Jump to content

Здравни осигуровки за лица над 25 години,които не учат и в момента не работят


UnFoRGIV3

Recommended Posts

Здравейте,въпросът ми е следният.Съпругът ми работи от 3 години в Германия ,аз и децата ми пристигнахме ноември месец тази година ,мен ме осигурява здравно съпругът ми ,но децата понеже са големи трябва да работят поне на непълен ден ,търсят работа но е трудно защото с предимство били имигрантите а ние сме били от Европейския съюз,имало нов закон от 2017 да не се дават социални и съответно здравни осигуровки на идващите от Европейския съюз.Искам да попитам наистина ли е така и какво да правим със здравните осигуровки като са задължителни а същевременно не могат да се самоосигуряват поради липса на работа! Благодаря препредварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.12.2017 г. at 11:33, UnFoRGIV3 написа:

Здравейте,въпросът ми е следният.Съпругът ми работи от 3 години в Германия ,аз и децата ми пристигнахме ноември месец тази година ,мен ме осигурява здравно съпругът ми ,но децата понеже са големи трябва да работят поне на непълен ден ,търсят работа но е трудно защото с предимство били имигрантите а ние сме били от Европейския съюз,имало нов закон от 2017 да не се дават социални и съответно здравни осигуровки на идващите от Европейския съюз.Искам да попитам наистина ли е така и какво да правим със здравните осигуровки като са задължителни а същевременно не могат да се самоосигуряват поради липса на работа! Благодаря препредварително!

Здравейте, 

това, че емигрантите били с предимство са глупости втълпявани от българските смешни "медии". Така хора като вас идват предварително настроени негативно. С времето ще се уверите, че съм прав. 

Относно въпроса ви, системата изисква те да са здравноосигурени и това спокойно може да го правите в България и да им извадите международни здравни карти. Иначе това, което казвате, че "имало нов закон от 2017 да не се дават социални и съответно здравни осигуровки на идващите от Европейския съюз" също е доста неясно. За да получавате каквото и да било първо трябва да работите определено време иначе е това, което всички наричат социален туризъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор ,но това за имигрантите ми го казаха в BAMF ,аз вече от няколко месеца чакам разрешение за курс по немски ,първо трябвало да има места за имигрантите и ако евентуално има ще ми пратят писмо ,ама както и да е ,ще чакам искам само да кажа ,че нещата много са се променили в последната година за идващите в Германия.Вече трябва да се идва със сигурна работа и най-вече квартира.

  • Харесва ми 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не твърдя, че съм 100% прав, но предполагам, че има недоразумение. BAMF не дава разрешение за курс, на вас ви се полага, ако отговаряте на съответните условия,  разбира се. По-скоро са ви казали, че няма свободни места в школите. Навсякъде има недостиг на учители. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там съм подала молба за допускане за курс ,и още нямам отговор ,натам ме насочиха други българи.И какви са условията за започване на курса щом ми се полага ,нещо не мога да разбера тази система? Благодаря за отговора предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора ,това съм го чела и съм подала молба за допускане до този курс и нямам отговор вече 2 месеца .Вече започвам. Да се замислям къде е проблема ,има много бежанци,аз ли съм без късмет ,вече незнам какво да си мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитахте ли да си намерите училище? По принцип тази процедура, т.е. кореспонденцията с БАМФ я прави училището. Поне така беше с нас в Хамбург. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записъх си термин за 19.12.17,във едно Volkhochulе и ще видя там какво ще ми кажат з Атия курсове.В големите градове може да е по-лесно ,тук е малък града и бежанците са в повече от самите немци и всички трябва да учат немски за да се интегрират и така въртя се в омагьосан кръг от който може и да излезна някога .Не ми остава нищо друго освен да чакам ,лошото е само ,че без този курс не мога да почна работа ,искат поне минимално познаване на езика .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..