Jump to content

Подаване на документи за детски надбавки (Kindergeld) в Германия


Recommended Posts

Здравейте!

На сайта на фемиликаса гледах асреса, до който да изпратя първоначалните документите. Но излизат два адреса..на  единия пише, че е когато се оставят лично, а другия е когато се изпращат по пощата. Аз ще ги изпращам по пощата, но като адрес е даден само града и пощенски код, без улица..номер и т.н....дали ще пристигнат на правилното място като има само пощ.код ? Качвам снимка на адресите, да погледнете..нашия пощ.код е 59174

Screenshot_20180923-183559.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 771
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Най-активни в темата

Прикрепени снимки

На 20.9.2018 at 23:33, neco999 написа:

Здравейте!

Някой може ли да ми изпрати формуляр DVKG 71bg- 01.14 Stand März 2014. Не можах да го намеря никъде.

Благодаря предварително!

Здравей neco999,

има формуляри, да ги наречем второстепенни, които не могат да бъдат изтеглени от интернет. Те обикновено биват изпращани от Familienkasse в процеса на обработка на документите за Kindergeld. Този формуляр е един от тях. Ако ти го искат от Familienkasse, то би трябвало да ти го пратят. Ако искаш да го имаш по някаква друга причина е небходимо да посетиш офис на Familienkasse и да го поискаш от служител (сигурен съм, че няма да го намериш при другите формуляри, които сам можеш да си вземеш за попълване), но е много вероятно да го нямат в наличност, защото действително е един от рядко използващите се и се праща лично до тези, които имат нужда от него.

 

преди 17 часа, Стела написа:

Здравейте!

На сайта на фемиликаса гледах асреса, до който да изпратя първоначалните документите. Но излизат два адреса..на  единия пише, че е когато се оставят лично, а другия е когато се изпращат по пощата. Аз ще ги изпращам по пощата, но като адрес е даден само града и пощенски код, без улица..номер и т.н....дали ще пристигнат на правилното място като има само пощ.код ? Качвам снимка на адресите, да погледнете..нашия пощ.код е 59174

 

Как намери тези два адреса? Ако пощенският код 59174 е коректен, това означава, че е към района на Familienkasse Nordrhein-Westfalen Nord с основен адрес:

Familienkasse Nordrhein-Westfalen Nord
44785 Bochum

 

Най-близкият външен офис на Familienkasse Nordrhein-Westfalen Nord е:

Familienkasse Nordrhein-Westfalen Nord
Bismarckstr. 10
59229 Ahlen

 

Документите могат да се изпратят на който и да е от двата адреса, нищо ше първия няма нито улица, нито номер. Като разстояние касата в Дортмунд вероятно е най-близо до вас, но населеното място с код 59174 просто не е включено в нейната зона на отговорност.

На следния линк (Bundesagentur für Arbeit ---> Dienststellen) според пощенския код човек може да намери актуалните данни за контакт с регионалната Familienkasse, както и за информация за най-близкия изнесен офис. Адресите на офисите по региони  ги има и като PDF на следния линк Ortsverzeichnis der Familienkassen.

 

Редактирано от Крякащата тайфа
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, Стела написа:

от

Здравейте,Стела, да документите ви ще пристигнат на този пощенски код се намира Фамилиенкасе, нали над адреса ще напишете именно това на немски, трябва да опоменете къде изпращате писмото.Моят съвет е да го пуснете препоръчано и така ще можете да следите писмото си.Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, Стела написа:

Здравейте!

На сайта на фемиликаса гледах асреса, до който да изпратя първоначалните документите. Но излизат два адреса..на  единия пише, че е когато се оставят лично, а другия е когато се изпращат по пощата. Аз ще ги изпращам по пощата, но като адрес е даден само града и пощенски код, без улица..номер и т.н....дали ще пристигнат на правилното място като има само пощ.код ? Качвам снимка на адресите, да погледнете..нашия пощ.код е 59174

Screenshot_20180923-183559.jpg

Здравейте,Стела, да документите ви ще пристигнат на този пощенски код се намира Фамилиенкасе, нали над адреса ще напишете именно това на немски, трябва да опоменете къде изпращате писмото.Моят съвет е да го пуснете препоръчано и така ще можете да следите писмото си.Успех!!!

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте. От два месеца работя в Германия. Имам адрес, договор, данъчен номер. Детето ми е в България. С жена ми сме разведени, детето е при нея. Има ли вариант да получавам детски надбавки тук и да си сменя щоеркласа, защото в момента плащам най-високата ставка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да попитам, когато детето е в България трябва ли да се попълва Haushaltsbescheinigung ,или този документ е само за децата които са регистрирани в Германия? 

И бихте ли ми помогнали с попълването му. Този го няма на български език? 

Редактирано от 1984
Свързване на последователно публикувани мнения
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.10.2018 at 9:02, handoo написа:

Здравейте. От два месеца работя в Германия. Имам адрес, договор, данъчен номер. Детето ми е в България. С жена ми сме разведени, детето е при нея. Има ли вариант да получавам детски надбавки тук и да си сменя щоеркласа, защото в момента плащам най-високата ставка?

Здравей handoo,

въпроса за получаване на детски при разведени родители е дискутиран поне 3-4 пъти в темата. Единият вариант е да се върнеш назад и да прелистваш, докато намериш написаното по този въпрос. Другият вариант е да използваш търсачката, за да намериш съответните публикации. За целта докато си в темата за Kindergeld, напиши горе в полето за търсене например разведени и ще ти излязат доста резултати. Ако все пак остане нещо неясно - не се притеснявай пак да попиташ.

По отношение на Steuerklasse си имаме отделна тема, но от сега мога да ти кажа, че ако нямаш граждански брак или аналогично на него декларирано съжителство, няма начин да избегнеш Steuerklasse 1. Това е темата за данъците, ако имаш желание да се самоинформираш:

 

преди 18 часа, Nikolinka написа:

Здравейте! Искам да попитам, когато детето е в България трябва ли да се попълва Haushaltsbescheinigung ,или този документ е само за децата които са регистрирани в Германия? 

И бихте ли ми помогнали с попълването му. Този го няма на български език? 

Здравейте Nikolinka,

когато детето не е в Германия е достатъчно да се попълни приложение "Чужбина". Този формуляр го има на български и номера му е KG 51-bg. Ако следите темата ни, би трябвало да знаете откъде да го изтреглите. Ако все пак имате затруднения с попълването му, първо погледнете какво сме писали по-напред в темата по отношение на този формуляр.

Само да не останете с погрешно впечатление, че след като подадете първоначалния комплект документи, историята ще приключи. Напротив, вероятно ще ви искат в допълнение какви ли не неща, защото поради многото злоупотреби с детските надбавки Familienkasse е затегнала доста проверките :rolleyes:

Понеже стана въпрос и за Versicherungsnummer - това е т.нар. Sozialversicherungsnummer (= Rentenversicherungsnummer). Krankenversicherungsnummer е нещо различно. Човек получава Sozialversicherungsnummer автоматично по пощата чрез Sozialversicherungsausweis (много важен документ), ако работи нещо, аз което плаща осигуровки. Само някои категории професии не получават този номер (напр. съдии, военни, държавни служители). Той може да се поиска по телефон, E-Mail или на място от Deutsche Rentenversicherung или съответната здравната каса.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Четох доста, но немският ми е отслабнал. Имаме следния казус, а Аз съм без значение в ситуацията.

Баща ми работи в Германия от 2017г. 

С майка ми се разведоха през 2018г, когато брат ми беше вече навършил 18г. Тоест никой няма родителски права, защото не се касае за дете към момента на развода.

Сега, от октомври, брат ми е студент в Германия. 

При положение, че е разведен баща ми, не се изисква удостоверение за брак и развод, нали? 

Нужно ли е да се докаже кой издържа детето/студент? И с какви документи?

Трябва ли да се изплащат детски за времето, през което брат ми не е бил нито ученик, нито студент - май до октомври?

И още нещо. В Германия баща ми се води РАБОТОДАТЕЛ.

На служителите им искат договор за работа, а на работодателите какви документи се искат?

 

И срам-несрам, ще ви питам още нещо:  баща ми има още едно дете в България, извънбрачно, но признато. Какво се иска в този случай? 

Ще съм благодарна на отговор дори на част от въпросите ми....

Само да добавя, че не става въпрос човека да се “облажи” от детските, а наистина той си издържа не на 50, а на 100 процента децата. Затова искам да му помогна и да го улесня.

 

 

 

Редактирано от 1984
Свързване на две последователно публикувани мнения
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На ‎10‎/‎9‎/‎2018 at 11:29, Крякащата тайфа написа:

Здравейте Nikolinka,

когато детето не е в Германия е достатъчно да се попълни приложение "Чужбина". Този формуляр го има на български и номера му е KG 51-bg. Ако следите темата ни, би трябвало да знаете откъде да го изтреглите. Ако все пак имате затруднения с попълването му, първо погледнете какво сме писали по-напред в темата по отношение на този формуляр.

...

Успех!

Много ви благодаря за отговора. Приготвила съм и написала всички документи, които са изброени във форума. Ще ги подаваме от името на моя съпруг  ,защото той работи, а аз все още не работя. На мен много ми помогнахте за документите за децки надбавки ☺Да сте живи и здрави и благодаря за отделеното внимание ☺☺☺

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега искам да ви информирам че най вероятно ще ми изплатят детцките надбавки за моя син , борбата с тази институция продължава и най вероятно няма да приключи, защото по техните думи ние сме българи!!!Имаше коментар във форума който няма да забравя, че не бива да се отказваш, защото ако го направиш по добре да си ходиш!!!

Искаха ми всевъзможни документи от Фамилната каса, включително и доказателство за прехрана.

Званях скоро и ми казаха че най вероятно ще ми изплатят сумата.

Ако някой има нужда от помощ ще помогна с това през което съм преминала до момента.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр ,благодаря ви за приема в групата имам един въпрос кам всички ви подадох документи за kindergeld през 2017 год  на 01.10.в гр Херфорд децата ми живеят в България само съпругат ми работеше ,аз се пребрах в България .но още не ми бяха отпуснати децките попълних всички формуляри.Имали вазможност да ми ги отпуснат и след 1- год. Или не моля одговорете ми. Благодаря ви предварител но

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте!

В началото на месец октомври, сина ми подаде документи за получаване на детски надбавки. Той е студент в Германия и там живее при дядо си, т.е. документите се подават от името на дядо му. Вчера е пристигнал отговор от Фемиликасе  с нови документи за попълване....20 страници :(( и трябва да се върнат обратно в срок до 07.11.2018г. Проблемът  е, че не знаем немски език и документите ги превеждах с гугъл преводач, а той си превежда както иска..и поради това някои съм ги попълнила грешно и сега ми ги връщат за повторно попълване. Бих искала тук да ги кача, за да можете да ги погледнете, но има ограничение за качване на файлове..Моля, посъветвайте ме какво да правя..чувствам се в задънена улица...

Качвам снимки на Приложението към молба-декларацията, така както съм го попълнила и са ми го върнали. На първата страница има оцветено в жълто, те са го маркирали като там бях написала адреса и рожденната дата на дядото. Не знам кое съм попълнила грешно...

Върнаха ми и самата молба-декларация да я попълня отново.

Молба-декларация:При т.1 попълвам данните на дядото, тъй като той е декларатора.

В т.2 не съм писала данните на съпруга/партньорка,  защото е разведен, отбелязала съм го в т.1

В т.3 номера на сметката, т.е. IBAN той нали е написан на самата немска карта? Освен ако не съм объркала..защото като го напиша и ми остават свободни квадратчета

В т.5 нищо не съм писала, защото досега не сме получавали детски в Германия

Качвам и още един документ, който са ми изпратили да попълня. Незнам  какво трябва да пиша в него.

20181021_194951.thumb.jpg.c5db2da9cb21429fd2d4f8a4d1f7513d.jpg   Screenshot_20181021-165018.jpg   Screenshot_20181021-165031.jpg   Screenshot_20181021-165123.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎10‎/‎21‎/‎2018 at 22:40, Stella написа:

Качвам още един документ, който са ми изпратили да попълня. Незнам  какво трябва да пиша в него.

 

Здр и аз получих същия документ, незнам много немски но го попълних вярно!Мисля че ви искат документи с доказателатво че синът ви е в Германия- имам впредвид как се изхранва тук, личен лекар и да опишете ситуацията си на немски разбира се.Не виждам др докумен но в него трябва да е описано какво точно ви искат , а тук да напишете кои документи неможете да представите и в какъв срок!Пак ви казвам искам само да помогна и аз получих този документ и го попълних затова ви отгиварям!

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте група.Въпросът ми е следният .Получавам детски(киндергелд)жена ми и детето ми живеят във БГ.Тъй като ще се местя да живея във друг град  трябва ли да уведомя Фамилиен касе за промяната на адреса МИ.И ако да имали онлаин формуляр за тази цел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Venelin Atanasov  Здравейте!

Документът, с който се уведомява за всякаква промяна Фемили касата е  KG45. Може да го изтеглите от сайта им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Keti :да попитам, от къде сте взели удостоверението за училището, от интернета, или от самото училище. 

Редактирано от natusikbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после ни дадоха детските за 14 или 15 месеца назад, за цялото време, в което ме мотаха. Пуснахме молба от името на майката, която е в България с детето. Така искаха, така разглеждали случая, като че все едно и тя е тук в Германия. Повече няма да влизам да ви споделям в този форум, защото всички затова влизате, рядко някой помага на другите. Крякащата тайфа основно. Kristalina Karagyozova ми помогна този път, защото ми беше дошло догуша от разправии с касата. Таксата и е 170 евро и ги заслужи 100%. Ако искате помощ, платете си, ако не, поне изчетете темата преди да си повтаряте въпросите вместо да ви мързи. Всеки иска да си зададе наново въпроса и някой лично на него наново безплатно да му отговори :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, предстои ми подаване за детски надбавки за дете на 13, учащ се в България, с мъжа сме разведени, той от една година е в Германия, и е одобрен за детски за др. деца, които са с него в Германия. Подадохме документи от ногово име, но получи отказ, т. К. Детето не живее с него в едно домакинство, но аз мога да подам.
Счетоводителката на бившия ми мъж каза да подготвя в БГ: Е401, бележка от социалните, че не вземам детски.
Дали трябва още  Документи,
1) Е411,
2)KG51,
3) KG1,
4)бележка от училище,
5) бележка за доходи от моята работа,
и с какъв документ да подам за месеци назад ? И дали за 6 мес назад се искат парите, или от когато е бившия ми мъж в Германия. Изчетох много постове, но същата ситуация не съм видяла, дали някой може да ми помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, mancheff написа:

Най-после ни дадоха детските за 14 или 15 месеца назад, за цялото време, в което ме мотаха. Пуснахме молба от името на майката, която е в България с детето... Повече няма да влизам да ви споделям в този форум, защото всички затова влизате, рядко някой помага на другите...

Здравей mancheff,

първо поздравления за упоритостта и успешното приключване на цялата тази история. И макар че имаш известно право по отношение на критиката си към останалите, не мога да разбера защо човек като теб е готов толкова лесно да тегли чертата и да каже "Много ви здраве, залупеняци".

След като си се борил упорито години наред и си отстоял правото си, няма ли начин да предадеш поне малка част от тазъи своя енергия, на следващите, на които им предстои да се борят години наред с даден проблем? И не само за детските надбавки става въпрос. Има толкова много други теми, по които можем да сме си взаимно полезни...

Ще се радвам след време, когато премине ядът ти, да видя пак нещо, публикувано от теб.

До нови срещи, mancheff ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, моля ви за съвет или и информация отностно детските надбавки. Казусът е следния..: Мъжа ми е в Германия от Май месец 2018. Работи и има адресна рег от Юни 2018. Всички документи нужни и изискъни е подал края на септември месец. Ние с децата през това време сме в БГ . Октомври ние с децата пристигаме и две седмици по-късно получаваме превод на детски за период от 3 м. назад (Юни, юли и Август) В писмото пише че сме удобрени за надбавките само за този период .. и един вид за напред няма да получаваме както и стана .. Имам право на опровержвние.. Върнала съм им писмото с прекрвпени адресни регистрации , че децата са вече тук и щое номера :) Незнам какъв е проблема за да не ни плащат за напред.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Гани написа:

Здравейте, моля ви за съвет или и информация отностно детските надбавки. Казусът е следния..: Мъжа ми е в Германия от Май месец 2018. Работи и има адресна рег от Юни 2018. Всички документи нужни и изискъни е подал края на септември месец. Ние с децата през това време сме в БГ . Октомври ние с децата пристигаме и две седмици по-късно получаваме превод на детски за период от 3 м. назад (Юни, юли и Август) В писмото пише че сме удобрени за надбавките само за този период .. и един вид за напред няма да получаваме както и стана .. Имам право на опровержвние.. Върнала съм им писмото с прекрвпени адресни регистрации , че децата са вече тук и щое номера :) Незнам какъв е проблема за да не ни плащат за напред.. 

Здравйте ще си позволя да ви отговоря по мое мнение, моята ситуация беше подобна и също не ми изплатиха за назад детските и за напред беше за няколко месеца, после беше ходене по мъките!!!!!На мен ми казаха че не вярват че сме в Германия и затов има проблеми но им изпратих всички искани документи и повярваха.Мисля че щом сте изпратили документи трябва да имате отговор от тях.В В кой район живеете сега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.10.2018 at 20:42, Elitsa91 написа:

Здравейте!

Четох доста, но немският ми е отслабнал. Имаме следния казус, а Аз съм без значение в ситуацията.

Баща ми работи в Германия от 2017г.  С майка ми се разведоха през 2018г, когато брат ми беше вече навършил 18г. Тоест никой няма родителски права, защото не се касае за дете към момента на развода.

Сега, от октомври, брат ми е студент в Германия.  При положение, че е разведен баща ми, не се изисква удостоверение за брак и развод, нали? Нужно ли е да се докаже кой издържа детето/студент? И с какви документи? Трябва ли да се изплащат детски за времето, през което брат ми не е бил нито ученик, нито студент - май до октомври?

И още нещо. В Германия баща ми се води РАБОТОДАТЕЛ. На служителите им искат договор за работа, а на работодателите какви документи се искат?

И срам-несрам, ще ви питам още нещо:  баща ми има още едно дете в България, извънбрачно, но признато. Какво се иска в този случай? 

 

Здравей Elitsa91,

историята, описана от теб ми звучи някак познато. Дали баща ти също не е писал преди време във форума ни? Питам просто от любопитство

Относно въпросите ти: макар и брат ти да е пълнолетен, Kindergeld се простират отвъд категоризацията "родител-дете", понеже както е известно при определени условия се изплащат и след 18 г. възраст. По тази причина Familienkasse ще се интересува не от родителски права, а от това кой има право за претенция към тези пари. А това е човекът, който харчи пари за издръжката на студента. Ако баща ти също допринася за издръжката на образованието на сина си и в същото време единствено той е данъчно задължен в Германия, значи той подава първоначално молбата за Kindergeld. В нея като отрази на съответното място, че е разведен и приложи копие на решението, с това се приключва темата.

Как се доказва, че се подпомага издръжката сме го коментирали по-напред в темата. Нямам време да претърсвам старите мнения, но си струва ти да го направиш. А за преходния период от няколко месеца между училище и университет също се полагат детски. Понеже изплащането вече е само 6 месеца назад, добре е баща ти да подаде първоначалния набор документи (тези, които могат да се намерят на сайта https://www.arbeitsagentur.de/familie-und-kinder/downloads-kindergeld-kinderzuschlag) още този месец или най-късно през декември, за да не загуби парите за месец юни.

Прилагането на бележка от работодател се отнася само за случаите, когато децата не са в Германия. Тогава работниците прилагат Arbeitsbescheinigung, а амонаетите или работодателите прилагат например Kopie der Gewerbeanmeldung или Kopie des Steuerbescheids.

По отношение на детето в България е малко по-сложно, но темата също е коментирана на предишните страници. Накратко - ако може да докаже, че се грижи за издръжката на това дете, има вероятност да получи право на 50% и дори 100% Kindergeld за него. Повече информация ще намериш, като се поразровиш с търсачката в темата.

 

На 13.10.2018 at 14:58, minkaraikova@abv.bg написа:

Здр ,благодаря ви за приема в групата имам един въпрос кам всички ви подадох документи за kindergeld през 2017 год  на 01.10.в гр Херфорд децата ми живеят в България само съпругат ми работеше ,аз се пребрах в България .но още не ми бяха отпуснати децките попълних всички формуляри.Имали вазможност да ми ги отпуснат и след 1- год. Или не моля одговорете ми. Благодаря ви предварител но

Здравейте Минка,

получавате ли изобщо някакви писма от Familienkasse? Искали ли са ви нещо, което не сте изпратили все още - документи, бележки или други неща? Щом сте подали молбата през 2017 има вероятност да ви изплатят парите със задна дата до октомври 2017. Важно е обаче ако не идват вече писма от Familienkasse да не чакате, а някой да се обади и да пита какво става с парите.

До скоро ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Ednorog написа:

Здравйте ще си позволя да ви отговоря по мое мнение, моята ситуация беше подобна и също не ми изплатиха за назад детските и за напред беше за няколко месеца, после беше ходене по мъките!!!!!На мен ми казаха че не вярват че сме в Германия и затов има проблеми но им изпратих всички искани документи и повярваха.Мисля че щом сте изпратили документи трябва да имате отговор от тях.В В кой район живеете сега?

Bayern :) Надявам се .. Получили за писмото на 05.11 и сега чакам отговор , дано адресните рег. и щое номерата докажат че всички сме тук и на един адрес :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неразбирам само това "надявам се" , но ако обяснете.Ако желаете също пишете когато получите отговор, може да ви искат още докумнти а може би и не, но мисля че само това което сте изпратили няма да им е достатъчно.

Ако желаете пишете когато получите отговор, ако мога ще ви помогна

Поздрави

Редактирано от 1984
Свързване на последователно публикувани мнения
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, понеже предстой да издадем служебна бележка от училище за записана учебна година, а гледам в нета, че на образците трябва да се напише пред кого предстой да послужи бележката. Та въпроса ми е какво трябва да се попълни там? 

Настоящото уверение се издава за да послужи пред:.................................................... за ...............................................................................................................................................

ЕДИТ: Забравих да допълня, при първо запитване към директора на училището ми отговориха, че такъв документ не издават понеже всичко върви по системата на социалните, но явно това се отнася за България? Предполагам, че би трябвало да могат да извадят бележката?

Редактирано от vizzaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, vizzaro!

Наистина в България не издават служебни бележки за социалните служби, тъй като те вече се изпращат чрез система. Вие обаче ще обясните, че ви трябва за Гемания. Длъжни са да я издадат. Може да се пише " за да послужи пред службите в Германия" или " там където е необходимо". На двете ни деца беше написано по тези два начина и нямаше проблеми.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички!

 

Днес получихме отговор от Фемили касата, одобрени сме за детските. Ще ги изплатят със задна дата, от датата на адресната регистрация. Само да уточня, бях изпратила документ от социалните от БГ, който не преведох на немски, тъй като прочетох тук, че те имали преводачи...Върнаха ми го за превод..

Благодаря на всички за помощта!

 

Успех!

Редактирано от Стела
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от януари 2018 г съм в Германия, юни месец подадах документи за детски, октомври получих отказ. Написах жалба, отново получих писмо с четири листа. От пръв поглед е отново отказ. Дъщеря ми е в България с баща си, с когото нямам брак. Детските винаги аз ги получавах до края на миналата година. В първото писмо пишеше, че щом детето е в България с него, той трябва да подаде. Той и да подаде, което е невъзможно, няма да му дадат, понеже заплатата му надвишава според институциите. Какво да направя 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички!

Имам нужда от помощ относно детските надбавки в Германия.Съпругът ми работи от септември,тази година в Германия.Аз и дъщеря ни също живеем в Германия,само че в друг град.Аз съм безработна.Съпругът ми е подал документи за детски,но получи отказ,като са посочили за причина,че детето не живее в неговото домакинство.Как и по какъв начин трябва да се попълнят документите,за да може аз да получавам детските?Благодаря ви предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.11.2018 at 17:19, natusikbg написа:

Здравейте, предстои ми подаване за детски надбавки за дете на 13, учащ се в България, с мъжа сме разведени, той от една година е в Германия, и е одобрен за детски за др. деца, които са с него в Германия. Подадохме документи от ногово име, но получи отказ, т. К. Детето не живее с него в едно домакинство, но аз мога да подам.
Счетоводителката на бившия ми мъж каза да подготвя в БГ: Е 401, бележка от социалните, че не вземам детски.
Дали трябва още  Документи,
...

Здравейте natusikbg,

трябва да бъде подаден от ваше име целият набор документи. Те са доста повече, от това което сте изброили. Върнете се още на първата страница на темата и вижте мнението ми от 28 май 2015 г. Там съм описал почти всички документи. На следващите страници сме коментирали какво се е променило. Ще ви излязат мненията на други потребители във вашата ситуация. Има доста случаи като вашия, коментирани тук в темата. Просто използвайте търсачката от началната страница и задайте за търсене разведени.

Ако колегата mancheff реши да се включи отново, със сигурност може да даде актуална информация, защото съвсем скоро сподели, че е успял да се пребори за детските. Неговият случай е също като вашия. Ако не иска да участва публично, пратете му едно лично съобщение, може пък и да ви отговори.

 

На 22.11.2018 at 2:07, Гани написа:

Здравейте, моля ви за съвет или и информация отностно детските надбавки. Казусът е следния..: Мъжа ми е в Германия от Май месец 2018. Работи и има адресна рег от Юни 2018. Всички документи нужни и изискъни е подал края на септември месец. Ние с децата през това време сме в БГ . Октомври ние с децата пристигаме и две седмици по-късно получаваме превод на детски за период от 3 м. назад (Юни, юли и Август) В писмото пише че сме удобрени за надбавките само за този период .. и един вид за напред няма да получаваме както и стана .. Имам право на опровержвние.. Върнала съм им писмото с прекрвпени адресни регистрации , че децата са вече тук и щое номера :) Незнам какъв е проблема за да не ни плащат за напред.. 

Здравейте Гани,

в писмото от Familienkasse би трябвало да е казано защо няма да се изплащат пари занапред. Има ли начин да ми снимате или сканирате писмото и да ми го изпратите по електронна поща, за да го погледна и да видя за какво става въпрос? Изпратив ви адреса си като лично съобщение.

До скоро ...

 

Редактирано от Крякащата тайфа
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,искам да споделя с вас и няшият казус.Мъжът ми работи в Германия от миналата година,но не е  получавал детски от там ,тъй като детето ни е с телк  и си получавахме обещетението от България.Август месец се преместихме и ние с детето в Германия,регистрирахме се и всичко както си му е редът.Септември подадохме документи за детски надбавки и началото на октомври получихме отговор ,че ни отпускат детски от септемри месец.До тук добре,но след две-три седмици получихме писмо от Familienkasse,че трябва в срок да изпратим Удостоверение за семейно положение и Приложение Чужбина към молба-декларация за германски детски надбавки, които трябва да се заверят в България(така ни го преведоха по компетентни хора от нас).Та по повод това имам няколко въпроса,защо ми искат това Приложение Чужбина след като детето е тук в Германия ,дори ходи на училище?И къде в Бг трябва да го заверя,тъй като се обадих в Дирекция социално подпомагане и от там ми казаха ,че не заверяват такива приложения,правели заверка само на формуляри F401,411.Благодаря предварително и се извинявам, ако се повтарям,но изчетох много по темата за Kindergeld и  никуде не намерих отговор на моите въпроси.Публикувам и писмото от Familienkasse.

1543938739848..jpg

Редактирано от 1984
Намален размер на изображенията
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎6‎/‎16‎/‎2018 at 20:51, Даниела Николова написа:

Здравейте,

наскоро преминахме през тази процедура.

Формулярите се попълват от съпруга Ви, защото той има осигурителен номер. Той представя и бележката от работодателя, приложена в единия от формулярите.

Консултирахме се и с адвокат, името съм записала в секцията за адвокати през м.октомври-ноември 2017 г. /не помня датата/

Изтеглихме формулярите от сайта, посочен в началото, попълнихме българските версии на документите с латински букви и на немски, то почти няма текст освен лични данни.

Не сме попълвали формуляри "Е четиристотин и нещо си", а само основните документи, които са указани в упътването. Страниците на паспорти/лични карти, акт за раждане на децата, удостоверения за настоящ адрес на всички, удостоверение, че детето посещава училище. Аз подадох и  информация за доходите си- служебна бележка.

Всички приложени документи, освен заявленията от Фамилиен кассе - служебни бележки, акт за раждане - с официален превод на немски. Знаехме, че не е задължително, но и че така ще стане по-бързо.

 

Здравейте Даниела Николова,

Много Ви благодаря за отговора и отзивчивостта,най-вече!

И на нас в месец Октомври  2018 година ни поискаха такъв документ за потвърждаване на адреса и на брака ни.Учуди ме това,че предварително бяха изпратени,преведени на немски език и отново,че ни ги искат,но...

Сега трябва да чакаме отговор някакъв ,нали така ? Или по-често да си отваряме сметките и може приятно да бъдем изненадани без да ни изпратят съобщение!

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..