Jump to content

Записване на дете в начално училище (Grundschule)


Елена Георги

Recommended Posts

Здравейте, искам помощ със някой който е минал през това. Мъжът ми заминава за Щутгарт -Германия и иска аз и  сина ми да идем със него. Но мен ме спира едно нещо - сина ми е 2-ри клас и не искам да му прекъсвам учебната година. Аз не знам кога се подават докоменти не знам какви кога, общо взето нищо не знам. Моля за помощ ☺☺☺

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 5
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Най-активни дни

  • Администратор

Прилагам на вашето внимание извадка от правилата на форума, които сте приела регистрирайки се в сайта:

5.    Да пише на кирилица. Форумът на “Родени в България” е български и официалният език и писменост на него са българските. Явни демонстрации на нежелание да се улеснява комуникацията във форума ще се смятат за “неуважение към останалите участници”. Мнения на участници, които отказват да пишат на кирилица, ще бъдат редактирани, отстранявани или прехвърляни в категория „Кошче“.

Вероятно сте забелязал, че модераторът на форума си е направил труда да преработи първата ви публикация. Уважавайте труда му за да ви уважаваме и ние.

Следваща подобна публикация ще бъде изтривана без предупреждение!

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е във възрастните, не при децата. Едно дете особено на такава малка възраст, няма никакъв проблем да се адаптира и проговори езика. Проблемът са родителите с техните страхове. Трябва да имате някой, който владее немски, за да ви насочат къде да бъде записано детето. Приемът е по всяко време. Никой няма да остави детето ви извън училище. Моето започна, веднага щом дойдохме през м. Октомври. Изчетете внимателно целият форум, тук има пълната информация за почти всичко, опитът на други минали по вашият път. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Елена Георги написа:

А да знаете някаква дата за записване?

Здравейте, има вече доста информация по този въпрос. Силно ви препоръчвам да погледнете една друга тема, която давам по-долу и да прочетете сами това-онова. Ако после има още нещо неясно, питайте пак.

Едно е сигурно, както и veronik_veronik вече каза, не трябва да се притеснявате за детето. На тази възраст е все едно по кое време ще смени обстановката. Мислете за другите проблеми свързани с преместването. За да научите повече за тях, пак ще трябва сама да четете в темите за Германия.

Успех!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.01.2018 г. at 21:38, Елена Георги написа:

А да знаете някаква дата за записване?

Ако прочетете поста ми внимателно, ще видите че вече имате отговор на този въпрос.

Както ви препоръчах, изчетете всичко във форумът и не само да прочетете, но и си водете записки какво да подготвите преди да тръгнете, защото ако не го направите, документи, пълномощни и куриерски услуги ще ви струват не само много пари, но и излишен стрес или дори връщане до България за подготовка на нещо, което кристално ясно е написано тук. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..