Jump to content

Има ли смисъл от завръщане в България


Aleksander

Завръщане в България  

103 гласа

  1. 1. Бихте ли се завърнали в България?

    • Не, колкото и да ми е мъчно.
      46
    • Да, бих искал.
      36
    • Не мога да реша.
      21


Recommended Posts

Забелязал съм, че в-к Капитал периодично подхващат някаква тема, често тенденциозно, и лазят по нервите на нормалните хора. Напоследък темата е свързана с това как хората се завръщали в България, едва ли не масово. Не знам каква е целта на подобни внушения. Някак си доста "случайно" това съвпада с прословутата идея на президента да се направел регистър на българите в чужбина. Факт е, че има хора, които се връзват на тези неща. По-интересен е въпроса с кава цел се пускат тези "новини". Елементарната логика показва, че и в твърденията на Капитал и в идеята на президента няма никакъв смисъл. 

Интересно ми е да чуя мнения по този въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • Отговори 62
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Най-активни в темата

Прикрепени снимки

Всичко замислено от управляващата мафия, е в ущърб на народа...! Нима има хора, които вярват, че Буда Банкянски  и другите  душмани, ще направят нещо в полза някому ИЗОБЩО???

Ние за тях сме  по-скоро заплаха, а не нещо в което трябва да се инвестира... Друго си е , ако се направи някоя ,,програмка,, да се гепят едни пари.  за едни събития.... Нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.01.2018 г. at 16:59, Mitaka FU написа:

Всичко замислено от управляващата мафия, е в ущърб на народа...! Нима има хора, които вярват, че Буда Банкянски  и другите  душмани, ще направят нещо в полза някому ИЗОБЩО???

Ние за тях сме  по-скоро заплаха, а не нещо в което трябва да се инвестира... Друго си е , ако се направи някоя ,,програмка,, да се гепят едни пари.  за едни събития.... Нали?

Проблемът е, т.нар. "управляващата мафия" не действа само на местно (българско) ниво. Просто на територията България е отредена тази роля. Как иначе да си обясним одобрителните изказвания, целувки и похвали по отношение на настоящия ни премиер.

В една подобна ситуация какво би могло да направи населението на територията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор (Редактирано)

Основният закон на бизнеса гласи, че за да спечелиш паричка трябва да направиш така, че друг да не я спечели. Горе, долу това описва положението в съвременния свят където за да е добре една държава, то това е възможно само ако околните са зле. Говорил съм с доста колеги, също чужденци. Всеки описва подобна на българската ситуация. Става дума за всички от бившия соц. лагер. Само да не вземе някой да ми обяснява, че унгарците или чехите са много добре, за това и те са тук по строежите... "Водещите" държави нямат интерес от проспериращи България, Румъния и т.н. Именно за това престъпниците, които управляват България се вписват в европейския интерес. Да, финансират ни по различни проекти, нашите крадат парите и стават по-силни. България е опасана от "кръгове" и групировки, които с нокти и кръв ще се борят за статуквото. От друга страна ние, които бягаме за да запазим достойнството си и да оцелеем живеейки, уж по-добър живот, сме крайната цел. Готови, отгледани, научени и неоплакващи се, част от съвременното класово общество. 

Мой колега ми разказа за документален филм, който гледал преди десетина години (в Германия) където се коментирало, че на немската икономика са й необходими минимум 100 хиляди емигранти годишно. Те са мотивирани и работят всичко, което немците не биха работили, да не изброявам. Проблемът бил, че те създавали семейства и раждали деца, които не искат да работят това, което техните родители работят. Това също е от полза, защото немците не искат да раждат деца и по този начин се влива "свежа кръв" в нацията, която е все по-застаряваща. Днес, години по-късно е видно, че същата схема се прилага от всички останали държави наричани от някои Г-8, Г-20 и т.н. И изведнъж, хоп, не достига човешка маса. За това хайде да разбием Украйна и т.н. и да клатим Сирия за да може да има емигрантски поток от свежи работници като ситото ще е Турция. И т.н. и т.н.

Е, при цялата тази картинка как да не получават заслужени хвалби и прегръдки нашите хубавци. Нали те поддържат #СХЕМАТА. От всички нас, останалите се очаква да живеем с чувството на вина, че не правим достатъчно за да променим това, а живеем за да плащаме сметки и да оцеляваме обосновавайки се с грижа за семейството. Все пак и за нас е помислено, можем да пращаме левчета, плакнейки съвестта си, в "Българската Коледа".

Редактирано от Aleksander
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎1‎/‎23‎/‎2018 at 13:13, Aleksander написа:

Основният закон на бизнеса гласи, че за да спечелиш паричка трябва да направиш така, че друг да не я спечели. Горе, долу това описва положението в съвременния свят където за да е добре една държава, то това е възможно само ако околните са зле. Говорил съм с доста колеги, също чужденци. Всеки описва подобна на българската ситуация. Става дума за всички от бившия соц. лагер. Само да не вземе някой да ми обяснява, че унгарците или чехите са много добре, за това и те са тук по строежите... "Водещите" държави нямат интерес от проспериращи България, Румъния и т.н. Именно за това престъпниците, които управляват България се вписват в европейския интерес. Да, финансират ни по различни проекти, нашите крадат парите и стават по-силни. България е опасана от "кръгове" и групировки, които с нокти и кръв ще се борят за статуквото. От друга страна ние, които бягаме за да запазим достойнството си и да оцелеем живеейки, уж по-добър живот, сме крайната цел. Готови, отгледани, научени и неоплакващи се, част от съвременното класово общество. 

...

Аз сигурно започвам да губя връзка с реалността, но представите ми за водене на успешен бизнес и изобщо благосъстояние са малко по-различни. Действително споменатото от теб отразява до голяма степен реалността в глобалния свят - подобряване на личното благо (финансово, политическо, здравно и т.н.) за сметка на чуждото страдание. Парадоскът е, че световният елит, който и без това имат почти всичко, не спира да иска още и още ...

И тук идва въпросът - какво следва. Ясно е, че това състояние на непрекъснато трупане на печалби и непрекъснат стремеж към ръст на икономиката е ненормално, защото всичко това в основата си разчита на суровини и ресурси, които са ограничени. От всичко това неизбежно следват катаклизми (нямам предвид процесите в природата).

Има цяла една математическа теория по темата - "Теория на игрите" и свързано с нея "Равновесие на Наш". Твърдението на Джон Наш е представено по доста лесен за разбиране начин във филма "Красив ум". Без да преминавам в подробности, ще спомена само най-важното: в игра (живота), в която всички участници действат задружно и се интересуват от напредъка на останалите участващи, се получава така, че крайният резултат за всеки един участник ще бъде по-добър от случая, в който всеки участник в играта (живота) действа сам за себе си и не се интересува от напредъка на другите около него. За съжаление почти не са останали общества, които да функционират по подобен начин.

Това твърдение не е нещо ново. Ако погледнем по-назад във времето намираме аналогично послание. В Евангелията са записани думите на Исус Христос: Правете на другите това, което искате те да правят на вас... Просто и ефикасно! Но както отбелязваш, нещата в действителност не се случват по този начин, особено в България и подобни на нея територии.

Редактирано от Крякащата тайфа
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обичам да абсолютизирам и затова ще кажа, че и двамата имате право в различни аспекти. Всеки от споменатите принципи има своето място и отразява много от случващото се в индивидуален, местен, регионален и глабален мащаб.

Погледнато по-общо, хората, които са задоволили, чрез натрупаната парична маса, своите чисто човешки материални и битови нужди/а защо не и мечти/ или продължават да го правят заради самата"игра" или превръщат финансовата си мощ във властова. Без да съм заклет привърженик на конспирациите, подозирам,че в голяма степен такава или такива групи от хора, овладявайки включително научен, военен индустриален, медицински, ресурсен и прочие капацитет на една или повече държави се опитват да тласкат развитието на обществото/та/ в една или друга посока. За целите можем да гадаем. За броя на тези "играчи" също. Забелязва се обаче и една цикличност в някои процеси, може би поради все пак заложени "генетично" особености в развитието на индивидите, които са извън властовия обхват.

 Във всяка група, общество или среда отделния индивид се стреми към лидерството, независимо в какъв аспект, знаейки предимствата, които му дава това. Дори в Библията, наред с цитираното, е заложено това. Но ще стане много "теологично".

Разбира се очивдно съществува и част от богати хора с ясно изразени филантропски разбирания, но те потвърждават правилото, както се казва.

А иначе човек изначално е социално животно и не може да живее извън създадени групи. това във връзка с Теория на игрите. Индивидите несполучили да постигнат натрупвания водещи до качествени изменения, разбира се "наливат вода в мелницата" на онази по-малка състоятелна част. Това са обикновено тези, "които се стремят към нивото на собствена некомпетентност",  един от т.нар. принципи/закони на Питър, които доста добре поясняват изграждането и функционирането на обществената пирамида. За други индивиди осъзнали стгруктурата на съвременния свят, остава мъчителния опит да се изплъзват на "системата" и търсят постоянно по-добро място, общество, интелектуална и жизнена среда, която ги устройва. Защото благото за всеки изглежда различно и е пречупено през усета на неговата ценностна система и капацитет.

Разбира се, вижда се и от самолет, че в България битуват от всички категории индивиди, една малка част са подвластни включително на по-големи "играчи", други просто съществуват или са зодоволили своя светоглед, трети които се съпротивляват до момента в който се превърнат  в четвърта група. Четвъртите сменят географски мястото, заради различни нужди и/или стремежи и обстоятелства. Страната България в смисъла на горното, и според собствения ми усет разбира се, не е добро място вече. Държавите, като организация на съществуване на обществата, вероятно са поизчерпали своятя форма. Или това поне важи за България. Критичната маса от хора, която е необходима и може да промени нещичко - липсва. Макар според мен разпада е започнал някъде по времето на Шишмановци или направо с тях. Към момента, според мен, България е все по-малко държава, все повече територия и за мен прекрасна страна/в географски смисъл/ в която съм израснал. И въпреки манипулативните писания за масови зъвръщания, значителна част хора с капацитет тръгват и то не защото не могат да си вадят парите в БГ. В ход е страхотна демографска катастрофа, обезкървяване, лумпенизация и опит за "зануляване" на интелектуалното ниво на българина. Българите, не говоря за онази част, етнос цигани, и всякакъв тип далавераджии и откровени криминални престъпници търсещи кражби и лесни пари, тръгвайки обикновено спасяват себе си и децата си. Никой няма право според мен да определя един такъв човек, като родоостъпник или да биде обвиняван в отказ да прекара живота си в безмислена борба срещу потомствените  кланове престъпници/управленци/ продали г..овете и душите си за пари и власт. Голямата сделка е видна, прегръдките, целувките, които ни връщат едни спомени, постовете и парите раздадени на потомствени партийни функционери, включително в международни организации и компании, няма как да се скрият.

Много философски се получи, но е малка част от позицията на един добре информиран оптимист, т.е. песимист.

 

Редактирано от EdiMi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса дефиницията за песимист :)

Темата е много интересна и подходяща за чаша бира след гледане на филма "Красив ум". За тези, които не са го гледали прилагам линк: https://filmi2k.com/a-beautiful-mind-krasiv-um-2001-bg-audio/

За съжаление имам ужасното усещане, че всеки момент ще се появи табелка с надпис: 

>>>    Докато четете това, 70 човека напуснаха България.    <<<

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

.."Не знам каква е целта на подобни внушения"..
Хората в България намаляват, съответно се прави реклама - това състояние да се промени .:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
преди 9 часа, vwbeetle написа:

Дори и да ми дават немската ми заплата в България,никога не бих се върнал да работя в БГ!!!

Дотук добре, но лично на мен ще ми бъде интересно и да прочета 2-3 аргумента в подкрепа на подобна категорична позиция.

Предварително благодаря за следващия отговор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Работя - плащам си квартирата и храната и ми остава едно нищо, но съм хиляди пъти по-добре от БГ.

Тази сигурност в бг я нямах.Никога вече в бг, само като пенсионер и то турист

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Като гледам развитието на нещата в Западна Европа и всеки ден става по-зле...
България става все по-атрактивна...  Германия положението катастрофа, Великобритания също... Холандия, Франция, Белгия и Швеция също... един и същ проблем - "Бежанци"...
Икономиката ще грохне - Германия без енергията и ресурсите от Русия няма как да има икономика.

Какво е вашето мнение - свърши ли се със Западна Европа?

  • Благодаря! 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Германия ще има икономика, дори в тази енергийна криза. На мен бежанците не ми пречат, нямам общо с тях и не ме касаят. Проблемът в България е, че има работа, но държавата не контролира условията при които се работи и регулацията на заплатите. Работи се на 300 % печалба, но работодателите "извива ръце" и е факт не му се плаща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 12/29/2022 at 10:59, veronik_veronik написа:

Германия ще има икономика, дори в тази енергийна криза. На мен бежанците не ми пречат, нямам общо с тях и не ме касаят. Проблемът в България е, че има работа, но държавата не контролира условията при които се работи и регулацията на заплатите. Работи се на 300 % печалба, но работодателите "извива ръце" и е факт не му се плаща.

С една дума няма държава в България!Работни места боллллл, но няма желаещи.

Скоро ме питаха за колко бих работил в България.
За 3000лв не бих , но за 3500лв да!

Толкова е мин.заплата в Германия им казвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3500 са малко за да се върна в България. Да гледам обезверените и озлобени хора, брутално мизерните болници и апатични медицински лица, учители с морално и брутално остарели разбирания и методи на възпитание. Съсипани улици и тонове боклуци, множеството хора хвърляйки си боклуците по земята и разрушавайки и плюейки дори по малкото хубаво направено, докато твърдят, че са "родолюбци". Доста повече от 3500 ще ми трябват. Няма начин за сега поне да се върна...А ми се иска...

България има много плюсове в които превъзхожда Германия, но социално е тотална катастрофа...не по вина на държавата, а на хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, F.Dimitroff написа:

...А ми се иска...

България има много плюсове в които превъзхожда Германия, но социално е тотална катастрофа...не по вина на държавата, а на хората.

Според мен не хората са виновни, а държавата.
Спомням си 90 г. бяха писали за един милиционер, който си е вървял в парка.
Седящ на скамейка озлобен българин имащ куража от демократичните промени удря неочаквано с дъска минаващия милиционер.Чудех се защо?
От тогава досега е така.Няма ред.Щом посягаш на държавата, а тя не прави нищо
изобщо не сме за Шенген! Няма силна личност, която да мачка, ако трябва с танкове.
Личност, която да бъде редом с Левски,Ботев, Караджата и Капитан Петко войвода.
Почти 30години минаха хаоса е голям.Този който ще дойде няма да слуша Европата, а своето българско патриотично родолюбие!
Ще има ли такъв български Че Гевара
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рибата се вмирисва от към главата, управленските решения управляват съдбите ни, а какви хора управляват, елита на нацията ли? А какво е образованието, слушаш кой колко медала взел от някоя олимпиада, браво  единици обгрижвани деца, чудесно и хиляди деца растящи в мизерия и недоимък, не ходещи на училище, защото нямат. Един дириктор на едно училище, някъде из Северозападна България беше казал, че на първия учебен ден са дошли две деца по гащи само и боси. ЕС 21 век

 

На 15.01.2023 г. at 12:19, AinStein написа:

С една дума няма държава в България!Работни места боллллл, но няма желаещи

Бол работни места с ниско заплащане, често дори без осигуровки и пак опираме до държавата. Статистиката показва, че 30 % работят без договор, 700 хил. на МРЗ. Гледах едно интервю на един от известните работодатели, как ще си местел бизнеса, 5000 лв. заплата и няма кой да работи и реалността, не били 5000, а около минималната и това го показаха с документите негови служители. Производството в малко населено място, с цел ползване на още  преференции, защото е открил там работни места. И сега някой казва ако си учил, ако знаеш 2 езика, единя скандинавски примерно и ще изкарваш заплата, да де, но една държава, не е само ИТ и кол центрове, трябва някой да ти изхвърли боклука, да дойде да ти ремонтира нещо вкъщи, да те обслужи в магазина и този достоен труд, трябва да е достойно платен. Пак опираме до алчността на работодателите и държавата. Махатма Ганди има една мисъл: По света има глад и мизерия, не защото не могат да бъдат нахранени бедните, а защото не могат да бъдат нахранени богатите. 

Ето и едно интересно видео:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте и двамата. Държавата обаче са хората. Законите и правилата ги правят хората, полицията на първо място е съставена от хора, "добре оборудвани и обучени от други хора" за справяне със специфични ситуации. Ако един от тези Хора е сглупил и е решил да си създаде закон който е в негова полза...другите, ако са с нещо между ушите освен хралупа, би трябвало да го накажат и отстранят за да запазят общото благо. Те обаче го подкрепят и доразвиват идеята му за да могат и те да крадат. Наслушах се как, сме щели да станем полицейска държава, как не можело да се взема личното пространство....кухи думи които просто са извинение за да може да си прави мнозинството каквото си иска. Да си караш пил...да си криеш оборота...за всичко имаме извинение...бедни сме..."малка" държава сме...малко сме...незнам си какво сме...а оправданието е като задника...всеки го има...въпроса е, че от някъде трябва да се започне...и все някой ще изреве ама...шанс...

вчера тук получих писмо, че от 01.10 тази година въвеждат ограничение и разширяват Umwelt зоната на Мюнхен и няма с моята кола евро5 да мога да си шеткам из центъра...Оглеждам се днес в паркинга на фитнеса...над 90% от колите бяха от същия клас...много хора ще ги заболи...ама не реват като магарета...прави се за добро...ще си купим нова кола...еее...разход е ама ще се понапънем малко...и ще ни е по готино...защото детето няма да кашля както в момента (в БГ си е на гости и буха от изгорелите гуми, въглища и праШоляци по улиците). 

Цитат

Ще има ли такъв български Че Гевара

Дай боже да се появи. Проблема е, че знам какво ще се случи с него...над 90% от хорицата ще го сритат по задника, защото ще си защитават оправданията. Та дори и тези дето би трябвало да подкарат танковете за да ги озаптят. Още помня едни дето си сваляха щитовете за да могат други да хвърлят бомбички и да палят държавни сгради. Та после и някой от тези полицаи в ареста лежаха...от много близкото минало...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, F.Dimitroff написа:

въвеждат ограничение и разширяват Umwelt

Значи в моя роден град поради многотоооо наплив на селяци с очукани и селтаци гурбетчии със скъпи коли,кмета решил да въведе синя зона за някои части на града.
Ок дотук добре.Повечето от мойте познати с коли псуваха, левчето скъпо им било.Начина на държане ме учуди.Замислих се ейй  и азе бех, кат тех хайдутин
ама таз Германия ме промени.Да съм дисциплиниран.Имам права и задължения.Като се замисля, като Мойсей дето разкарвал евреите 40 години и после ги връща по родните места с друг свободен дух народ.Така и всички българи да идат в Европа да спазват законите и да се върнат в България с друго мислене.Тогава със сигурност България ще е Щвейцария на балканите :)един запомнен рефрен от демокрацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес за пореден път се замислих, как само в България съществува понятието "българи в чужбина", то Агенция за българите в чужбина и така един особен отпечатък носи това понятие. Не разбирам защо? Всъщност донякъде особено споделеното за "синя зона", ясно защо, щом е в чужбина има пари, давай да смъкнем каквото можем. 

преди 22 часа, F.Dimitroff написа:

защото детето няма да кашля както в момента (

Аз също кашлям, като се приберем особено зимата, за съжаление въздуха е много мръсен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Гледах тази вече две видеа - та какво е положението в момента?

 Ich bitte um Vergebung - BRIEF AN DEUTSCHLAND - ein Kurzfilm von Imad Karim


Sexuelle Übergriffe und Einbrüche durch Flüchtlinge in Peutenhausen: Ein Dorf in Angst

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е всичко е въпрос на гледна точка и две видеа не са критерии. Зависи къде живееш в Германия, защото разликата е огромна, все едно в България да сравниш София с някое гето. Важно е къде се чувстваш добре, къде имаш работа и спокойствие. Какви са приоритетите ти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.01.2023 г. at 0:38, asenbg написа:

Гледах тази вече две видеа - та какво е положението в момента?

 Ich bitte um Vergebung - BRIEF AN DEUTSCHLAND - ein Kurzfilm von Imad Karim


Sexuelle Übergriffe und Einbrüche durch Flüchtlinge in Peutenhausen: Ein Dorf in Angst

 

Хм, някой така като започне да ми пуска такива видея за Германия или други източно европейски страни се чудя дали е пътувал из България. Аз, като човек който е живял в повече от 5 града по повече от година в България, смея да кажа, че имам опит...и картинката прави всичко което се вижда по-горе да изглежда като разходка в парка...Има места където е просто БРУТАЛНО. Работата ми беше свързана с много пътуване и просто се нагледах на за съжаление тази омразна за мен дума МИЗЕРИЯ и ИЗРОДИ. Тези изнасилвания, побоища, боклуци, градове на "Живите мъртви", не са сценарии или просто нещо рядко срещано на 1-2 места, а са масови прояви и места в цяла България....Райони като М.Търново, Радомир, Лом, някой села в централен Балкан и в Родопите...гледките са направо потресаващи...Като караш иначе само по "новите" магистрали всичко изглежда сякаш тъкмо е потръгнало....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На 9/29/2017 at 19:32, Aleksander написа:

Забелязал съм, че в-к Капитал периодично подхващат някаква тема, често тенденциозно, и лазят по нервите на нормалните хора. Напоследък темата е свързана с това как хората се завръщали в България, едва ли не масово. Не знам каква е целта на подобни внушения. Някак си доста "случайно" това съвпада с прословутата идея на президента да се направел регистър на българите в чужбина. Факт е, че има хора, които се връзват на тези неща. По-интересен е въпроса с кава цел се пускат тези "новини". Елементарната логика показва, че и в твърденията на Капитал и в идеята на президента няма никакъв смисъл. 

Интересно ми е да чуя мнения по този въпрос.

Има хора, които се завръщат, защото България е вече не по-добро, но по-облагородено място за живеене (по-добро ще стане, когато корупцията бъде драстично намалена, както е в Германия ). Има и хора, които се завръщат, защото ги мъчи носталгия или защото не са успели в чужбина. Мнозинството от хората обаче НЕ СЕ завръщат! Живея в Германия от 12 години и често се връщам в България. Някой ден може и да се завърна, но засега не го планирам. Всичко зависи от това какво си оставил (загубил) в България и какво си намерил в чужбина. Стабилните доходи и устойчив начин на живот, които много Европейски ( а и други) държави предлагат обаче задържат хората извън границите на България. Нямам деца с мен, но знам, че повечето от семействата емигрират най-вече за да осигурят добро бъдеще на децата си. Някои го намират в България, разбира се, но повечето го намират в чужбина. Това дори не зависи толкова от това, че сме "бедна страна". Германия като не е бедна, защо толкова много германци работят в Швейцария, Дания... и т.н. Ами по същата причина: По-стабилни и добри доходи идващи от по-високия стандарт на живот в другата страна. Единствената разлика е в броя на германците и българите, които работят извън родината си. Е, тука вече няма как да ги сравняваме, особено ако се има предвид процент от хората в страната, а не абсолютен брой...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мнението което си цитирал е от 2017 и продължава да е актуално с все сила. Жена ми например през ден попада на някоя "новина" как българите масово се връщали в България, защото било по-добре от "гейския и пълен с травестити запад". Жалките опити на нисшите ни управляващи в България, да промиват мозъците на обикновенния човечец за щастие или не, все по-често се сблъскват с реалността.

Истината е, че хората не се прибират масово в България, а типично по нашенски масово просто обичат да се оплакват и да обясняват колко е гадно тук и как държавата ги правила от уникални кадри на балъци... как ще се приберат...а всъщност си стоят тук и използват с удоволствие всички благини на държавата...за които също обясняват, че са тъпо направени...ама забравят да споменат, че в България и на 1/3 ги няма....Да плюеш по собствения си избор, лично за мен обаче е меко казано тъпо...

За мен продължава да няма смисъл за момента от прибиране в България...не и с тази корупция и липса на държавност и контролни органи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не се знае колко реално са в чужбина? Агенция за българите в чужбина? Къде другаде по света има такава безсмислена институция. Къде по света от септември имитират дейност и обясняват как хиляди деца не посещават училище, всъщност това да деца, които реално са в чужбина и посещават училище, някои не са и стъпвали в България и никога не са били част от българската образователна система.

Мръкането е ясно, всяко нещо си има скрита причина, при българите в чужбина по мое мнение е неразбирането как функционира системата и държавата, незнанието на език, дошли доброволно, но все недоволни, щом някой е дошъл тук, се съобразяваш с правила, независимо дали ти харесват или не, завист и прословутата черта "на българите или нещо им е вповече или нещо не им стига".  Иначе медиите са страшни манипулатори, незнам кой се прибира, но гледах някакво интервю с момиче завършило немската гимназия. Целият клас е заминал за Германия, няма един останал в България. Ето и другата страна на реалността. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Народът дори при корупция ще се завърне,
единствено, ако вдигнат заплатите и социала.
Пример мъж и жена, работят и им остават след наема и другите разходи
към 1500 евро.Това прави 3000 лева.
В България, ако взимат общо 3000лева няма смисъл да е тук.
Годините минават в посока къщи - работа - къщи, и в един момент старините наближили.
Говорих с познат.Скоро щерката роди.
Как е зетя?
Абе само на работа е над 3000 заплата взима.
Ех жал ми е да ги гледам нямат никаква компания и развлечение.
Само еднообразие.Аз на тяхните години от заведенията не излизах.
Дори и бз пари с приятели се виждахме.
Ех други времена, дори и на социала да си
трябва приятелче!


 

 

main-qimg-9c84243fad47ed7db50bcfe5af8cf348-lq.jpg

Редактирано от AinStein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднообразието си е въпрос на личен избор!

Аз живея по същия начин (е, добре 90%) както живеех в БГ.

Събота и неделя общо 200км с колело.

Липсват ми уличните чешми и кафеавтоматите само!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БГ няма да се подобри - няма да достигнем или надминем Германци, Французи или Англичани...

Обаче проблема е друг - рязката промяна на демографията и всичко произтичащо от там...
Кой иска от вас да живее в Арабо-Африканска държава????? Никой - то значи рано или късно ще напуснете Германия - Германистан вече... 
Чета редновно новините за западните страни - и аз гурбетчия - къде ли не бях... как ли не го мислих..
Всеки решава за себе си..
моята работа е лесна - мести се с мене...
Но имам и познати които се завърнаха от Франция ..
Гледам какво става и в Германия и Швеция...
Та белите бейби-бумъри като си отидат ще стане една тя...
Да не говорим че в малките класове преобладават НЕ-Европейският етнос...
А и друго - ние ако не си оправим държавата - кой тогаз?
Няма да е лесно - нищо не е било лесно.
Та отнякъде ще трябва да се почне и няма да е лесно..

| 30. April 2023 | 15:35 Uhr
Überraschung: 70 Prozent der Asylberechtigten sind Analphabeten

https://www.oe24.at/oesterreich/ueberraschung-70-der-einwanderer-sind-analphabeten/554049774

Die Integration von Asylbewerbern stellt in Österreich eine große Herausforderung dar, da ein Großteil von ihnen weder lesen noch schreiben kann.

Laut aktuellen Zahlen des österreichischen Integrationsfonds (ÖIF) waren sieben von zehn Einwanderern im Jahr 2022 Analphabeten, vor allem Syrer und Afghanen. Das erschwert den Eintritt in den Arbeitsmarkt und somit die Selbsterhaltungsfähigkeit.

die gleiche Situation in Germanistan... 

die Rente ist sicher... nicht !

"extrem" sind nicht diejenigen,
die die Zustände ansprechen sondern diejenigen,
die sie zu verantworten haben und verschweigen wollen!

-------------
Licht und Schatten: Die Waldschule Hatten bei Oldenburg sammelt Auszeichnungen für ihre digitale Vorbildrolle im Land – und ihre Direktorin sammelt Messer ein, die ihre Schüler mit in die Schule gebracht haben
Jugendkriminalität
Selbst das Idyll ist nicht mehr sicher

Jugendliche Gewaltkriminalität steigt stark an, gerade bei Kindern. Immer mehr Messer sind im Spiel, nicht nur in Großstädten, auch auf dem Land. Was ist los mit Deutschlands Jugend? Das fragten wir Schulleiter, Polizisten, Jugendrichter. Und einen angehenden Intensivtäter.
https://www.welt.de/politik/deutschland/plus245074208/Jugendkriminalitaet-Selbst-das-Idyll-ist-nicht-mehr-sicher.html

"Was ist los mit Deutschlands Jugend?" ,,,
50% sind nicht mehr Deutsche....

---------------

| 01. Mai 2023 | 16:15 Uhr
Wien
Sind Macheten-Mörder von Wien ins Ausland geflohen?

Ein 31-jähriger Algerier wurde in Wien von bis zu zehn Angreifern mit Macheten attackiert und zerstückelt. Ein Verdächtiger ist in Haft, schweigt jedoch. Die große Frage: Wo sind die restlichen Killerx
https://www.oe24.at/oesterreich/chronik/wien/sind-macheten-moerder-von-wien-ins-ausland-geflohen/554151763

BUNT - MULTI-KULTI

-----------------

Редактирано от asenbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, така е, но в България какво е, все повече роми масово и навсякъде. Всъщност не ми пука кой какъв е, важното е да е коректен и добронамерен. Тенденцията е това, всичко да се омеша, и както казва Ванга, няма да има мъжко и женско. Това са неизбежно неща, кой и каква изгода има от това може само да гадаем. Факт е също, че младите хора може да владеят езици, да имат незнам си какво образование, но нямат елементарни умения за оцеляване и  приспособяване, обща култура и познания никакви и защо е всичко това, за да са зависими и лесно манипулируеми. 

Иначе връщането е лесно, "розово", блестящи примери в стил "Да хванеш гората", само, че реалността е друг и най-жестоката е в областта на здравеопазването, всъщност аз незнам, защо в България има въобще Здравна каса, като навсякъде се плаща, хора чакат с часове, болни на стълбите, спешни отделения, които нощно време са заключени и персонала спи, линейки идващи след часове, болници които нямат условия да спасят човешки живот, потресаваща мизерия и хигиена и т.н. и сега оплаквайте се, какво е в Германия. Да не забравяме, че редовно в българските новини се отчита геройствато на правителствения самолет "Спартан", новина в стил третия свят. На фона на Арабско-Африканска държава пак е по-добре от абсурдите в България. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, veronik_veronik написа:

Виж, така е, но в България какво е, все повече роми масово и навсякъде. Всъщност не ми пука кой какъв е, важното е да е коректен и добронамерен. Тенденцията е това, всичко да се омеша, и както казва Ванга, няма да има мъжко и женско. Това са неизбежно неща, кой и каква изгода има от това може само да гадаем. Факт е също, че младите хора може да владеят езици, да имат незнам си какво образование, но нямат елементарни умения за оцеляване и  приспособяване, обща култура и познания никакви и защо е всичко това, за да са зависими и лесно манипулируеми. 

Иначе връщането е лесно, "розово", блестящи примери в стил "Да хванеш гората", само, че реалността е друг и най-жестоката е в областта на здравеопазването, всъщност аз незнам, защо в България има въобще Здравна каса, като навсякъде се плаща, хора чакат с часове, болни на стълбите, спешни отделения, които нощно време са заключени и персонала спи, линейки идващи след часове, болници които нямат условия да спасят човешки живот, потресаваща мизерия и хигиена и т.н. и сега оплаквайте се, какво е в Германия. Да не забравяме, че редовно в българските новини се отчита геройствато на правителствения самолет "Спартан", новина в стил третия свят. На фона на Арабско-Африканска държава пак е по-добре от абсурдите в България. 

Мммммм да след твойта тирада от думи в стил ала Меркел
                        
                                 ОСТАВАМЕ В ГЕРМАНИЯ 

и в този ред на мисли, имам пълното право да се възползвам от тяхното богато и спокойно черноморие - Социала:)

 

Редактирано от AinStein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..