Jump to content

Първи стъпки при емиграцията в Германия


Recommended Posts

Здравейте група! Предстои ни емигриране със семейството в град Вупертал в началото на юли месец. Имаме осигурен апартамент,но работа тепърва ще си търсим на място. Въпросите ми са свързани с документалната част  от пребиваването ни. Имаме две деца, едното завърши 3ти клас , а другото в момента е пред завършване на 5ти.Ако може някой да ми помогне с информация, относно какви документи и къде трябва да подадем за регистрация в страната, за детски помощи и за започване на училище. Какво точно да си подготвим от България, за да не пропуснем нещо важно. Благодаря предварително на отзовалите се!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 1 час, plam_1985 написа:

Здравейте група! Предстои ни емигриране със семейството в град Вупертал в началото на юли месец. Имаме осигурен апартамент,но работа тепърва ще си търсим на място. Въпросите ми са свързани с документалната част  от пребиваването ни. Имаме две деца, едното завърши 3ти клас , а другото в момента е пред завършване на 5ти.Ако може някой да ми помогне с информация, относно какви документи и къде трябва да подадем за регистрация в страната, за детски помощи и за започване на училище. Какво точно да си подготвим от България, за да не пропуснем нещо важно. Благодаря предварително на отзовалите се!!!

Здравейте,

започнете от тук: http://rodenivbg.com/index.php?/search/ има предостатъчно информация за да намерите отговор на повечето си въпроси. 

Успех :)

  • Харесва ми 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте plam_1985,

понеже сте публикували темата си в интернет-форум, най-вероятно питането ви няма да бъде последвано от лавина полезни и безполезни отговори, както става във Facebook. Подкрепям мнението на администратора и ви предлагам вие самата да поемете инициативата и да се поразтърсите из темите, в които вече сме обсъждали подобни въпроси.

Стараем се да поддържаме добро ниво и информацията, на която ще попаднете при нас, е доста систематизирана и конкретна. Ако отделите 1 час за четене, ще се убедите сама. По стечение на обстоятелствата само преди няколко седмици Николая започна подобна тема. Няма да свързвам за момента двете теми, но започнете да четете от нейната тема, а после и свързаните с нея теми.

Бих ви препоръчал да се фокусирате също така и върху мненията на electrified. Отворете профила му и вижте какви мнения е публикувал. Той се бореше точно с такива проблеми преди около година и нещо и остави доста полезна информация.


Приятно четене и успех!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Разгледах информацията преди да пиша тема,но исках да се информирам конкретно за района,в които ще живеем.Ако не се лъжа всяка област в Германия има свои правила и изискавния! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..