Jump to content

Recommended Posts

Здравейте скъпи сънародници,

aко някой има нужда от българоговорящ застраховател и професионална консултация, може да се обърнете към мен.
Работя в зaстрахователна компания ERGO и предлагаме всякакъв вид застраховки, бюрото се намира в Ханау, от скоро и във Франкфурт.

За повече информация може да се свържете с нас:


Hristina Lazarova

Generalagentur Hanau

Michal Wozniak
ERGO Group AG
Vor der Kinzigbrücke 8
63452 Hanau

 

Мобилен: 0152/ 34580019
тел.: 06181-969042-7
факс.: 06181/969042-9

hristina.lazarova@ergo.de

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 19
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Христина, ще се радвам освен персонално, да дадете Вашето професионално мнение, какви застраховки е добре да има всеки в Германия.

Както знаете в България, за масата от семейства застраховането се изчерпа със задължителната "Гражданска отговорност".

Освен това искам да Ви попитам може ли да има едно лице повече от една застраховка "Живот" със спестовен характер. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Частната гражданска застраховка (Private Haftpflichtversicherung)

 Е една от най-важните застраховки, която ви помага в случайте на неволно или волно, но не и умишлено, нанасяне на щети на трети лица, техни предмети или тяхното имуществено състояние. Според немското законодателство, всяко лиценамиращо се в Германия, отговаря в неограничен размер за нанесени щети на трети лица - това значи, че може да заплащате нанесените щети от вас до живот. Поради това за всеки, които живее тук се препоръчва да сключи тази вид застраховка.

Юридическа/правна застраховка (Rechtsschutzversicherung)

Към задължителната  "Гражданска отговорност", имате възможност за сключването и на застраховка „Юридическа помощ при пътнотранспортни правни спорове в Германия и Европа“ (Rechtsschutzversicherung im Bereich Verkehr), както и спорове в професионален и личен план, собственици на имоти и т.н. Тя поема разходите за адвокат и спомага при юридически спорове и съдебни процеси.

Фирмена застраховка - Betriebliche Haftpflichtversicherung

Ако сте едноличен търговец/самонает (Selbstständig) или фирма (Gewerbe) е важно да имате Betriebliche Haftpflichtversicherung - това значи, че застраховката дава защита срещу увреждане или загуба на движими и недвижими вещи, пряко причинени вреди. Често се изисква от останалите фирми или лица, с които работите.

Частно пенсионно осигуряване – Private Rentenversicherung

Повечето българи вярват, че на стари години ще получат голяма пенсия в Германия. За съжаление тези очаквания не са реални. Населението застарява, продължаемостта на живота се покачва, а раждаемоста намалява. Проблемът в немското пенсионно осигуряване е, това че все по-малко работници плащат пенсионна такса, за да финансират нарастващия брой пенсионери, затова много хора в Германия имат тази застраховка, тъй като парите от пенсията не са достатъчни за пълноценен живот в Германия.

Застраховка"Живот" - Lebensversicherung

Застраховката "Живот" е също важна. Това е начин, чрез който може да спестявате и да бъдете подготвени за най-трудните моменти в живота или в случай на смъртен случай, семейството Ви остава подсигурено. Отговор на въпроса Ви: Едно лице може да има повече от една застраховка "Живот". 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за информацията. Много полезно, поне за мен. Надявам се и другите да го оценят. Аз доста проучвах, вече сме направили повечето застраховки. Изуми се какви застраховки има в Германия, честно казано за някой дори не ми беше хрумнало, че съществуват. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вече дадох координатите Ви на един българин във връзка със застраховка за Kieferorthopädie /ще има нужда детето им от брекетите най-вероятно/. Но би било добре и тук запознате форумниците, защото ние не знаехме за този вид застраховка, започнахме и в момента финансиране сами част от лечението, което касата не покрива.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте ,

aко някой има нужда от каквито и да било застраховки или професионална консултация на български език, може да се обърнете към мен.
Работя в зaстрахователна компания LVM и предлагаме всякакъв вид застраховки както и здравни застраховки.Бюрото се намира в Bielefeld но нашите услуги ги предлагаме във цяла Германия.


За повече информация може да се свържете с мен :

Марян Кочев

LVM Versicherung Blehm & Neb

Sennestadtring 13

33689 Bielefeld

GSM: 0176 240 58 961

Раб.време
Пон - Чет от 09:00 - 13:00ч. и от 14:00 - 18:00ч.

Петък от 09:00 - 16:00ч.

Събота от 10:00 - 14:00ч.

тел.: 052059154898

факс.: 52059155917

ma.kochev@blehm-neb.lvm.de

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, ma.ko написа:

Здравейте ,

aко някой има нужда от каквито и да било застраховки или професионална консултация на български език, може да се обърнете към мен.
Работя в зaстрахователна компания LVM и предлагаме всякакъв вид застраховки както и здравни застраховки.Бюрото се намира в Bielefeld но нашите услуги ги предлагаме във цяла Германия.

 

Здравейте г-н Кочев,

хубаво е, че сте решили да ни посетите. Фактът, че предлагате да преведете потребителите ни през немската застрахователна джунгла, ме кара да затворя едното си око за изцяло рекламния характер на публикацията ви.

Ако намерите време да хвърлите поглед на публикуваните по-горе мнения и ни кажете като експерт например дали те съдържат грешна информация, тогава ще затворя и другото си око за направената от вас реклама.

Надявам се, че ме разбирате ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се надявам да се включи и да ни даде повече информация. Например за допълнителна здравна застраховка, която според мен няма смисъл. Много хубаво е написана, застрахователя ме убеждаваше как е много важна, но всъщност това което е вътре се дублира с касата. Единственото предимство е, че влиза основно почистване веднъж годишно на зъбен камък, 1 път годишно поръчка на очила /но аз нямам нужда всяка година от нови очила/ и това, че получавам по-бързо час за преглед. Поправете ме ако греша. 

Редактирано от veronik_veronik
ц
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново
със удуволствие ще погледна публикуваните по-горе мнения и ако не е нещо точно ще напиша.
Също и във връзка със допълнителната здравна застраховка ще ВИ пиша покъсно слет работното време 
:D . 
Приятен ден 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3/29/2018 at 12:11, Zastrahovki.ffm написа:

Здравейте,

Частната гражданска застраховка (Private Haftpflichtversicherung)

 Е една от най-важните застраховки, която ви помага в случайте на неволно или волно, но не и умишлено, нанасяне на щети на трети лица, техни предмети или тяхното имуществено състояние. Според немското законодателство, всяко лиценамиращо се в Германия, отговаря в неограничен размер за нанесени щети на трети лица - това значи, че може да заплащате нанесените щети от вас до живот. Поради това за всеки, които живее тук се препоръчва да сключи тази вид застраховка.

Юридическа/правна застраховка (Rechtsschutzversicherung)

Към задължителната  "Гражданска отговорност", имате възможност за сключването и на застраховка „Юридическа помощ при пътнотранспортни правни спорове в Германия и Европа“ (Rechtsschutzversicherung im Bereich Verkehr), както и спорове в професионален и личен план, собственици на имоти и т.н. Тя поема разходите за адвокат и спомага при юридически спорове и съдебни процеси.

Фирмена застраховка - Betriebliche Haftpflichtversicherung

Ако сте едноличен търговец/самонает (Selbstständig) или фирма (Gewerbe) е важно да имате Betriebliche Haftpflichtversicherung - това значи, че застраховката дава защита срещу увреждане или загуба на движими и недвижими вещи, пряко причинени вреди. Често се изисква от останалите фирми или лица, с които работите.

Частно пенсионно осигуряване – Private Rentenversicherung

Повечето българи вярват, че на стари години ще получат голяма пенсия в Германия. За съжаление тези очаквания не са реални. Населението застарява, продължаемостта на живота се покачва, а раждаемоста намалява. Проблемът в немското пенсионно осигуряване е, това че все по-малко работници плащат пенсионна такса, за да финансират нарастващия брой пенсионери, затова много хора в Германия имат тази застраховка, тъй като парите от пенсията не са достатъчни за пълноценен живот в Германия.

Застраховка"Живот" - Lebensversicherung

Застраховката "Живот" е също важна. Това е начин, чрез който може да спестявате и да бъдете подготвени за най-трудните моменти в живота или в случай на смъртен случай, семейството Ви остава подсигурено. Отговор на въпроса Ви: Едно лице може да има повече от една застраховка "Живот". 

 

 

Застраховка " Злополука " Unfallversicherung 

е също важна особено за тези дето имат сопствени фирми- едноличен търговец/самонает (Selbstständig) или фирма (Gewerbe). Но и за всички останали лица т.е ние сме застраховани за време на пътуването до работата и обратно по най краткия път  и за време на работата ( но не и за време на паузите ). Т.е ние сме застраховани от злополука само 9 часа останалите 15 не сме застраховани. Също и децата са застраховани ходят на училище и обратно,  както и за време на училището но не и извън него. Докато домакинките (Hausfrauen и домакините (Hausmann) не са застраховани 24 часа. 

  • Благодаря! 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2/19/2020 at 9:05, veronik_veronik написа:

Аз също се надявам да се включи и да ни даде повече информация. Например за допълнителна здравна застраховка, която според мен няма смисъл. Много хубаво е написана, застрахователя ме убеждаваше как е много важна, но всъщност това което е вътре се дублира с касата. Единственото предимство е, че влиза основно почистване веднъж годишно на зъбен камък, 1 път годишно поръчка на очила /но аз нямам нужда всяка година от нови очила/ и това, че получавам по-бързо час за преглед. Поправете ме ако греша. 

Добро утро veronik_veronik

Допълнителна здравна застраховка или допълнителна зъбна застраховка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро, благодаря ви.

Допълнителна здравна само, има ли смисъл от нея. Кое е предимството и какво в крайна сметка допълнително покрива, защото от изброените неща, всъщност се покриват и от касата. И питането ми за допълнителната зъбна застраховка, широко рекламират застраховки, които влизат в сила веднага и не е необходимо да се чака 8 м., за да се ползват. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 2/22/2020 at 15:55, veronik_veronik написа:

Добро утро, благодаря ви.

Допълнителна здравна само, има ли смисъл от нея. Кое е предимството и какво в крайна сметка допълнително покрива, защото от изброените неща, всъщност се покриват и от касата. И питането ми за допълнителната зъбна застраховка, широко рекламират застраховки, които влизат в сила веднага и не е необходимо да се чака 8 м., за да се ползват. 

 Здравейте

Не бях свободен тези дни щото бях на семинари. 

Допълнителна здравна има смисъл ама не е за всички т.е за всеки човек е различна. 

Предимствата са предимно при избора на доктор ( има лекари дето работят само със приватно здравноосигурени , избора на лекар или клиника при операция, по бързо добиване на термин при лекари специалисти, възможност за 2 или 3то мнение от лекар специалист, частна стая във болницата със 1 или 2 легла. Лекуването от страна на Heilpraktiker, ходенето на баня, рехабилитация ( Reha ili Kuren)   

Допълнителната зъбна застраховка която е без време на чакане е доста по скъпа доколкото имате вече някакви проблеми със зъбите. Цената зависи и от възрастта както и от услугите и условията и %  на покритието. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, за мнението. Включвайте се и периодично ни запознанайте с някакви специфики и новости и за разлики от България, ще сте полезен много и ще сме ви благодарни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3/7/2020 at 18:23, veronik_veronik написа:

Благодаря ви, за мнението. Включвайте се и периодично ни запознанайте с някакви специфики и новости и за разлики от България, ще сте полезен много и ще сме ви благодарни. 

Няма проблеми. И аз ще съм Ви благодарен ако се възползвате от моите услуги или ме препоръчате на някой на който му се потребни. 

Тук съм за каквито и да имате въпроси,  можете да пишете тук или на личния ми GSM  017624058961. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Относно доп.зъбна застраховка и на мен ми е интересно да разбера повече.Когато имаме такава трябва ли първо да си платим всичко и след това да възстановят сумата или при изготвен план от зъболекаря се изпраща ,одобрява и се поемат разходите?

В интернет примерно могат да се намерят ,за около 25-35€ на месец покриващи 80% ,но не знам от кога могат да се ползват услугите им.

Само онлайн да се сключват договори си е рисковано ,не се знае дали ще поемат това което са обещали или ще си намират поводи да не поемап разноските и после ти си длъжен да плащаш таксата си мин.две години.

Какво бихте препоръчали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към коя здравна каса сте? Те правят също допълнителни застраховки на място към някой застраховател. На Ергодирект има такава, която е активна веднага, но доколкото знам не покрива имплант, другите влизат в сила след няколко месеца, мисля, че 8 месеца. В АОК ни казаха, че се определя месечната вноска според броя извадени зъби и застраховка се прави при тях, като застрахователят е Алианц. Тук беше писал един застраховател, може да намерете темата през търсачката. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към ДАК сме в момента.

ще потърся и аз повече информация ,все още опознавам форума и чета темите има много полезна ифовмация по всякакви теми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дана да имате успех с ин витрото, но ако ще правите още опити, попитайте в клиниката, към коя здравна каса е най-добре да сте осигурени. Имайте предвид, че АОК е единствената каса, която поема разходките за ин витро, ако пациентката е над границата от 40 г. Това става преди процедурата с писма и одобрение от АОК. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние бяхме към АОК ,минах ме към ДАК защото( до тази год.засъжалиние)поемаше на 100% инвитро процедурите.

Следващия месец чакаме да се появи нашето бебче ,след успешна процедура.

А за следващото ще мислим към коя каса ще сме :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..