Jump to content

Формуляри за Kindergeld (детски надбавки) в Германия


Recommended Posts

  • 1 month later...

Добро утро,

изтеглила съм българския вариант на декларации те за детски надбавки. Смятате ли за удачно да ги попълня на английски, за да избегна забавянето заради превода, който се прави.... Или ще има отново превод?!? 

Приложения :Schulbescheinigund и Lebensbescheinigung ще ми трябват ли? 

Приложение Чужбина точка 5. 2  Посоченото/и те лица /е разоикага/т ли заради трудовата си дейност със социална осигуровка в Германия? 

Аз не работя в България, удачно ли е да напиша "Без работна" в причини. Тъй като съм посочила "Не"? 

В приложение Дете, точка 6. Вие или друго лице, което има за Конов установена връзка с детето, през последните 5 години преди подаване на молбата били ли сте... 

Тук мисля, че навсякъде е Не, само ме притеснява втория вариант :на работа като служителка/самостоятелно наето лице/хуманитарен работник.... Ние със съпруга сме били обикновени работници в България, трябва да отбележа Не, по мое мнение. 

А в т5 попълват ли се детските надбавки получавани в България? 

Благодаря и хубав ден! 

Редактирано от Silviq.georgieva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.4.2018 at 9:29, Silviq.georgieva написа:

Добро утро,

изтеглила съм българския вариант на декларации те за детски надбавки. Смятате ли за удачно да ги попълня на английски, за да избегна забавянето заради превода, който се прави.... Или ще има отново превод?!? 

Приложения :Schulbescheinigund и Lebensbescheinigung ще ми трябват ли? 

Приложение Чужбина точка 5. 2  Посоченото/и те лица /е разоикага/т ли заради трудовата си дейност със социална осигуровка в Германия? 

Аз не работя в България, удачно ли е да напиша "Без работна" в причини. Тъй като съм посочила "Не"? 

В приложение Дете, точка 6. Вие или друго лице, което има за Конов установена връзка с детето, през последните 5 години преди подаване на молбата били ли сте... 

Тук мисля, че навсякъде е Не, само ме притеснява втория вариант :на работа като служителка/самостоятелно наето лице/хуманитарен работник.... Ние със съпруга сме били обикновени работници в България, трябва да отбележа Не, по мое мнение. 

А в т5 попълват ли се детските надбавки получавани в България? 

Благодаря и хубав ден! 

Лично аз ви препоръчвам да ги попълните на български, защото офисите, работещи с чуждестранни податели на заявления са районирани и във вашият офис не се очаква да получат документи на английски.

Schulbescheinigund е нужен, ако имате деца в (пред)училищна възраст или студенти.
Lebensbescheinigung е нужен винаги, освен ако не сте самотна майка.

Ако сте в България, в т.5.2 отбелязвате "не". Това, че сте била безработна (и каквото още е било през последните 5 г.), се описва в т.5.3, като се маркират "да" и "не" на съответните редове.

В приложение "Дете" в т.5 се вписват детските надбавки от България. В т.6. слагате навсякъде "не", ако вие сте безработна, а съпругът ви работи нещо в Германия по трудов договор или е самонает.

 

преди 11 минути, paullinka написа:

Здравейте искам да попитам детските надбавки и детските едно и също ли е или са допълнителни пари които се получават? Задавам този въпрос защото на места виждам, че има информация, че детските надбавки са 184 евро на друго място за едно дете родите които работи на трудов договор получава 192 евро за първо дете .

Здравейте,

и в двата случая, описани от вас, става въпрос за Kindergeld. Тези пари е трудно да бъдат сравнявани с детските надбавки в България, защото в Германия под една или друга форма ги получават всички работещи. Числата са различни, защото почти всяка година сумата се коригира нагоре. През тази година за първо и второ дете се изплащат по 194 евро, за трето - 200 евро, за четвърто и следващи - 225 евро.

Има и допълнителни пари, наричани Kinderzuschlag (както и още няколко неща), но те се получават само при определени условия.

До скоро ...

Редактирано от Крякащата тайфа
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Добър ден,

Отдавна следя вашия сайт и  предоставената информация ми беше много полезна.От 6 месеца кореспондираме с Familien Kasse , в последното им писмо изискват от нас документ ,че не получаваме никакви семейни помощи в България. Въпросът ми е дали има такъв европейски формуляр или трябва да ми го издадат от Социални грижи в свободен текст?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Здравейте!

Някой може ли да ми изпрати формуляр DVKG 71bg- 01.14 Stand März 2014. Не можах да го намеря никъде.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Крякащата тайфа написа:

Здравей neco999,

има формуляри, да ги наречем второстепенни, които не могат да бъдат изтеглени от интернет. Те обикновено биват изпращани от Familienkasse в процеса на обработка на документите за Kindergeld. Този формуляр е един от тях. Ако ти го искат от Familienkasse, то би трябвало да ти го пратят. Ако искаш да го имаш по някаква друга причина е небходимо да посетиш офис на Familienkasse и да го поискаш от служител (сигурен съм, че няма да го намериш при другите формуляри, които сам можеш да си вземеш за попълване), но е много вероятно да го нямат в наличност, защото действително е един от рядко използващите се и се праща лично до тези, които имат нужда от него.

Много благодаря, Крякащата тайфа!

Идеята беше да не се изпраща формуляра до България чрез пощата за подпис, но явно така ще стане.

Успех на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, neco999 написа:

Много благодаря, Крякащата тайфа!

Идеята беше да не се изпраща формуляра до България чрез пощата за подпис, но явно така ще стане.

Успех на всички!

Това означава ли, че имаш при теб непопълнен екземпляр на формуляра? Ако е така, разполагаш ли със скенер? Ще ти представлява ли трудност да сканираш формуляра, ако го имаш, и да ми го пратиш по E-Mail, за да го качим като документ във форума. Така други потребители ще могат да го свалят, когато им потрябва.

Дори и да нямаш скенер, ще бъде страхотно, ако помолиш някой познат да свърши тази работа. Ще бъде много полезно за форума.

До скоро ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Крякащата тайфа написа:

Това означава ли, че имаш при теб непопълнен екземпляр на формуляра? Ако е така, разполагаш ли със скенер? Ще ти представлява ли трудност да сканираш формуляра, ако го имаш, и да ми го пратиш по E-Mail, за да го качим като документ във форума. Така други потребители ще могат да го свалят, когато им потрябва.

Дори и да нямаш скенер, ще бъде страхотно, ако помолиш някой познат да свърши тази работа. Ще бъде много полезно за форума.

До скоро ...

Ще помоля някого да го сканира, за да Ви го изпратя.

P.S. Само трябва да уточня, че страницата за работодателя е вече попълнена

Редактирано от neco999
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, neco999 написа:

Ще помоля някого да го сканира, за да Ви го изпратя.

P.S. Само трябва да уточня, че страницата за работодателя е вече попълнена

Благодаря ти, ще разчитам на съдействието ти. Наличието на текстове не е проблем. Преди да публикувам формуляра ще почистя попълнените полета. Това не представлява особена трудност. Важното е всички страници на формуляра да са сканирани (по възможност цветно и на по-висока резолюция), а не просто да бъдат снимани с телефон.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,  нов съм във форума. Доста търсих, но не намирам  формуляр KG 55a-BG в PDF формат, който да попълнят от университета на дъщеря ми с уверение, че е записана там и да го представя във Фамилната каса.

Тя завърши средно в България, изпратиха ми KG 55b-BG от касата. Занесе го в унверситета и от там са казали, че за първи път виждат такъв документ. На него пише, че е за професионално/занаятчийско обучение и са и показали попълнени от други студенти формуляри, но са "a". Търся, но не намирам този въпросен формуряр, ще съм благодарен на помощ или линк към него, за да го изтегля.

Хубав и ползотворен ден на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Stefan74 написа:

Здравейте,  нов съм във форума. Доста търсих, но не намирам  формуляр KG 55a-BG в PDF формат, който да попълнят от университета на дъщеря ми с уверение, че е записана там и да го представя във Фамилната каса.

Тя завърши средно в България, изпратиха ми KG 55b-BG от касата. Занесе го в унверситета и от там са казали, че за първи път виждат такъв документ. На него пише, че е за професионално/занаятчийско обучение и са и показали попълнени от други студенти формуляри, но са "a". Търся, но не намирам този въпросен формуряр, ще съм благодарен на помощ или линк към него, за да го изтегля.

Здравейте Stefan74,

прав сте, този формуляр го нямаме качен във файловата база. Двуезичният му вариант не може и да се намери в интернет. Аз лично съм го виждал на хартия, но нямах в момента течническата възможност да го сканирам. Хората, които ми го показаха ми обещаха обаче да ми го пратят до няколко дни. Ако си спазят обещанието, аз ще се погрижа да го кача и в най-скоро време ще го имате.

Фругият вариант е да се обадите във Familienkasse и без много да обяснявате просто да поискате да ви пратят двуезичния вариант. Най-сигурния начин да го имате веднага е като отидете в някой клон на Familienkasse и го поискате на място. Може и да ги затрудните с искането си да бъде на български, но дори и да го нямат в наличност, могат да ви го разпечатат от тяхната система.

До скоро ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте на всички в форума! Аз и моят съпруг живеем от месец август в Германия. Съпругът ми работи в немска фирма от месец август, а аз започнах работа преди един месец. Детето ни живее и учи в България за него се грижи баба му, майката на моят съпруг. То живее в България с баба му и по големият си брат, който е на 21 години. Благодарение на този форум прочетох, подпълних и изпратих всички документи месец октомври, за което съм много благодарна .Документите изпратих от името на моя съпруг,защото тогава аз все още не работех.От  Familienkasse получихме  писмо с отговор, който качвам. Молба ми е ако можете да ми обясните какви са точно тези документи, които искат да им изпратя? Доколкото успях да си преведа първият документ е за адресната регистрация на детето и тъй като то в момента не живее с родителите си, а с баба си и брат си в България ,защото ние сме в Германия какъв точно документ трябва да представим?    За втория документ -аз съм изпратила документи че не получавам вече децки от България. 

Предполагам че става въпрос за формуляр Е401 и Е411. Те се издават по постоянен адрес или по настоящ ?В документа за адресната регистрация трябва ли да докажем, че детето живее в момента с баба си и брат си т.е на един и същ постоянен адрес? Тъй като в момента бабата се грижи за него? Може ли бабата да занесе Е401 и Е411 за попълване в България? При условие че службите в България откажат да ги попълнят какво точно да изпратя в отговор на Familienkasse ?На компютъра ли трябва да е написано или на ръка? Защото не разполагам с лаптоп или компютър? 

Качвам и следващите две страници от въпросното писмо 

 

1543663150953729418546.jpg  1543776389901-1407422273.jpg  1543776455627138215136.jpg  1543776498996-1981622791.jpg

Редактирано от 1984
Намален размер на изображенията
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.02.2016 г. at 8:01, mancheff написа:

Крякаща тарифа, моля отговорете и на мен. Аз, след като съм неженен, има ли нещо по различно при мен? При формулярите е401 и е 411  например. Е411 е за семейни обезщетения, а ние с майката не сме семейство. Синът ми живее при нея.

Сега съм за две седмици в България и искам да извадя всички документи.

Здравейте, видях че сте в подобна ситуация както нашата, искам да ви питам, за Е401 от чие име беше подадено от вас или от името на жена ви. Т. К. Във Варна ми казаха че трябвало от името на бившия ми мъж, а счетоводителката му каза че от моето име. После в соц. Служба във Варна все пак го попълних от мое име, дали не е грешка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам проблем с попълването на "Удостоверение за семейно положение за отпускане на детски надбавки" (KG 53bg). Въпросът ми е дали документът трябва да се попълни на немски, латиница или кирилица? Изпратен е специално от Familienkasse на съпруга ми, живеещ в момента в Германия. Пожелавам ви весело посрещане на празниците!

IMG_1389.thumb.JPG.4888da0f7254b21265fcadf9f81743e0.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, могат ли формуляри Е401 и Е411 да се вземат от съответните служби преди заминаване на лицето в Германия, с цел спестяване на бъдещи действия? Явно тези формуляри си ги изискват така или иначе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте на всички в групата. Искам да дам и аз малко полезна информация. Формулярите Е401 и Е411. Първо си ги изтегляте на български език и разпечатвате , след това ги подпълвате и изпращате на адрес София 1051 ул"Триадица "12 МТСП. Те ви ги връщат подпълннени и подпечатени и след това като е обяснено тук в форума ги изпращате на Familienkasse. Мисля, че е по добре това да го направи някой от България и след това да ви изпрати вече подпълнените документи на вас в Германия. Дано и аз да съм полезна с тази информация, защото благодарение на този сайт подпълних и изпратих всички документи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎12‎/‎12‎/‎2018 at 22:22, Крякащата тайфа написа:

Здравейте Zlateva,

в този случай Familienkasse следва процедурата и ще провери възможността дали случайно не ви се полагат и Kindergeld за някакъв период преди август 2018 г. Точно по тази причина ви искат E401/E411 (това са първия и третия документ в писмото). Тях евентуално ще ви ги попълнят и заверят в България.

Вторият документ е т.нар. Приложение Чужбина (KG 51).  Може да се изтегли дори и на български език и просто се попълва. Заверява се само последната му страница - Arbeitgeberbescheinigung от работодателя на съпруга ви в Германия. По тези формуляри нищо не се заверява в България.

...

До скоро ...

Здравейте на всички отзовали се и много благодаря за помоща.Попълнихме  документите които те ни бяха пратили,заверихме в България само този който трябваше,пратихме им ги и след около 20 дни ни преведоха парите.Още веднъж благодаря,че ви има .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз съм с питанка. Трябва ли отделен документ, че не получаваме детски в България или тези два формуляра Е401 и е411 са достатъчни? Виждам, че единия е молба за отпускане на помощи в държава членка на Европейския съюз, а другия семейно положение,. В Дирекция Социално подпомагане не казаха да е нужен друг, но все пак да се подсигурят. Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Mariqivanova_hs написа:

Здравейте, и аз съм с питанка. Трябва ли отделен документ, че не получаваме детски в България или тези два формуляра Е401 и е411 са достатъчни? Виждам, че единия е молба за отпускане на помощи в държава членка на Европейския съюз, а другия семейно положение,. В Дирекция Социално подпомагане не казаха да е нужен друг, но все пак да се подсигурят. Благодаря предварително. 

От социалните вземате Удостоверение, където изрично пише че не вземате детски, от кога. Преведено на немски. 401 и 411 да свързани с адресните регистри, а не че не вземате детски в България.

IMG_20190318_133405.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Здравейте отново, опитах се да намеря формуляр KG 53-bg, но не успях. Може ли някой да ми помогне и също да ми разясни на втората му страница какво се попълва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.01.2020 г. at 15:37, tedideevska написа:

Здравейте отново, опитах се да намеря формуляр KG 53-bg, но не успях. Може ли някой да ми помогне и също да ми разясни на втората му страница какво се попълва?

Здравейте, този формуляр се получава от касата, на нас ни го дадоха след като се опитахме да подадем документите, въпреки че имахме попълнени формуляри Е401 и Е411. След като го попълнихме и подпечатахме в общината ни приеха документите и сега сме на изчакване за отговор. Относно попълването му и според указанията в самият формуляр се попълват точки 1, 2 и 3, а в точка 4 попълвате ако има някакви забележки или уточнителни неща. В точка 5 се попълва от общината по местоживеене, тоест носите го и те Ви го подпечатват, поне при нас беше така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте имам въпрос относно детските от Германия в момента ми искат Bescheinigung за размера на детските в България който не получавам изобщо?? Какъв е този документ ?? Преди време пак ми искаха и от тук ми написаха само че за периода от раждането съм взела еднократна помощ нищо друго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Vilip написа:

Здравейте имам въпрос относно детските от Германия в момента ми искат Bescheinigung за размера на детските в България който не получавам изобщо?? Какъв е този документ ?? Преди време пак ми искаха и от тук ми написаха само че за периода от раждането съм взела еднократна помощ нищо друго

Здравейте, отивате в социалните служби, където сте регистрирани в България и от там искате да Ви издадат удостоверение, в което да пише че не сте получавали детски за периода който Ви искат и да пишат причина защо не сте получавали. Назад във форума мисля че някой беше качил примерно удостоверение. Другият вариант е ако са Ви изпратили формуляра е да го заверите в социалните, въпреки че този формуляр Е-411 се изисква по служебен път, поне при нас така беше. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте! Накратко : съпруга ми работи в Германия, на немски договор и всичко както е по-реда, за това имаме право да получаваме детски надбавки от немските социални служби. Извадили сме и сме подготвили почти всички необходими документи,но има един, който ми изискват и не мога да го намеря и изтегля от никъде -"Удостоверение за семейно положение за отпускане на детски надбавки". Моля, ако някой е наясно с този формуляр, да ми даде информация от къде бих могла да си го набавя. Благодаря предварително и се извинявам ако темата е неуместна! 

Screenshot_20200310_105052_com.google.android.googlequicksearchbox.thumb.jpg.6064feff7987e37961dbb7b3d42b224f.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎3‎/‎10‎/‎2020 at 11:58, KolevaSnejina написа:

Здравейте! Накратко : съпруга ми работи в Германия, на немски договор и всичко както е по-реда, за това имаме право да получаваме детски надбавки от немските социални служби. Извадили сме и сме подготвили почти всички необходими документи,но има един, който ми изискват и не мога да го намеря и изтегля от никъде -"Удостоверение за семейно положение за отпускане на детски надбавки". Моля, ако някой е наясно с този формуляр, да ми даде информация от къде бих могла да си го набавя. Благодаря предварително и се извинявам ако темата е неуместна! 

В темата Формуляри за Kindergeld (детски надбавки) в Германия е писано поне няколко пъти по отношение на този формуляр. Вижте например тези две мнения:

Защо решихте, че ви искат точно този формуляр? Така е написано в писмото на Familienkasse ли? Ако е така и не са ви го изпратили ви предлагам следното нещо:

  1. съпругът ви отива в най-близкия офис на Familienkasse, показва им писмото и иска да му дадат формуляра на хартия
  2. ако слизителите там изобщо го намерят, дават му го на картия и той ми го изпраща на посочен от мен адрес в Германия. Всичко това ще му струва 1 час от свободното време и 1 евро за пощенска марка и плик
  3. аз го сканирам и публикувам във форума, така че вие ще може да си го изтеглите и разпечатате от България
  4. потребителите на форума ще са ви особено благодарни, ако го направите, защото най-после един труден за намиране формуляр ще стане общодостъпен

Попитайте съпруга си дали е съгласен да съдейства по този начин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за отделеното внимание! Общо взето в момента сме в процес на подготвяне на всички необходими документи, преди да подадем молба до Familienkasse. За въпросното удостоверение моя съпруг знаеше от колеги, но те не са били наясно от къде трябва да се вземе, аз разпитах в нашата социална служба тук в България, те ме насочиха да търся формулярите в интернет, но от всички необходими, само за този не намерих актуална информация. При първа възможност, мъжа ми ще се опита да го вземе от Германия и ако успеем да го получим, ще се опитам да го изпратя, просто е въпрос и на повечко свободно време, с което не разполагаме особено, а и двамата тепърва учим езика.

Лека вечер! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, мъжът ми получи бланката за семейно положение с указанието да я попълни и завери. Видях по-горе във форума , че трябва да се завери в ГРАО. По какъв начин може да стане това, след като не може да си дойде в България заради създалата се ситуация? ...и още един въпрос - какво е удачно да се напише за причина за спиране на детски в България (мисля, че няма да звучи добре, ако се напише че е заради кандидатстването за детски в Германия)? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, tedideevska написа:

Здравейте, мъжът ми получи бланката за семейно положение с указанието да я попълни и завери. Видях по-горе във форума , че трябва да се завери в ГРАО. По какъв начин може да стане това, след като не може да си дойде в България заради създалата се ситуация? ...и още един въпрос - какво е удачно да се напише за причина за спиране на детски в България (мисля, че няма да звучи добре, ако се напише че е заради кандидатстването за детски в Германия)? Благодаря!

Здравейте, ако само той е в Германия, може да Ви я сканира и изпрати, или в електронен вариант да я откриете в секция документи тук във форума. Попълвате я и я заверявате, след което пак по същият начин му я изпращете, а той вече я прилага към отговора на писмото си. Те така или иначе тези документи с копия се подават. А ако сте всички там, може да помолите някой роднина, или просто се свържете със службите по местоживеене и ще Ви окажат съдействие или какво да направите.  Относно причината за спиране на детските в България, на нашето удостоверение точно това пишеше, че съпругът ми работи и живее в Германия и иска да ползва правото си там да получава детски надбавки. А аз когато подавах заявлението за такова удостоверение написах, че съпругът ми работи в Германия.  Дано да съм помогнала. Лек ден и бъдете здрави!

  • Благодаря! 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На ‎4‎/‎25‎/‎2020 at 20:37, resi написа:

Здравейте на всички,

много ще се радвам, ако някой може да ми съдейства с отговорът на един мой въпрос.

Днес получих писмо, с което ме уведомяват, че трябва да им изпратя попълнено "Удостоверение за семейно положение за отпускане на детски надбавки"(Familienstandsbescheinigung für die Gewährung von Kindergeld). Какво какво трябва да попълня в т.5 (виж снимката)?

Другият ми въпросът е аз трябва да се свържа с моята фамилиенкасе тук в Германия и те да ми извадят този Е401 "Удостоверение за семейно положение за отпускане на детски надбавки"(Familienstandsbescheinigung für die Gewährung von Kindergeld) или трябва аз да го изискам от България и след това да го преведе. Това не ми е ясно? И ако трябва да го изисквам от БГ от коя институция е това?

Много Ви благодаря предварително за отговорите! Лека вечер.

-5-.thumb.JPG.a6b16d9b0dfe63d7930cc870e0b80eea.JPG

Здравейте!

Това от снимката е част от документ  KG 53 bg,,"Удостоверение за семейно положение за отпускане на детски надбавки"(Familienstandsbescheinigung für die Gewährung von Kindergeld). и не Е 104 .

KG 53 -"Удостоверение за семейно положение за отпускане на детски надбавки"(Familienstandsbescheinigung für die Gewährung von Kindergeld). аз попълних с ЛАТИНСКИ букви  и дадох за заверка в Дирекция социално подпомагане по постоянен адрес.Става за няколко дни,не се заплаща.Но го подадох лично,аз съм в България,мъжа ми и сина ми са в Германия.Не зная дали изискват пълномощно ако не го заявите лично.Може би е добре да се обадите по телефон ,за да ви обяснят.

 Точка 5 те си я попълниха с печатни букви,но понеже беше на кирилица ,аз в т.4 преписах дословно от т.5 но с латински букви.Приложила съм снимка.Предадохме го в срок –15.03, през април има преведени деткски надбавки.Това ме кара да мисля,че е било попълнено коректно.Ако имате срок от Фамилната каса за представяне и смятате,че не може да го спазите препоръчвам да им пишете и да поискате отсрочка ,кото посочите причината.

Да допълня-Попълнен и заверен документа го сканирах и изпратих по имейл на мъжа ми,той го разпечати цветно и изпрати с препоръчано писмо до Фамилната каса.

Успех!

punk 5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎4‎/‎26‎/‎2020 at 11:26, mghristova написа:

Здравейте!

Това от снимката е част от документ  KG 53 bg,,"Удостоверение за семейно положение за отпускане на детски надбавки"(Familienstandsbescheinigung für die Gewährung von Kindergeld). и не Е 104 .

KG 53 -"Удостоверение за семейно положение за отпускане на детски надбавки"(Familienstandsbescheinigung für die Gewährung von Kindergeld). аз попълних с ЛАТИНСКИ букви  и дадох за заверка в Дирекция социално подпомагане по постоянен адрес.Става за няколко дни,не се заплаща.Но го подадох лично,аз съм в България,мъжа ми и сина ми са в Германия.Не зная дали изискват пълномощно ако не го заявите лично.Може би е добре да се обадите по телефон ,за да ви обяснят.

 Точка 5 те си я попълниха с печатни букви,но понеже беше на кирилица ,аз в т.4 преписах дословно от т.5 но с латински букви.Приложила съм снимка.Предадохме го в срок –15.03, през април има преведени деткски надбавки.Това ме кара да мисля,че е било попълнено коректно.Ако имате срок от Фамилната каса за представяне и смятате,че не може да го спазите препоръчвам да им пишете и да поискате отсрочка ,кото посочите причината.

Да допълня-Попълнен и заверен документа го сканирах и изпратих по имейл на мъжа ми,той го разпечати цветно и изпрати с препоръчано писмо до Фамилната каса.

Успех!

punk 5.jpg

Здравейте @ mghristova,

много, много и сърдечно Ви благодаря за отговорът! От  писмо, което получих от Фамилиенкасето, трябва да изпратя обратно до 1.08.2020 този формуляр (KG 53 -"Удостоверение за семейно положение за отпускане на детски надбавки"(Familienstandsbescheinigung für die Gewährung von Kindergeld) и адресната ми регистрция (въпреки, че я бях изпращала вече с предното писмо).

Освен да се подпечати в Дирекцията за социално подпомагане по постоянен адрес в БГ, трябва ли да изискам в допълнение да ми подпечатат  Е401  и Е411? Да ги имам предварително готови, а не да ми изпратят на 1.08.2020 отново писмо, че тези документи им също трябват.

Благодаря Ви предваретилно за отговорът.

Поздрави,

Реси

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..