Jump to content

Мога ли да започна работа в Германия без немски език?


Recommended Posts

Здравейте! От известно Време обмислям да имигрирам в Германия 

 та въпроса ми е  мога ли, да започна работа, в германия без немски език?

къде и към кого трябва да се обърна и какви документи ще са ми нужни.

 Благодаря ви предварително.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

въпросът ви е твърде общ. Като за начало трябва да си изберете място. Германия се състои от 16 провинции и всяка си има своите особености. Относно работата, да, възможно е да се работи без език.Аз самия работих години наред без никакъв немски. Много е важна средата, приятелите и т.н. Относно документите, тази тема е доста дискутирана във форума, хвърлете един поглед, например тук: 

 

Относно първата стъпка. Никой няма да я направи вместо вас. Може би с времето ще разберете какво имам предвид. С други думи казано, трябват ви здрави гащи и много търпение. Другото идва само.

Успех,

Редактирано от Aleksander
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Благодаря за отговора.

За мен е без значение къде ще съм точно в германия. Искам просто да се установя там,и да взема семейството си на,по-късен етап,и да заживеем там. Знам че няма да е лесно но,едва ли не съм пренуден да се махна от нашата държава,защото няма добри условия на живот за нас младите семейства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето пример за необходимост от правилен избор. Ако сте младо семейство и имате дете, което трябва да посещава детска градина то Хамбург е подходящо място, защото детските градини са безплатни докато по други провинции в Германия съм чувал за цени от порядъка на 150 евро на месец. При нетен доход около 1000 евро става ясно, че това е доста важен въпрос, а има и още много други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.11.2017 г. at 17:03, владимир радев написа:

Здравейте! От известно Време обмислям да имигрирам в Германия 

 та въпроса ми е  мога ли, да започна работа, в германия без немски език?

къде и към кого трябва да се обърна и какви документи ще са ми нужни.

Здравей Владимир,

не е невъзможно да се получи, но лично аз не съветвам никого да си помисля да започне работа в Германия без да знае немски език поне на едно прилично начално ниво. Като намеря време ще пиша специално по темата, за да се аргументирам. Единствените хора, за които се сещам че се оправят в Германия без немски език са разните служители в мултинационални компании или специализанти/докторанти, обичаващи се на английски език.

Ако си сам, ти трябва да се постараеш и да понаучиш нещо. Ако сте семейство е задължително поне единият да започне курс още в България. Човек без немски език, решил да си опита късмета в Германия, обрича себе си и семейството си на изключително много трудности, изхабени нерви и пропилени средства.

Целта ми не е да те плаша, нито да те разколебавам. Напротив, както аз, така и други потребиели тук ще ти помогнем безкористно да поставиш началото. Относно документите вече са ти отговорили. Междувременно може да следиш и блога ми по темата:
 

 

Редактирано от Крякащата тайфа
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..