Jump to content
Родени в България
Daniela Uzunova

Договор за наем на жилище в Германия

Recommended Posts

Зададен (Редактирано)

Преди 1 час, sabi написа:

Много са добри, но те също работят с адвокати, на които някой трябва да плаща..Изключение са лицата на помощи..

Проектът "Справедлива мобилност" е за безплатни консултации на роден език за работници от източна Европа. Вие от собствен опит ли говорите или просто предполагате? Пише го дори на български език в приложения линк и услугата е ползвана вече и работи. Освен това добавям, че при трудово правни отношения могат да се обърнат към съда и няма да плащат за целта нищо. Обикновенно още на първото дело нещата се решават, при необходимост се осигурява преводач. 

Редактирано от veronik_veronik

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Зададен (Редактирано)

Здравейте Вероник!

Не, не предполагам, а аз работя с тях. Когато имам клиенти с трудово-правни проблеми ги препращам там. Моля, не бих искала на звучи едва ли не като реклама за тях, но исках да Ви отговоря-чувствах се задължена..

Та, колегите там са компетентни и ерудирани а адвокатите, които работят с тях са на много добро ниво. По мои знания процентът на печелившите им дела от трудово-правен характер е с успеваемост над 90 %. По-голяма част от случайте се разрешават преди да стигнат съда, но тези които са вече там, както писах по-горе са с голям % успеваемост.

Консултацията в центъра им е напълно безплатна,  но стигне ли се до адвоката, лицето трябва да се обърне към съда за  Beratungshilfeschein- документ, който дава възможност на притежателя му или да ползва намаление за адвокатското възнаграждение, съдебни такси и т.н. или да бъде напълно освободено от тях. Съдът определя това според размера на доходите и разходите на лицето.Т.е. СЪДА РЕШАВА дали да плащате или не. Ако получавате социални помощи има по-голяма вероятност да се освободите от разноските, но не е гаранция, че няма да платите нищо.

Редактирано от sabi

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, че ми отговорихте и дадохте още разяснение.  В крайна сметка най-важното е, че могат да получат компетентна помощ на роден език в тази организация абсолютно безплатно. Впредвид описаната от тях ситуация, друга алтернатива нямат. Ясно е, че много рядко се стига до дела и е достатъчно едно писмо за да се реши даден проблем. Работодатели са наясно, че нещата, които вършат са очевидно незаконни. Разберете ме правилно, важно, да се дава пълна информация, защото от коминтара ви, 

На 16.6.2020 at 13:35, veronik_veronik написа:

Много са добри, но те също работят с адвокати, на които някой трябва да плаща..Изключение са лицата на помощи..

остава впечатлението, че от този услуга могат да се възползват лица, които са на помощи само. Аз също се радвам, че има такава организация, мои познати ги ползваха, бяха отзивчиви, дори ходиха на лична среща, после им изпращаха писма, които те препращаха и проблемите се решиха. Ако не бяха те, незнам как щяха да се справят. Ще се радвам да споделите, още подобни положителни практики, които биха били полезни на сънародниците ни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване