Jump to content
Родени в България

Recommended Posts

Здравейте!

От няколко месеца живея в Германия при моя приятел.. безработна съм. Как мога да се запиша в джоб център и какви документи са ми нужни? 

Благодаря предварително! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз живея от една година в Берлин. Одобрен съм от джоб центъра за плащане жилище, за детски надбавки и бащински надбавки, но аз реших да се преместя в Нюрнберг. Дали ще важат документите ми или всичко на ново трябва да стане?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, документите важат, но трябва да искате разрешение от Джобцентъра за преместване в друг град и след като отидете на новото място там ще подадете един-два формуляра, като посочите и БГ номера си. Останалото следва автоматично. Относно детските надбавки трябва да се обадите във Фамилиенкассе -те работят на жентрално ниво и да ги уведомите за промяната на адреса Ви. Съответно ще Ви изискат новата адресна регистрация.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 10.10.2019 at 14:03, didee написа:

Здравейте!

От няколко месеца живея в Германия при моя приятел.. безработна съм. Как мога да се запиша в джоб център и какви документи са ми нужни? 

Благодаря предварително! 

Здравейте didee,

не са ви необходими никакви документи, защото хората, които от няколко месеца са в Германия при приятеля си нямат право да се записват в Jobcenter.

Но пък ако сте здрава и мотивирана, може да започнете някаква работа и паралелно с това да запишете курс по немски. След година ще знаете езика на достатъчно ниво, за да си намерите по-работа, а след 5 г., ако все още имате необходимост, ще имате и право и да се запишете в Jobcenter.

До скоро ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте . Искам да попитам мъжа ми работи в Германия от 7..8 месеца.. със 400 евро на месец  . Та така и ние със 3 те ми деца дойдохме при него .. Какво трябва да следваме да се записваме на джоб център  и езикови курсове понеже са ученици 9 те клас а единия е 3 годишен 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2.2.2020 at 13:16, Nvcn написа:

Здравейте . Искам да попитам мъжа ми работи в Германия от 7..8 месеца.. със 400 евро на месец  . Та така и ние със 3 те ми деца дойдохме при него .. Какво трябва да следваме да се записваме на джоб център  и езикови курсове понеже са ученици 9 те клас а единия е 3 годишен 

Здравейте Nvcn,

в кой град сте? Питам ви, защото в много градове има бюра за безплатна помощ и консултация на български език по подобни въпроси. Той говори ли и други езици?

До скоро ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, мога ли да прехвърля обезщетение за безработица от България в Германия. Подадох молба за издаване на U1 от България,което ще е готово другата седмица. След това към коя институция трябва да се обърна и какви други документи трябва да подготвя? Търсих инфо на сайта на arbeitsagentur,но не откривам нищо,както и тук във форума.Намирам информация само за случаи,при които обезщетението се прехвърля към България.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте казвам се Юсеин и от една седмица съм в Хамбург. Искам да попитам дали мога да се регистрирам в Джоб Център или подобна институция за помощ тъй като съм диабетик на инсулин. Не работя още. Какви документи трябва да приготвя и къде да отида с тях? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам един въпрос и ще се радвам да ми отговорите. Тъй като ни съкратиха от работа, от която имаме 10 работени месеца, се записах е в джоб центъра, подадох е всички документи, скоро ни изпратиха два еднакви екземпляра за училище, единият го подписах че се съгласявам да ходя на училище   и го пуснах в пощата на джоб центъра а другият е в мен, въпросът ми е, трябва ли да го предоставя в училището. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На ‎12‎/‎12‎/‎2020 at 9:22, Kati691 написа:

Здравейте имам един въпрос и ще се радвам да ми отговорите. Тъй като ни съкратиха от работа, от която имаме 10 работени месеца, се записах е в джоб центъра, подадох е всички документи, скоро ни изпратиха два еднакви екземпляра за училище, единият го подписах че се съгласявам да ходя на училище   и го пуснах в пощата на джоб центъра а другият е в мен, въпросът ми е, трябва ли да го предоставя в училището. 

Привет, как се казва документа, който са ви дали?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.От няколко месеца съм в Германия ,преместих се от един град в друг,не говоря немски език от което изпитвам затруднения с институции .След като ми приключи договора с фирмата за временна заетост , колегите ми ме посъветваха да информирам джоб центъра .След седмица имах договор към друга фирма за временна заетост.Въпроса ми е към тези които са наясно с подаване на декларация към джобценъра ,какъв вид документ трябва да изпратя за да уведомят , джобценъра че не искам ,помощи  а ги уведомявам ,че имам прекъсване.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване