо и ми се изправя косата. Ще съм благодарна за някой преминала през ада на получаване на детски със задна дата за  2 години назад, да сподели ако може. Благодаря ви от сърце!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.08.2017 г. at 15:09, Iliana Koceva написа:

  Здравейте,

  От прочетеното по-горе,разбирам че сте минали през същата ситуация ,в която съм аз в момента.След седмица ми предстои преместване в друг град и на друго работно място.Вече имам новият трудов договор ,подписах го преди няколко дена.Но ми остава седмица от старият договор.Всъщност ми се получават 3 дена пауза между преместването.Това ще се получи и с новата ми адресна регистрация,но там промеждутъка ще е около седмица.Аз също чакам доста дълго детски и днес,когато отново телефонирах,за информация ми отговориха ,че ще ми ги изплатят октомври ,със задна дата естествено.Чудих се дали сега да ги информирам за преместването си,но реших да замълча.Засега.Бихте ли ми обяснили точният ред на изпращане на необходимите нови документи-нов трудов договор?,нова адресна регистрация? и ново училище за синът ми? Къде точно трябва да ги изпратя? Дали да не отида на място - в офисът на Киндергелд? Но в кой град- старият или новият? Наясно съм ,че това трябва да се случи,но ще ми е от полза съвет от личен опит.Това ще ми спести много ходения и напразни нерви. Благодаря!

 

Здраейте , Илияна 

Всичките си документи съм носела на ръка в Киндергелд.

 Попринцип в момента в който разбрах ,че всъщност имам нов договор ,отидох и сама им го дадох .

Тогава дойде поредното посмо че им трябват абрехнунгите .... и гледаха датите които ги пише там за старата фирма и новата дата от новия.

И до седмица получих отговора .... а си мислех ,че все още нещо ще заискат.

Моят съвет е да отидеш ,където вече ти е по -близо и да ги осведомиш за всички промени най-вече адресна регистрация за да имат бърза обратна връзка с вас , съответно и новия договор .... и бележка от новото училище ще искат предполагам .

Другото ,което съм правела е когато са ми искали определени документи съм молела  служителката да ми слага печат на листа ,който те са ми пратили ,че всичко което е било поискано от мен съм го предала навреме ,като тя слага датата ,печат и подпис . Така се презастраховах . Да няма тън мън после :)   

А разликата при мен и при вас е ,че между двата договора аз нямам пропуски т.е аз съм само прехвърлена .... нямам представа как стоят нещата във вашата ситуация... предполагам ,че по-скоро детските са обвързани най-вече с детето ,което посещава училище ... тъй като тук бях говорила с една полякиня, майка на три деца , та тя не работи ,а получава детски ...  предполагам просто  при изплащане със задна дата играе роля договора 

Редактирано от Radeva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Трябва ми помощ с едно писмо от Фамилиенкассе. Изпрати ли са го на съпруга ми и го имам като снимка.  Някой може ли да помогне? Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7/23/2017 at 13:25, Ники Цачева написа:

Здравейте !

Работя и живея от три години вГермания ,вмомента съм бременна в 4 тия месец и не съм наясно на какви  обещетения  имам право.благодаря предварително !

Здравейте Ники,

отговор на въпроса си ще намерите в темата Получаване на майчинство и обезщетение за родители в Германия. Там е поместена основната информация.

 

На 7/31/2017 at 19:10, alexbont написа:

Мой приятел има две деца от две различни жени.

Със първата е разведен. Със втората има брак,и  живеят  и работят в Германия със второто дете.

Какви документи са му нужни за да получава детски в Германия за първото дете което живее със майка си, на различен адрез от този на бащата в България.

Той се грижи и за първото си дете,въпреки че не живее с него.

Здравей alexbont,

получаването на детски за детето от първия брак е сложна задача, но не и невъзможна. Ако са изпълнени определени условия, човекът може да получи евентуално половината от Kindergeld или дори целия размер. Погледни отговора ми от 17 май 2017 до donvitoff. Там съм обяснил малко по-подробно.

Иначе не се подават някакви по-специални формуляри. Просто се изискват повече документи за прилагане, с които да се докаже, че бащата превежда пари за отглеждане на детето.

 

На 8/4/2017 at 17:03, tonceto написа:

Здравейте! Трябва ми помощ с едно писмо от Фамилиенкассе. Изпрати ли са го на съпруга ми и го имам като снимка.  Някой може ли да помогне? Благодаря предварително.

Здравей tonceto,

мисля, че ще мога да помогна. Ако можеш, заличи личните данни и публикувай писмото тук, за да е от помощ и на други. Ако не можеш да го направиш или писмото е твърде лично, прати ми го по E-Mail (виж личното съобщение) и ще видя какво мога да направя.

До скоро ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте!

Включвам се отново, за да споделя какво се случи с нашия казус Kindergeld. След подаване на комплекта документи през месец април имаме реален резултат. Парите са преведени по сметка. Цялата процедура при нас мина за 7, 8 месеца без каквито и да е писма за допълнителни искания от страна на Фамилиенкасе. Просто съпруга ми получи писмо с решението им и в рамките на седмица - и превод.

Не сме се свързвали по никакъв начин през това време с тази институция. Понякога просто нещата се получават и с повече търпение и може би късмет.

Желая на всички така безпроблемно и сравнително бързо решение по въпроса за детските добавки. Успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.И аз искам да споделя радостната новина от нашия казус с киндергел.След дълго мотане от около 10 месеца и куп документи и обяснения,че не аз,а майка ми която гледа децата в Бг.случайно на 14.08 си проверих сметката и за мое най-голямо учудване ми бяха преведени детските до юни,на следващия ден за юли,а на по следващия ден за август като пълния размер е само за август.Спрени са още януари и сега не знам какво трябва да се направи за разликата от българските за да я получим.Вчера пристигна и писмо в Бг.че са отпуснати парите.На всички чакащи късмет и търпение пожелавам.Благодаря на всички за помоща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маргото74 и Тина Гушкова,

Искрено се радвам за вас ,мили дами.

Браво !Ние получаваме настоящ киндергелд но моята битка е за онези със задна дата,горе долу за 22 месеца ,подадохме ги на 15.07 и получих писмо ,което с хиляда гъгъл преводачи не мога да преведа напълно ,ако някои може и желае да помогне ,единствено по вайбър на лични мога да го изпратя нямам в момента къде да го сканирам.

Започват с това ,че се основават на закона им за доходите  и са ми написали адрес на Фамилна каса в Майнц,а ние пратихме писмо до Нюрнберг.,доколкото са написали ме препращат за Майнц ,но не мога да разбера какво става с документите.

 

Не мога обаче да разбера получили ли са всички тия кървави документи ,еквивалентите на Е 410, е 411,тоест и настоящи и постоянни адреси на мен и на детето ,което е било отглеждано в България ,декларациа и сума на детските ония велики 35 лева които съм получавала ,всичко за което може да се сети човек ,актове за раждане, удостоверения за граждански брак ,фишове, данъчни декларации всичко на немски ,единственото ,което могат да се зааядат е ,че свекърва ми бабата ,която го е гледала от декември 2016 до април 2017 ,че аз и детето според българските закони детето си е на моя адрес а майката на съпруга ми  е на друг.Няма как жената да си сменя регистрацията заради тези ,не ми е ясно и как ще откажата да изплатят пари за тия 5 месеца ,след като са им предоставени фишове за тях ,иначе ми липсват 4 фиша от 2015 и 1 от 2016 но пък има данъчни декларации за 2015 и 2016.

Няма в момента към кой да се обърна за адекватен приятелски превод за 6 реда на немски ,повечето ми контакти тук са в отпуска а мъгляв превод и аз си направих но нищо не ми става ясно .

Дано се намери някой в този сайт ,който да владее немски език и да мога да му пратя по вайбър.

 

Ще съм много благодарна .,

Много ме зарадвахте .че сте успели момичета да си получите средствата.

Благодаря ,че споделихте радостта си ,присъединявам се и аз.

Да са живи и здрави децата!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.8.2017 at 19:46, morningstar1 написа:

Маргото74 и Тина Гушкова,

Искрено се радвам за вас ,мили дами.

Браво !Ние получаваме настоящ киндергелд но моята битка е за онези със задна дата,горе долу за 22 месеца ,подадохме ги на 15.07 и получих писмо ,което с хиляда гъгъл преводачи не мога да преведа напълно ,ако някои може и желае да помогне ,единствено по вайбър на лични мога да го изпратя нямам в момента къде да го сканирам.

Започват с това ,че се основават на закона им за доходите  и са ми написали адрес на Фамилна каса в Майнц,а ние пратихме писмо до Нюрнберг.,доколкото са написали ме препращат за Майнц ,но не мога да разбера какво става с документите.

...

Дано се намери някой в този сайт ,който да владее немски език и да мога да му пратя по вайбър.

 

Много ме зарадвахте .че сте успели момичета да си получите средствата.

Благодаря ,че споделихте радостта си ,присъединявам се и аз.

Да са живи и здрави децата!

Това,че са Ви препратили в Майнц не е проблем.Мен също ме препратиха с цялата документация там.Имам имейл адрес,на който аз лично им пишех всяка седмица и честно казано след 4 имейл вече детските ми са факт.Дори от този месец са в пълния им размер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Margoto74 написа:

Това,че са Ви препратили в Майнц не е проблем.Мен също ме препратиха с цялата документация там.Имам имейл адрес,на който аз лично им пишех всяка седмица и честно казано след 4 имейл вече детските ми са факт.Дори от този месец са в пълния им размер

Мерси ,

Вас Ви препратиха там след като сте пратили целия комплект първо в Нюрнберг??От тяхното писмо ,което не мога да преведа следва ,че са получили и обработват там документите.Не мога да попълвам нови документи и за тях но като не мога да разбера какво пише в писмото ,тук явно няма кой да помогне ,както и да е .

Тоест аз не разбрах ,говорим за детски надбавки със задна дата ,моите са за 21 мес назад.

Ако сте писали по 4 имейла тоест това е един месец за детски със задна дата ,да не би Вапите да са за 4,5 месеца назад.

Извинявам се за въпросите,но другата дама говори за 7,8 месеца това си е доста сериозно време а аз и детето ми нямаме намерение да живеем и да се устройваме тук дойдохме за да помогнем на съпруга ми с документацията и да приберем тези и други средства ,които му се дължат,избрали сме си друга англоговоряша страна  но мъжа ми си работи тука докато приключим процеса и ние сме принудени да стоим на 10 градуса и дъжд..

Ако не толкова строго секретно какво да им пиша по имейл..нещо от сорта ,Добър ден какво става с детските ми надбавки номер еди кои си,дали няма да ги изнерви ,но тия 

ако не ги ръчка човек нищо не правят.

Аз не разбирам защо в пълен размер,ние получаваме с решение от 12.юли по 192 евра,но за тези настоящи подадох един комплект а за другите със задна дата отделен .

Би следвало нали например ако човек има да получава 4000 евра за минал период да с атолкова ,не разбирам накъсванията и отделни преводи ,на нас ни преведоха през август накуп за 2 месеца от решението.

Благодаря Ви,

Благодаря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са от ноември 2016 год.но до юли са ми приспаднати българския размер,а за август е пълния размер за две деца.За тези със задна дата щом сте подали те ще ги разглеждат отделно и е твърде вероятно да идкат още куп документи-от предишен работодател договпр,от предишен адрес ако сте имали.Цялата работа е че се мотат за да откажат хората но имайте търпение.Ще ви уведомяват с писма калво искат,а за посмото което сте получили не знам как да го погледнем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!На мен ми преведоха писмото от Майнц,щели да ми бъдат изплатени всички средства ,така пишело на правно основание- техния немски закон.За документи просто няма какво да ми искат дала съм ВСИЧКО и двата договора на мъжа ми и от България всичко,удостоверения за постоянни адреси на мен и на детето за периодите, всичко,които ни каза да приготвим и попълним служителка на !Faire Mobilitat,тя ги попълни на немски език освен кръв и урина да ни искат друго не остана,както наш приятел се шегува....Ще чакаме и ще подбутваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те вече всички ни прехвърлят към Майнц а ако искате все пак имейл който е на Нюрнберг,но правят справка ще ви дам

А за да се получи разликата с Бг.детските някой наясно ли е каква е процедурата,моите са спрени в Бг.от януари тази година,и до юли са ми изплатени 356.84 вместо 384 евро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Живея и работя в Германия от март тази година.Предстои ми прибиране в България за постоянно.От април съм подала документи за детски.Може ли някой да ми каже,каква е процедурата оттук нататък.Получих само едно писмо през месец юни с искане на някои документи и съм ги предоставила през месец юли.Какво трябва да направя сега след като нямам отговор все още.Благодаря на всички отзовали се.

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎8‎/‎3‎/‎2017 at 23:58, Radeva написа:

Здраейте , Илияна 

Всичките си документи съм носела на ръка в Киндергелд.

Попринцип в момента в който разбрах ,че всъщност имам нов договор ,отидох и сама им го дадох .

Тогава дойде поредното посмо че им трябват абрехнунгите .... и гледаха датите които ги пише там за старата фирма и новата дата от новия.

И до седмица получих отговора .... а си мислех ,че все още нещо ще заискат.

Моят съвет е да отидеш ,където вече ти е по -близо и да ги осведомиш за всички промени най-вече адресна регистрация за да имат бърза обратна връзка с вас , съответно и новия договор .... и бележка от новото училище ще искат предполагам .

...

Да ,благодаря за отговорът Ви.Нещата малко ми се позабавиха ,всъщност вече съм в новият град и на новото работно място,но още нямам регистрация тук и това ме бави да отида в Фамилиенкасе тук .Но смятам идната седмица да пътувам за старото си местоживеене и да отида до Фамилиенкасе там и да запитам какво точно да правя.Ще споделя после отговорът ,за да са осведомени и други в моето положение.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз имам един въпрос  по повод титуляра на молбата. Тъй като съпруга ми е на тр. договор от нач на 2016г, а аз дойдох м. Септември 16г, и от м. Ноември съм на договор, а искам да ни изплатят детските със задна дата  та въпроса ми е според Вас кой е По-добре да подаде молбата, аз или съпруга ми? 

Благодаря за вниманието

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.08.2017 г. at 19:17, Margoto74 написа:

Те вече всички ни прехвърлят към Майнц а ако искате все пак имейл който е на Нюрнберг,но правят справка ще ви дам

Ще съм Ви много благодарна за имейл на който да отговорят ,писах в Нюрнберг ,дори немски домейн си направих седмици нищо,

Моля ако желаете и на лични може.Относно номера на документите не мога да да намеря писмото имам  само на онези от решението за настоящите детски подадохме 2 отделни комплекта документи за едно и също дете ,но сега става дума за задната дата ,Дали ако им напиша този номер ще е добре .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря на модераторите и на участниците за отзивчивостта и пожелавам на този форум успех! 

Изчетох и тази тема, и на други места, но не успях да намеря отговор на моя казус, затова задавам въпрос тук.

Първо да кажа, че се запознах с това ръководство, което е на български и касае трансграничните случаи и го препоръчвам. От него, например, ще разберете защо документите вече се насочват към Майнц:
https://www3.arbeitsagentur.de/web/wcm/idc/groups/public/documents/webdatei/mdaw/mtc3/~edisp/egov-content446615.pdf?_ba.sid=EGOV-CONTENT446624

В него има някакво витиевато описание на моя случай., но не го разборам, дано да има някой в практиката си да го е минал.

Ние с бащата на детето ми нямаме брак, но имаме акт за раждане, в който фигурират имената и на двамата като родители. Той работи в Германия от 6 години, а аз и детето сме в България. Със сигурност щом той се осигурява и има всички регистрации, трябва да има право на детски. Въпросът е кой да подаде молбата - аз или той.

Според мен трябва да я подаде той, но някъде четох за получени откази, ако детето не се отглежда в домакинството на родителите.

В примера в ръководството, на г-н Мюлер жена му живее във Франция, а той - в Германия, обаче работи в Австрия и в даден момент молбата трябва да се подаде от нея. Ама...  това ми изглежда много невероятно.

Никак не ми се иска да чакаме 1 година и да получим отказ, още повече, че имаме право и за години назад, което с чакането ще се изгуби.

Ако аз подам молбата изобщо не си представям как ще водя кореспонденция с касата от България, струва ми се невъзможно.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На ‎9‎/‎5‎/‎2017 at 2:02, Даниела Николова написа:

... Ние с бащата на детето ми нямаме брак, но имаме акт за раждане, в който фигурират имената и на двамата като родители. Той работи в Германия от 6 години, а аз и детето сме в България. Със сигурност щом той се осигурява и има всички регистрации, трябва да има право на детски. Въпросът е кой да подаде молбата - аз или той.

Според мен трябва да я подаде той, но някъде четох за получени откази, ако детето не се отглежда в домакинството на родителите.
 

Здравейте Даниела,

след толкова години споделяне на информация по тази тема, на мен лично все още не ми е ясно как точно е правилно да се постъпи в случаи като вашия. И двата описани от вас варианта са пробвани, и двата варинта работят. Все пак може би е по-добре вие да подадете документите, макар че това е свързано с големи неудобства, поради несигурността на пощенските пратки между България и Германия.

След като подадете първоначалния комплект документи може да се опитате да прехвърлите с немско пълномощно последващата кореспонденция на бащата, ако му се занимава разбира се. Така ще има по-голяма сигурност и експедитивност в комуникацията.

И не се бавете дълго с първоначалната молба, защото ако не пристигне във Familienkasse до края на декември 2017 г., след това ще ви бъдат изплатени парите само за 6 месеца назад.

 

Преди 23 часа, Taib Peltek написа:

Някои знае ли дали е вярно, че от 01,01,2018г. ще се изплащат за минал период само 6 месеца назад?


Така е. Действително по всички постъпили след 01.01.2018 г. във Familienkasse молби за Kindergeld ще могат да се връщат пари само за 6 месеца назад. Важна е датата на постъпване на молбата за Kindergeld, а не датата, на която излиза решението.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои може ли да окаже съдеиствие за попълването на документите за детските? Има ли попълнение формуляри някъде ? И трябва ли и на немски и на български да се попълнят или става само на български?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да изразя благодарността си към създателите  на сайта,към всички потребители,П.Петрова,Маргото74,крякаща тайфа,от сърце ви благодаря за помощта,подкрепата,безценната информация относно нелеката задача за изплащане на киндергелд за 2 години назад.

Днес в контото ми бяха преведени 3445 евра.Около 3 месеца и половина след подаването им.Разбира се много ми помогна с попълването служител на Фаре мобилитат,отделно ме посъветва превантивно да подготвя и удостоверенията за постоянен адрес.Аз в бг съм вземала детски само 2015 4 месеца и 2 до февруари 2016,и документ има и тези обаче вместо да си удържат по 25 евра за тия 6 месеца,са тръгнали и за цялата 2016 и 2017 удържали по 25 на месец ,трябва да платят още към 500 евра.. 

 Но това е бял кахър...

Благодаря ви скъпи сънародници, хубаво е,да знаеш,че собствения ти народ,подаде ръка в труден момент. 

Всичко това ме кара да вярвам,че ние българите можем да променим нещата заедно. 

 

 

 

Редактирано от morningstar1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Въпросът  ми е следният .Със съпругата ми сключихме брак преди седмица.тя има дете на 6 г.от предният си брак.Имам ли право да получавам детски и имам ли право да ги взема за  минали те години.Във германия работя от 2008.И тъй като до преди бракът съм бил щоер клас 1 кое е първото което трябва да направя да сменя щоера и после детските?

Редактирано от Venelin Atanasov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че лично Вие не.Но ако съпругата Ви работи да има право.Първото,които научих тук от крякаща тайфа е,че детските надбавки са данъчни облекчения. Ако вие имате дете, независимо или осиновено да.Досега бе за 4 години назад.Тук постъпи информация ,че от 1.08.2018 ще изплащат само за 6 месеца.Иначе има хора,които са се взели накуп със задна дата за4 години назад.Не съм експерт ако греша ,моля да ме поправят.Желая Ви много семейно щастие!

Редактирано от morningstar1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, morningstar1 написа:

Мисля,че лично Вие не.Но ако съпругата Ви работи да има право.Първото,които научих тук от крякаща тайфа е,че детските надбавки са данъчни облекчения. Ако вие имате дете, независимо или осиновено да.Досега бе за 4 години назад.Тук постъпи информация ,че от 1.08.2018 ще изплащат само за 6 месеца.Иначе има хора,които са се взели накуп със задна дата за4 години назад.Не съм експерт ако греша ,моля да ме поправят.Желая Ви много семейно щастие!

Въпросът ми е имам ли право да получавам kindergeld  и ако да ще мога ли да ги получа за предходните миналите години

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нима не разбрахте ,че хората искат акт за раждане,ако имате свое дете и работите и плащате данъци отговорът е да можехте да вземете за 4 г назад близо 8000 евро,но след като детето не е ваше няма как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, morningstar1 написа:

Нима не разбрахте ,че хората искат акт за раждане,ако имате свое дете и работите и плащате данъци отговорът е да можехте да вземете за 4 г назад близо 8000 евро,но след като детето не е ваше няма как.

А това че имам брак със майка му не ми ли дава право на детски-Kindergeld? Във една от бланките където се попълват данните на детето е написано каква родствена връзка има със декларатора (със мен)дали е биолологично дете, или  осиновен,или прието дете.според мен имам право да получавам детски нищо че не съм го осиновил.Вие как мислите.

Редактирано от Venelin Atanasov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..