Jump to content

Подаване на документи за детски надбавки (Kindergeld) в Германия


Recommended Posts

Илиана,не съм ги взела още,от март миналата година се туткаме. Не се притеснявайте,все ще ви ги дадат накрая,стига да набавяте всичко в срок.И аз повторих всички документи наново,дори самоинициативно изпратих неща,които може да ми поискат,но не са искали още.Тя работата им е такава-да ровят в хартийки и да търсят начин да не ви ги дадат.Не се ядосвайте,да вземеш пари от институция винаги е трудно и трябва да се подплати с много...нерви)

Ще пиша,Когато и Ако ги взема))

Михаела,23.03,на 23.04 може да очаквате писмо,след тази дата се обадете.Понякога парите идват преди писмото(едва ли),но по-вероятно да получите писмо с още нужни хартийки.

Тьрпение и успех на всички.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 771
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Най-активни в темата

Прикрепени снимки

Благодаря Dasha Georgieva!

Надявам се да не ми искат още документи..все пак съм им изпратила доста неща.Ще проверявам за парички..

Подадени са всички необходими документи на бащата от Германия, сега искаха да предоставя документ, че тук в България не взимам детски и да попълня отново моите данни (адрес, работодател) и на детето (адрес и ЕГН).. Изпратила съм ги, заверени са с подписи и печати от съответните институции, надявам се да не искат вече нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8.4.2018 at 13:04, Dasha Georgieva написа:

Илиана,не съм ги взела още,от март миналата година се туткаме. Не се притеснявайте,все ще ви ги дадат накрая,стига да набавяте всичко в срок.И аз повторих всички документи наново,дори самоинициативно изпратих неща,които може да ми поискат,но не са искали още.Тя работата им е такава-да ровят в хартийки и да търсят начин да не ви ги дадат.Не се ядосвайте,да вземеш пари от институция винаги е трудно и трябва да се подплати с много...нерви)

Ще пиша,Когато и Ако ги взема))

Михаела,23.03,на 23.04 може да очаквате писмо,след тази дата се обадете.Понякога парите идват преди писмото(едва ли),но по-вероятно да получите писмо с още нужни хартийки.

Тьрпение и успех на всички.

 

По принцип касата трябва да одобри молбата Ви за детски в рамките на 6 месеца от деня на подаване на молбата (разбира се, ако молбата е подадена правилно, т.е. пакетът документи е пълен).

Това, което могат да направят дългочакащите, които са представили вече всички документи, най учтиво да поставят срок за плащане от 4 седмици и да "заплашат" с юридически стъпки (Untätigkeitsklage). По принцип паричките се изплащат действително в този пеиод, след това идва и решението:).

По принцип препоръчвам винаги да напишете на един лист, какво им пращате приложено (Anlagen: Studienbescheinigung..........). За да не Ви искат едно нещо няколко пъти и да няма, ами не сме ги получили..........

За да имате доказателство, че писмото Ви е получено (Zustellungsnachweis) го пуснете с вид пощенска услуга Einwurfeinschreiben, не Rückschein! Einwurfeinschreiben е най сигурния вариант, затова го препоръчваме и при Kündigung.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета.Относно редът и начинът на изпращане на документите съм спазила точно както сте го описали. Сега мисля да се възползвам и от съвета Ви и ще им напиша това  учтиво писмо. Надявам се да има ефект. Може ли само да ми отговорите, ако все пак не ми изплатят парите в посоченият срок, какво следва? Благодаря отново,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎4‎/‎12‎/‎2018 at 7:20, Iliana Koceva написа:

Благодаря за съвета.Относно редът и начинът на изпращане на документите съм спазила точно както сте го описали. Сега мисля да се възползвам и от съвета Ви и ще им напиша това  учтиво писмо. Надявам се да има ефект. Може ли само да ми отговорите, ако все пак не ми изплатят парите в посоченият срок, какво следва? Благодаря отново,

 

Значи информацията, която съм написала е обща и важи за работата на институцията, т.е. изискванията към нея от закона. Дали във Вашия конкретен случай отговаряте на условията за плащане на детски надбавки и институцията Ви мотае неправомерно, т.е. трябва да направите Untätigkeitseinspruch е трудно да се каже без да се познава точно казуса Ви, тази информация не би била юридически издържана.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължавам темата- днес говорих с мой добър приятел германец , т. е. поисках помощ при съставянето на писмото. Неговата реакция беше, че такива писма, собственоръчно написани и с поставен срок от мен- частно лице, отправено към държавна институция , каквато в случая е Фамилиенкасе,директно се изхвърлят в кошчето. Такъв тип отношения се допускат между спор на частни лица, та дори между работник и частен работодател, но не и от частно лице към Държавата.Т. е., такова писмо  с тежест, може да изпрати упълномощено от мое име адвокатско лице.Звучи ми напълно логично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Илиана,и на мен не ми изглежда логично сама да им пишете и да ги заплашвате.По-скоро аз,след като изпратя пакет документи,сама си отброявам 4 седмици и след това се обаждам( или приятел,запознат с казуса) да питам най-любезно получили ли са документите ми, има ли нужда от още нещо,докъде са нещата.След един телефонен разговор винаги има реакция при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Iliana Koceva написа:

Продължавам темата- днес говорих с мой добър приятел германец , т. е. поисках помощ при съставянето на писмото. Неговата реакция беше, че такива писма, собственоръчно написани и с поставен срок от мен- частно лице, отправено към държавна институция , каквато в случая е Фамилиенкасе,директно се изхвърлят в кошчето. Такъв тип отношения се допускат между спор на частни лица, та дори между работник и частен работодател, но не и от частно лице към Държавата.Т. е., такова писмо  с тежест, може да изпрати упълномощено от мое име адвокатско лице.Звучи ми напълно логично.

Това, че е немец не го прави автоматично компетентен. Законът си е закон и ако той ви дава право да напишете въпросното писмо значи няма място за страх. Какво означава "автоматично в кошчето"? Когато отидете при кой да е държавен служител и му кажете съгласно кой закон имате претенции то няма как да ви пренебрегнат или върнат. Казвам го от личен опит. Освен това забелязал съм, че в Германия логика и правила не винаги са едно и също нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , Dasha ,и при мен е така . И мисля за нелогично да ги заплашвам лично с някакви срокове. Добре запознат с немските институции ме осведоми, че в Майнц се разглеждат всички подадени молби за детски надбавки от всички Европейски страни, в случаите, когато децата не пребивават с родителите си в Германия. Това включва румънци, поляци, българи... и...   които всички знаем никак не са малко из цяла ГерманияТа затова е това проточване на разглеждането на документите. Имало и на случаи на чакане до година и половина- две. Е аз наближавам година и половина, така че ще се въоръжа с още малко търпение..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Iliana Koceva написа:

Да , Dasha ,и при мен е така . И мисля за нелогично да ги заплашвам лично с някакви срокове. Добре запознат с немските институции ме осведоми, че в Майнц се разглеждат всички подадени молби за детски надбавки от всички Европейски страни, в случаите, когато децата не пребивават с родителите си в Германия. Това включва румънци, поляци, българи... и...   които всички знаем никак не са малко из цяла ГерманияТа затова е това проточване на разглеждането на документите. Имало и на случаи на чакане до година и половина- две. Е аз наближавам година и половина, така че ще се въоръжа с още малко търпение..

Няма такива неща, за Полша е отговорна фамилната каса  Заксен, имам много случаи там. Румъния би трябвало да се обработва още от Нюрнберг. Фамилната каса Майнц решава казуси с международен елемент от Белгия, Луксенбург, Холандия, Унгария и ...България. 

Така наречения Untätigkeitsanspruch не е заплаха, а Ваше право. Повтарям, ако сте подали правилно молбата и институцията не реагира и Ви бави. И на Вашите деца се полагат децки в рамките на определен срок, и те са европейци. Сега растат и сега Ви трябват пари да ги изгледате, а не след година и половина-две.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам. А може ли да ми подадете някакъв линк или повече информация,как се формулира Untätigkeitsanspruch? И към кого точно трябва да го адресирам? Общо към клонът на Фамилиенкасе в Майнц ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Iliana Koceva написа:

Разбирам. А може ли да ми подадете някакъв линк или повече информация,как се формулира Untätigkeitsanspruch? И към кого точно трябва да го адресирам? Общо към клонът на Фамилиенкасе в Майнц ли?

Имах предвид естествено Untätigkeitseinspruch!  Възражение срещу туткането на институцията:).

Пропуснала съм правописна грешка, снощи беше късничко когато писах!

Тук има повече информация относно адвокатските разходите, кога институцията трябва да Ви ги въстанови, ако за възражението упълномощите адвокат, за да го напише юридически правилно.

https://der-betrieb.owlit.de/document/zeitschriften/efg---entscheidungen-der-finanzgerichte/2012/heft-06/beitrage/kostenerstattung-bei-untatigkeitseinspruch/MLX_9bbd?authentication=none

Ако Вие си го формулирате, просто обосневете възражението...защо го правите и кога е подадена молбата, колко време чакате и т.н. От Вас като гражданин не се изисква да се обосновавате на точните параграфи.

 

 

Редактирано от AdvokatBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам детските надбавки и детските едно и също ли е или са допълнителни пари които се получават? Задавам този въпрос защото на места виждам, че има информация, че детските надбавки са 184 евро на друго място за едно дете родите които работи на трудов договор получава 192 евро за първо дете .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, paullinka написа:

Ясно благодаря Ви . А относно Kinderzuschlag брутния доход на мъжа ми разделен в случая на три ли не трябва да надвишава 900 евро

Предлагам ви да публикувате въпроса си още веднъж, но другата тема, за да запазим реда :rolleyes:

 

 

Редактирано от Крякащата тайфа
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Много хубави теми са засегнати във форума.Поздравления!!!

Имам и аз въпрос,ако ми отговорите ще съм Ви много благодарна.

Съпругът ми работи в Германия от тази година -2018, м.Януари.   Има и такъв дан.номер съответно. Аз живея с 2 те ни деца в България и работя в България. Искаме да получаваме детските надбавки, без да има значение за нас двамата - дали по негова сметка в Германия или по моя в България, но формулярите KG 1 на български език / заедно с приложенията/  от мое име ли ги попълвам или от негово име се попълват!

Благодаря Ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли на какъв номер мога да се свържа с Майнц??казаха ми,т.е. Посъветваха ме да се обадя и да попитам какво се случва с Документите и молбата ни за детски със задна дата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де...получили са ми писмото на 23.03.18 ... някой тук беше споменал,че в рамките на месец трябва да имам някакъв отговор или евентуално да пуснат прословутите пари,но нито писмо,нито пари :( 

как да постъпя не знам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте група ! Мъжът ми е в Лудвигсхафен. Подписал е договор за работа и започва от следващата седмица. Искаме да подадем документи за детски.Ние с детето сме в България. Знам че има има разлика в формулярите за деца които са в Германия и деца които се намират в България. Интересувам се кои точно формуляри трябва да попълни мъжа ми и Familienkasse за Лудвигсхафен къде се намира в кой град в Германия ? Ако може да ми помогнете докъде трябва да ги адресира. Благодаря Ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , може ли някой да ми изпрати точния адрес на Фамилиенкассе , която приема документите за детски добавки за случаи с дете и другия родител в България . Изпратих веднъж документите до Райланд Пфалц Заарланд , Бад Кройцнах , но ми ги върнаха от пощата без обяснения... предполагам адреса не е актуален вече . Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спешно ми трябва някой с добър немски!Получих писмо от фамилиенкассе,но както си го превеждам аз...е мн двусмислено ... нищо не разбирам :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.4.2018 at 13:38, danny_76 написа:

...

Имам и аз въпрос,ако ми отговорите ще съм Ви много благодарна.

Съпругът ми работи в Германия от тази година -2018, м.Януари.   Има и такъв дан.номер съответно. Аз живея с 2 те ни деца в България и работя в България. Искаме да получаваме детските надбавки, без да има значение за нас двамата - дали по негова сметка в Германия или по моя в България, но формулярите KG 1 на български език / заедно с приложенията/  от мое име ли ги попълвам или от негово име се попълват!

Здравейте danny_76,

на въпроса кой да подаде документите, когато децата са в България, все още нямам еднаозначен отговор. И двата варианта са възможни, като в последно време модата при Familienkasse е да иска се пускат от родителя в България. Като че ли е най-добре да се пуснат и от двамата едновременно и няма да сбъркате, ако го направите.

Ще перифразирам Мечо Пух: Колкото повече, толкова повече! Има само едно нещо, което е по-хубаво от искане за Kindergeld … и това са две искания за Kindergeld. И няма опасност да получите два пъти Kindergeld. Добре смазаната система в Германия няма да го допусне.

 

На 17.4.2018 at 14:24, mihaelakaradzhova написа:

А някой знае ли на какъв номер мога да се свържа с Майнц??казаха ми,т.е. Посъветваха ме да се обадя и да попитам какво се случва с Документите и молбата ни за детски със задна дата

Здравейте mihaelakaradzova,

не ни е дадено да знаем тези телефонни номера. Цялата комуникация става през единните телефонни номера: 0800 4 5555 30 (от Германия) и +49 911 1203 1010 (от чужбина). В доброто старо време човек получаваше писма, на които стояха и телефонните номера на персоналния ти съветник, но вече не е така.

 

На 11.5.2018 at 14:58, paullinka написа:

Здравейте група ! Мъжът ми е в Лудвигсхафен. Подписал е договор за работа и започва от следващата седмица. Искаме да подадем документи за детски.Ние с детето сме в България. Знам че има има разлика в формулярите за деца които са в Германия и деца които се намират в България. Интересувам се кои точно формуляри трябва да попълни мъжа ми и Familienkasse за Лудвигсхафен къде се намира в кой град в Германия ? Ако може да ми помогнете докъде трябва да ги адресира. Благодаря Ви предварително

Здравейте paullinka,

предполага, че отговорът ми няма да ви хареса, но все пак да ви кажа - отговор на всеки един от въпросите си ще намерите на страниците на тази тема. Съветвам ви да я започнете от началото и да я прегледате цялата. Освен че ще намерите отговорите на въпросите си, ще научите и доста други полезни неща, които ще ви помогнат да спестите време и нерви в битката с Familienkasse.

Ако все пак не намерите отговорите, не се притеснявайте да попитате отново.

 

На 12.5.2018 at 10:18, fff223 написа:

Здравейте , може ли някой да ми изпрати точния адрес на Фамилиенкассе , която приема документите за детски добавки за случаи с дете и другия родител в България . Изпратих веднъж документите до Райланд Пфалц Заарланд , Бад Кройцнах , но ми ги върнаха от пощата без обяснения... предполагам адреса не е актуален вече . Благодаря предварително

Здравейте fff223,

според последната актуализация от сайта на Familienkasse от август 2017, документите за децата, живеещи в България би трябвало да се изпращат действително в Майнц. Когато върнаха пакета документи, нямаше ли обяснение защо не е доставен на получателя?

Иначе това е адреса в Майнц:

Bundesagentur für Arbeit
Familienkasse Rheinland-Pfalz - Saarland
55149 Mainz
Deutschland

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Здравейте! Можете ли да ми отговорите на следния въпрос:

Има ли бащата, работещ в Германия от няколко години право да взема детски надбавки за детето си, което живее в България с майка си, но е лишен от родителски права след развод? Бащата има втори брак и друго дете от него, също живеещо в България. За второто дете вероятно няма да има проблем, но за първото - има ли изобщо някакъв начин да взима и за него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2018. 04. 17. at 14:38, danny_76 написа:

Здравейте,

Много хубави теми са засегнати във форума.Поздравления!!!

Имам и аз въпрос,ако ми отговорите ще съм Ви много благодарна.

Съпругът ми работи в Германия от тази година -2018, м.Януари.   Има и такъв дан.номер съответно. Аз живея с 2 те ни деца в България и работя в България. Искаме да получаваме детските надбавки, без да има значение за нас двамата - дали по негова сметка в Германия или по моя в България, но формулярите KG 1 на български език / заедно с приложенията/  от мое име ли ги попълвам или от негово име се попълват!

Благодаря Ви!

Здравейте,

наскоро преминахме през тази процедура.

Формулярите се попълват от съпруга Ви, защото той има осигурителен номер. Той представя и бележката от работодателя, приложена в единия от формулярите.

Консултирахме се и с адвокат, името съм записала в секцията за адвокати през м.октомври-ноември 2017 г. /не помня датата/

Изтеглихме формулярите от сайта, посочен в началото, попълнихме българските версии на документите с латински букви и на немски, то почти няма текст освен лични данни.

Не сме попълвали формуляри "Е четиристотин и нещо си", а само основните документи, които са указани в упътването. Страниците на паспорти/лични карти, акт за раждане на децата, удостоверения за настоящ адрес на всички, удостоверение, че детето посещава училище. Аз подадох и  информация за доходите си- служебна бележка.

Всички приложени документи, освен заявленията от Фамилиен кассе - служебни бележки, акт за раждане - с официален превод на немски. Знаехме, че не е задължително, но и че така ще стане по-бързо.

След 3 месеца получихме писмо, че искат още информация от социалната служба в България, както и да докажем, че тук, в България, се водим на един и същ настоящ адрес.

Изпратиха  един формуляр, който трябваше да се попълни от кметството, във връзка с адресите.
А справката за получените детски назад във времето ни поискаха в свободен текст. Подадох молба в службата и за 1 седмица стана.

До два месеца след това ни изплатиха за старите периоди. Сега имаме срок за един документ във връзка с промяна на статус, който трябва да изпратим и се надявам да няма проблеми за текущите детски.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2018. 06. 15. at 11:01, lilyana_r написа:

Здравейте! Можете ли да ми отговорите на следния въпрос:

Има ли бащата, работещ в Германия от няколко години право да взема детски надбавки за детето си, което живее в България с майка си, но е лишен от родителски права след развод? Бащата има втори брак и друго дете от него, също живеещо в България. За второто дете вероятно няма да има проблем, но за първото - има ли изобщо някакъв начин да взима и за него?

Както аз го разбрах, службите не се интересуват от семейните отношения /ние не сме женени, а ни отпуснаха детски/. За това съм сигурна.

Също съм сигурна, че няма никакво значение при кого са родителските права, защото германските служби не събират такава информация. Те не изискват съдебните решения за развода. 

По-скоро  се интересуват да са лицата от едно домакинство.

На нас ни искаха да докажем общ адрес и в България, макар че той има настоящ адрес в Германия.

В този смисъл, най-вероятно  бившият Ви съпруг няма да има право на детски за вашето дете.

Освен ако формално не го регистрирате с настоящ адрес, еднакъв с този на съпруга Ви в България. .

Тоест бащата и двете му деца трябва да са на еднакъв настоящ адрес, за да се получат детските.  Все едно, че втората му жена гледа вашето дете. 

Аз ви съветвам, казусът е сложен, обърнете се към адвокат в Германия, който говори български. Има такива кантори. Има такава тема и във форума.

Ако е за кратка консултация, колкото да разберете имате ли шанс, вероятно няма да Ви поискат пари.
А ако искате да сте по-сигурни - могат да Ви подготвят и документите, за което си има тарифа.

 

  • Харесва ми 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2017. 09. 05. at 3:02, Даниела Николова написа:

https://www3.arbeitsagentur.de/web/wcm/idc/groups/public/documents/webdatei/mdaw/mtc3/~edisp/egov-content446615.pdf?_ba.sid=EGOV-CONTENT446624

Ние с бащата на детето ми нямаме брак, но имаме акт за раждане, в който фигурират имената и на двамата като родители. Той работи в Германия от 6 години, а аз и детето сме в България. Със сигурност щом той се осигурява и има всички регистрации, трябва да има право на детски. Въпросът е кой да подаде молбата - аз или той.

Здравейте на всички! Хубава новина за нас. Отпуснаха ни детските.

Нямаме брак. Молбата подаде той, изпратена до Майнц. Трябваше да докажем, че имаме еднакъв настоящ адрес в България.

Всички други документи- както са описани. Формулярът от служба социално подпомагане, за който се говори във форума, не сме попълвали, поискаха ни справка в свободен текст, която от службата ни изготвиха без проблем.

Изтеглихме документите на български от Фамилиен кассе. Попънихме на латиница. Не сме ги превеждали. Преведохме само служебните бележки за адреси, за доходи и от училището на детето, както и акта за раждане.

Ако някой иска да пита нещо- кажете.

Единствения ни проблем- получихме писмо в което се казва, че ни намаляват сумата с размера на българските детски.

Защо: От справката, която представих  е видно, че не получавам детски в България, но не се знае по КАКВА ПРИЧИНА не ги получавам. Дали защото не съм ги поискала или защото нямам право.

Някой доказвал ли е, че няма право на детски в България поради ограничението в дохода? Сега се водим на еднакъв адрес и трябва моите доходи да се съберат с неговите и естествено, че надвишават 400 лв на човек на месец. Как става това?

 

  • Харесва ми 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎16‎.‎6‎.‎2018 at 22:19, Даниела Николова написа:

Както аз го разбрах, службите не се интересуват от семейните отношения /ние не сме женени, а ни отпуснаха детски/. За това съм сигурна.

Също съм сигурна, че няма никакво значение при кого са родителските права, защото германските служби не събират такава информация. Те не изискват съдебните решения за развода. 

По-скоро  се интересуват да са лицата от едно домакинство.

На нас ни искаха да докажем общ адрес и в България, макар че той има настоящ адрес в Германия.

В този смисъл, най-вероятно  бившият Ви съпруг няма да има право на детски за вашето дете.

Освен ако формално не го регистрирате с настоящ адрес, еднакъв с този на съпруга Ви в България. .

Тоест бащата и двете му деца трябва да са на еднакъв настоящ адрес, за да се получат детските.  Все едно, че втората му жена гледа вашето дете. 

Аз ви съветвам, казусът е сложен, обърнете се към адвокат в Германия, който говори български. Има такива кантори. Има такава тема и във форума.

Ако е за кратка консултация, колкото да разберете имате ли шанс, вероятно няма да Ви поискат пари.
А ако искате да сте по-сигурни - могат да Ви подготвят и документите, за което си има тарифа.

 

Много Ви благодаря за отговора. Това не е проблем за адреса, но много е важно сигурни ли сте, че трябва да е настоящ, а не постоянен. Може ли да са различни?  В случая бащата има един и същ настоящ и постоянен адрес в България, за мен не е проблем да си направя регистрация на неговия адрес, с което и детето ще следва да има такава (знам, че се вади допълнителен документ), но може ли постоянния ни адрес да е различен, а само настоящия адрес да е същия като на баща му?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, lilyana_r написа:

може ли постоянния ни адрес да е различен, а само настоящия адрес да е същия като на баща му?

Да, в нашия случай е точно така- различни постоянни, еднакъв настоящ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, някой знае ли как се процедира в случай, че поискаш бележка за kindergeld от работодателя си и той откаже да ти даде под предлог, че за първи път някой му иска подобно нещо и никога не е чувал.....възможно ли е?!? Как мислите?! Предварително благодаря за съветите...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бележката ти трябва да я подготниш и той да се подпише само. Изчети цялата тема и си свали формуляра от там. Попълваш, подписва и пращаш.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам дали е възможно да се даде сметка в България за изплащане на детските надбавки, и има ли значение на кой от двамата от родителите е сметката???

Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..