Jump to content

Майчинство от България при преместване в Германия


Recommended Posts

Здравейте, имам казус и незнам към кого да се обърна за адекватна информация затова се надявам поне да ми дадете насока.

От 6 месеца мъжът ми е на работа в Германия, с детето сме тук от 2 месеца и вече сме регистрирани. Имаме семейна здравна застаховка. В БГ аз се водя по майчинство втора година. Сега разбрахме, че съм бременна и започнаха въпросите? Ако останем тук и родя тук, ще дължа ли нещо за медицинските разходи. И ще имам ли право на майчинство от БГ, там съм работила и съм си внасяла всички видове осигуровки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1984 pinnedfeatured this към тема
  • 2 weeks later...

Странно е, че никой не взе до момента отношение по темата. Аз си мислех, че поне няколко от потребителите са в подобно положение.
Побутвам все пак темата с надежда някой да се включи с мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай в БГ мама, но аз си мисля че е добре да провериш, като живееш в Германия вече какви права имаш и какво можеш да получаваш от тук. Мисля, че за теб ще е по-добре, защото дори и да имаш право по закон в България, толкова неориентирана администрация има, че не знаят елементарни законови положения. Като начало отидете и в Арбайтс амт и попитайте. 

Ще те помоля после да споделиш какво е станало. 

Редактирано от veronik_veronik
Буква
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1984 unfeaturedunpinned this към тема

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..