Jump to content
Родени в България
Danny

Подаване на документи за детски надбавки (Kindergeld) в Германия

Recommended Posts

Здравейте. Това е първият ми пост в този супер полезен форум. Изчетох доста постове тук, но не намерих някой с моят казус: От скоро получих немско гражданство, но си запазих и българското разбира се. Аз работя в Германия на временен трудов договор, който евентуално другата година ще стане постоянен. Разведен съм и двете ми деца живеят с майка си в България. Тя работи на постоянен трудов договор и съответно получава детски надбавки. Въпросът ми е дали имам право на Kindergeld в Германия, въпреки всички тези обстоятелства? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иииии във един момент ще върнеш всички парички с лихвите....

Не съм експерт,консултирайте се със счетоводител.

Това което искате е меко казано,неразумно!!! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не съм следила развитието на детските в Германия. Принципно децата ви живеят в друго домакинство. Нещата доста се затегнаха, но е добре да се консултирате с адвокат. Доколкото знам, трабва да докажете, че изпращате редовно пари на деца си. Мисля, че е възможно да получите тези детски ако наистина отидат при децата ви и ако се преборите с доста бюрокрация. Доста хора са в този казус, споделете как се справите с проблемът.

Това, че сте с немско гражданства няма отношение за получаване на детските, защото и без такова хората получават. Освен това дали сте на временен или постоянен договор също няма значение.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване