Jump to content

Обещетение за безработица от Германия


Recommended Posts

Здравейте, пуснах документи за обещетение за безработица от Германия и вече 9 месеца ни вест ни кост.. Ходя в НОИ всеки месец и само вдигат рамене, никой нищо не може да ми каже. Някой имал ли е същия проблем, и колко време горе долу се чака. Представих трудов договор и справка от работодател за внесени осигуровки. У1 нямам изискахме го служебно. Ако някой може да даде съвет или мнение ще съм благодарен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎3‎/‎27‎/‎2018 at 17:31, Svetlio Kirilov написа:

Здравейте, пуснах документи за обещетение за безработица от Германия и вече 9 месеца ни вест ни кост.. Ходя в НОИ всеки месец и само вдигат рамене, никой нищо не може да ми каже. Някой имал ли е същия проблем, и колко време горе долу се чака. Представих трудов договор и справка от работодател за внесени осигуровки. У1 нямам изискахме го служебно. Ако някой може да даде съвет или мнение ще съм благодарен.

 

Не съм сигурен дали НОИ може да изиска този формуляр по служебен път. По-скоро е трябвало вие да го изискате, когато е било ясно, че приключвате с Германия. Това със сигурност може да се направи и в момента, дори от България.

Не съм сигурен, дали тази молба е все още актуална, но с подобен документ (Antrag auf Ausstellung eines PD U1) се изисква издаването на U1. Ако не намерите в интернет по-актуална версия, попълвайте и пращайте тази от 2016 г. на следния адрес:


Bundesagentur für Arbeit
Regensburger Straße 104
90478 Nürnberg
Deutschland

Не чакайте някой друг да свърши тази работа, а действайте. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Крякащата тайфа написа:

Не съм сигурен дали НОИ може да изиска този формуляр по служебен път. По-скоро е трябвало вие да го изискате, когато е било ясно, че приключвате с Германия. Това със сигурност може да се направи и в момента, дори от България.

Не съм сигурен, дали тази молба е все още актуална, но с подобен документ (Antrag auf Ausstellung eines PD U1) се изисква издаването на U1. Ако не намерите в интернет по-актуална версия, попълвайте и пращайте тази от 2016 г. на следния адрес:


Bundesagentur für Arbeit
Regensburger Straße 104
90478 Nürnberg
Deutschland

Не чакайте някой друг да свърши тази работа, а действайте. Успех!

Този формуляр, не се изисква по служебен път. Трябва сам да задвижи процедурата.  За съжаление от форумът, може да получите по-актуална информация отколкото от "изворът".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..