Jump to content

Работа на повече от едно място в Германия


Recommended Posts

Здравейте отново, поставям темата за договорите защото аз не съм запозната изцяло със законите и имам следното питане и се надявам да получа тук необходимия отговор. ИМАМ РАБОТА НА 60 ЧАСА месечно , имам мини джоб 24 ч, и сега ми предлагат пак работа която мога да поема но искат пак мини джоб, / 7часа месечено/. НЕЗНАМ КАКВО ДА ОТГОВОРЯ,Предполагам че нямам право или ако имам какво е? БЛАГОДАРЯ ВИ. 

КЪМ МОДЕРАТОРИТЕ : ИЗВИНЯВАМ СЕ НО НЯМАХ БЪЛАРСКА КЛАВИАТУРА ЗАТОВА ТАКА СЕ НАЛОЖИ ДА ПИША В СЪБОТА. 

Редактирано от 1984
Преформулиране на заглавието
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Ако питаш за право - да, имаш. Само, че втория мини джоб ще ти го обложат с данък по 6 класа и застраховки, па макар и да е за 5 часа и за 50 евро,

Наети лица, които вече упражняват основно занятие със задължително социално
осигуряване, могат да извършват паралелно само един миниджоб със заплащане
до 450 евро. Заплащането за втори и всеки следващ миниджоб се сумира с
възнаграждението
от основното занятие и по правило подлежи на пенсионно,
здравно осигуряване и осигуряване за инвалидност.
В случай че едно наето лице,което няма основно занятие със задължително социално
осигуряване, упражнява повече от един миниджоб при различни работодатели, то
възнагражденията от тези занятия се сумират (не се вземат предвид възнагражденията
от краткосрочна заетост). Ако при сумирането на възнагражденията от мини-работните
места се надхвърли месечната граница от 450 евро, значи се касае за работни
отношения,
подлежащи на осигуряване.
 
Бележка
За да се избегнат неудобства, наетите лица трябва незабавно да уведомяват своите
работодатели при всяко започване на допълнително занятие.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎5‎/‎15‎/‎2017 at 21:55, cvetij написа:

Здравейте отново, поставям темата за договорите защото аз не съм запозната изцяло със законите и имам следното питане и се надявам да получа тук необходимия отговор. ИМАМ РАБОТА НА 60 ЧАСА месечно , имам мини джоб 24 ч, и сега ми предлагат пак работа която мога да поема но искат пак мини джоб, / 7часа месечено/. НЕЗНАМ КАКВО ДА ОТГОВОРЯ,Предполагам че нямам право или ако имам какво е? БЛАГОДАРЯ ВИ. 

КЪМ МОДЕРАТОРИТЕ : ИЗВИНЯВАМ СЕ НО НЯМАХ БЪЛАРСКА КЛАВИАТУРА ЗАТОВА ТАКА СЕ НАЛОЖИ ДА ПИША В СЪБОТА. 

cvetij, цялата тази история с работа на повече от едно места има няколко важни аспекта:

  • има максимална граница за броя на работните часове годишно (2304 часа), като седмично те също не могат да надхвърлят определен брой (48 часа), а трябва да се редуват със съответната почивка. Има и ограничения за максималния брой часове на ден (с някои изключения)
  • работната седмица по смисъла на Закона за работното време (Arbeitszeitgesetz) е 6-дневна х 8 часа дневно (средно). При 48 работни седмици годишно се получават горното число от 2304 часа
  • човек има право да работи на няколко работни места, но трябва да бъдат спазени по-горните условия
  • както и raza68 преди мен спомена, когато човек иска да започне следваща паралелна работа е длъжен да уведоми настоящия си работодател/работодатели, за да бъдат нещата счетоводно актуализирани(данъчен клас, дължими осигуровки, отпуски и т.н.)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички и благодаря за отговорите и проявения интерес към моята тема. Седмично ми се падат по teilzeit -15, mini djob -6, но все пак няма да рискувам да имам още един мини джоб за 7 часа несмятам че си заслужава. Благодаря ви отново успяхте да ме предпазите от грешка. Успешен ден на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Крякащата тайфа написа:

има максимална граница за броя на работните часове годишно (2304 часа), като седмично те също не могат да надхвърлят определен брой (48 часа), а трябва да се редуват със съответната почивка. Има и ограничения за максималния брой часове на ден (с някои изключения)

Не искам да разводявам излишно темата, само едно допълнение. Когато подписвах трудовия си договор подписах и декларация, че съм съгласен да работя 60 часа седмично. Всъщност от година средно работните ми часове са около 250 - 260 на месец, стигал съм до 272. Относо почивката, стигал съм до девет последователни дни, по 10-12 часа без пауза между тях. За сметка на това получавам сериозни премии така, че и аз и работодателят сме доволни. Блгодарение на това, че приемам работата, от една седмица съм горд собственик на постоянен договор, което считам за много голям успех в личен план. Казвам това, защото според мен е по-добре да се полагат усилия в една посока, имам предвид работодател, отколкото да се пилее човек на различни места. За тези, които не знаят, постоянният трудов договор Festvertrag в Германия се счита за голяма сила и се постига много трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте! Имам въпрос,  на който не успях да намеря отговор и реших да го задам тук, на вас. Работя на трудав договор -Миниджоб, но мисля да започна друта работа, от която ми искат Steuernummer. И да си направя Freiberufbescheinigung. Трябва ли да се притеснявам от тази ситуация или е в реда на нещата? Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..