Jump to content

Формуляри за Kindergeld (детски надбавки) в Германия


Recommended Posts

преди 4 минути, mancheff написа:

Много са упорити, аз им писах няколко пъти да не ме занимават с тези формуляри и не се отказаха. Всеки път отговаряха, че не съм им ги изпратил, и ако не го няправя щяли да вземат решение без тях и игнорираха всичките ми обяснения по темата (закони в моя подкрепа и др.). Дори не ми помогнаха с попълването. Аз попълних тяхната част и останалото го носих в БГ. Фамилната каса дори не бяха попълнили срока, за който искат справка!

Е добре де, но те дори не са ми изпратили и формуляра, който трябва евентуално да попълня и изпратя в Бг за попълване. Сигурно сега като ми върнат отговор, това ще пратят за попълване. Не мога да разбера след като това е тяхна работа и виждат, че от Бг отказват да ги издават, защо продължават да настояват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно, докато им угаждаме да ходим лично да ги изкарваме, ще продължават, мързи ли ги, не са на ясно и те ли как се попълва, нямам идея. Аз не бих им угаждал, но минаха месеци и дойде време за почивка в БГ и съчетах нещата. Също не бях на ясно какво повече да направя, след като им цитирах законите и им обясних каква им е работата. Крякащата Тайфа ме посъветва как да постъпя "со малко кьотек", но малко късно ми беше. Трябваше да взема решение преди това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, mancheff написа:

Явно, докато им угаждаме да ходим лично да ги изкарваме, ще продължават, мързи ли ги, не са на ясно и те ли как се попълва, нямам идея. Аз не бих им угаждал, но минаха месеци и дойде време за почивка в БГ и съчетах нещата. Също не бях на ясно какво повече да направя, след като им цитирах законите и им обясних каква им е работата. Крякащата Тайфа ме посъветва как да постъпя "со малко кьотек", но малко късно ми беше. Трябваше да взема решение преди това.

Но на мен скоро не ми се очертава ходене до Бг. Как да постъпя ако ми ги поискат. Аз може чак след 3 -4 месеца или повече да имам ходене до Бг. Те ще ме през този период?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, lenka774 написа:

Но на мен скоро не ми се очертава ходене до Бг. Как да постъпя ако ми ги поискат. Аз може чак след 3 -4 месеца или повече да имам ходене до Бг. Те ще ме през този период?

Крякащата тайфа ми даде два варианта, ти след като няма да ходиш до България, ти остава 2рия - "со малко кьотек" - няколко страници на зад във темата. Но дано при теб са разбрани, и като им напишеш, че от БГ ти отказват, да вземат да си свършат работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте....може ли да ми изпратите линкове на декларациите който се изпращат в България / 401 r 411 Трябва да ги изтегля!

Благодаря ви!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎9‎/‎8‎/‎2016 at 0:17, alena66 написа:

Здравейте....може ли да ми изпратите линкове на декларациите който се изпращат в България / 401 r 411 Трябва да ги изтегля!

Благодаря ви!!!

Здравей alena66,

формулярите Е401 и Е411 са качени в секцията "Файлове" на сайта ни. Можеш да си ги изтеглиш по всяко време.


До скоро ...

Редактирано от Крякащата тайфа
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ето развитието и по моите случаи:

Снаха ми и леля ми отидоха с Е 401 и Е 411 на български и немски в Агенцията за социално подпомагане в София, приеха им документите без проблем /българския вариант/ с попълнени от тях данни в Раздел А. Оставили са си телефонни номера за контакт и сега ще чакаме. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.10.2016 г. at 15:29, jolajo написа:

Ето развитието и по моите случаи:

Снаха ми и леля ми отидоха с Е 401 и Е 411 на български и немски в Агенцията за социално подпомагане в София, приеха им документите без проблем /българския вариант/ с попълнени от тях данни в Раздел А. Оставили са си телефонни номера за контакт и сега ще чакаме. 

За по-малко от седмица документите са готови. Остава ни до подпълним молбите и да ги пращаме :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎9‎/‎30‎/‎2016 at 14:16, jolajo написа:

Здравей.

Предварително ти се извинявам, защото въпросите ми са много. Дано не те отегча. :)

В семейството ми два казуса относно детските надбавки в Германия. Първия е за лелинчо ми, а втория за брат ми.

...

Image300916090508.pdf

Image300916100845.pdf

Image300916100925.pdf

Здравей jolajo,

връщам ти формулярите, като съм нанесъл моите коментари в червено. На голяма част от въпросите ти е отговорено по-подробно на страница 2 в тази тема.

В предишното си мнение съм допуснал грешка по отношение на Удостоверението от работодател (Bescheinigung des Arbeitgebers). Необходимо е българският работодател, който е командировал подателя на молбата в Германия, да попълни и това поле.

Успех!

 

Image300916090508_neu.pdf

Image300916100845_neu.pdf

Image300916100925_neu.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти "Крякащата тайфа"!

Утре ще подпълним молбите и до края на месеца ще ги пращаме в Германия. Когато има резултат ще пиша отново.

П.С. 

А изпратените от теб файлове, ако нямаш против, да ги качим, за да са в помощ и на други хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте!Много изчетох по темата и съвсем се обърках.Аз и съпруга ми живеем и работим на трудови договори в Германия.Сега сме си в България и се опитвам да си набавя необходимите документи за детски надбавки и промяна на данъчната група,защото ни водят първа,но ние имаме сключен граждански брак.Във фирмата,в която работим в Германия има назначен български преводач,но имам чувството,че нещо ме мотае.Преди да тръгнем за България ми даде Е401 и Е411 с думите-В съответните служби ще ти ги попълнят.Да,ама не.От социално подпомагане ми казаха,че тези формуляри се попълват в Германия и от там ги препращат в България и т.н.Молбата ми е да ми кажете какво наистина да направя и къде да отида.Имаме едно дете на 14 години,което за сега остава в България.Ако някой иска може да се свърже с мен на телефони +359877601685 и +4915212326535

Редактирано от Maya Kanewa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

здравейте ,

някой може ли да покаже как изглеждат попълнени вече от службите Е401 и Е411, ако може някой да ми помогне като напише какво точно се попълва в Е формулярите и от кого.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

най после след година чакане и на нашата улица изгря слънце.Прословутите детски със задна дата

ни бяха одобрени.Получих потвърдителното писмо,чакано от 11.15  на 29.12.16 и на 03.01.17 направиха превода.

На всички които продължават да се борят за тях ще кажа само едно,никакво отказване,упоритост и

търпение.

Изказвам Благодарност на хората създали този форум и специялно на Крякаща тайфа за точното и

навременно съдейстие.С общи усилия крайната цел беше постигната.

Окуражавам всички да не униват и да имат търпение.Това е бяла държава,забавят но не забравят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте chukche , радвам се за вашия успех. 

понеже и аз се интересувам за детските със задна дата , мога ли да помоля да ми обясните по подробно формулярите е 401 и е 411 , какво, как , къде се попълва ,къде се представят за заверка в България , колко време отнема... предполагам сте се сблъсквали с тях. Предварително благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте fff223,

При мен нещата се развиха по различен начин.Аз не съм изпращал тези формуляри в БГ. Когато аз подавах документи за текущите детски децата ни вече бяха в Германия . Единствения документ който сме вадили от БГ, освен разбира се актовете за раждане, беше удостоверение от соц.грижи,че децата не са получавали детски за периода за който са и детските със задна дата в Германия.Когато получихме потвърждение за текущите детски, във същото писмо бяхме уведомени , че ще получим друго писмо свързано с миналия период.и така една година чакане звънене , питане.Един месец преди пристигането на решението за тези със задна дата, дойде друго писмо с три въпроса на които трябваше да отговорим, като на два от тях отговорихме писмено, а третия изискваха отново удостоверение за неполучаване на детски в БГ за периода отнасящ се тези в Германия със задна дата.Тъй като ние вече го имахме от първоначалното подаване, просто им го изпратихме още веднъж, като ги помолихме след като го получат да си направят копие и да ни върнат оригинала.разбира се те го върнаха и това беше всичко.звънях още два пъти, на което ми отговориха, че остават три седмици до отговора,и не излъгаха.

Но съм сигурен, че вашият случай е различен, защото семейните положения към подаване на документите са различни и се подхожда по различен начин.

желая ви успех и търпение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за отговора и Ви желая успехи и здраве , ще помоля някой от форума да ми пише със случай когато децата са в България при другия родител.Спорен ден на всички!!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно Е401 и Е411, когато детето е в БГ. При мен - получих ги празни от Фамилиенкассе, в  смисъл за попълване от БГ. Пратих ги по мой познат в БГ в Социални грижи в града, от който съм. Знам, че от там ги изпращат в министерството на труда и соц. политика в София. От там в Нюрнберг. Така, че това как изглеждат попълнени - това няма значение за нас. Колко време отнема - не зная. Вероятно месец или месеци. Чела съм, че това не е правилно - ние да се занимаваме и да осигуряваме попълването, а трябвало по служебен път да се прави между институциите в БГ и ДЕ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря raza68 , аз продължавам с питането и ще се радвам ако някой ми пише по точно кое име е в част А и кое в част Б , както и за какъв период...искам да бъдат попълнени правилно. Спорна седмица на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎5‎/‎6‎/‎2016 at 11:25, zico75rs написа:

Здравейте.Попьлних е 411 и е 401 и ги изпратих в София.Сега 4акам да се вьрнат документите.Посо4их  2 адреса за евентуално полу4аване 1 в БГ И 1 в DE.

Като има някакво развитие ще пиша пак.НЕ сьм подавал пьрвона4ална молба за отпускане на детските.

Дали сьм постьпил правилно?

здравейте , прочетох , че сте попълвали формулярите е E401 и е E411 . Бихте ли ми написали по конкретно попълнихте в раздели а на двата формуляра. Предварително благодаря!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте отново.След дълго търсене на документите ми Е401 и Е411 в крайна сметка се оказа,че са в Щутгарт,но никой не е отворил файла да ги види.Сега приеха докумемтите на майка ми,защото тя гледа децата в Бг.и имала тя право да ги получава.Та въпроса ми е казаха чакайте писмо,те не се губят,но колко време се чака някакво решение от Нюрнберг,защото от подаването до сега са минали повече от 8 месеца.Колко време ще им е необходимо за това разглеждане на поредните документи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През цялото време в което чакам винаги ходя да проверявам,реагирам на писмата им когато изоскват нещо,а по отношение на Е401 и Е411 преди две седмици ми казаха че не са пристигнали и трябва да ги направя отново.Тогава вдигнах на крак МТСП в България за да разбера защо не са изпратени.От там ми казаха че са пратени,дори изходящ номер на писмото дадоха и като се разровиха в Щутгарт ги намериха,макар че казаха в началото ами направете ги.Сега чакам да видя какви още бумаги ще искат и ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте, имам въпрос относното двата формуляра Е 401 и Е 411. Тъй като са на бг език, и се попълват на такъв, трябва ли да ги превеждам на немски и изисква ли се апостил. Благодаря Ви предварително за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9/29/2017 at 13:36, Stef_gr80 написа:

Здравейте, имам въпрос относното двата формуляра Е 401 и Е 411. Тъй като са на бг език, и се попълват на такъв, трябва ли да ги превеждам на немски и изисква ли се апостил. Благодаря Ви предварително за отговорите.

Аз не съм минала през това, ама докато някой знаещ коментира, да ви насоча, че на първата страница Крякащата тайфа подробно е обяснил за тях.

Аз разбрах, че може да се попълнят на български, а после да се препишат в немския формуляр, за яснота на служителите.
Със сигурност няма апостил, нито официален превод, защото тези формуляри са международни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, мили участници.  Отдавно чета форума ,и много  информация от тук вече приложихме на практика. 

Исках да вляза в форума и да  попитам един въпрос ,но  системата отговори че нямало таково потребителско име.  Наложи се да се регистрирам отново, но съм стар участник.

Вчера и днес прерових всичко, където е възможно за да изтегля формуляр Е 402 в формат pdf

Имам го изтеглян  във формат уорд ,но в него има пропуски.

 МНОГО моля  участниците за помощ, може някой ще ме упъти откъде да го изтегля.

Благодаря сърдечно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 12/5/2017 at 11:52, Люси написа:

Здравейте, мили участници.  Отдавно чета форума ,и много  информация от тук вече приложихме на практика. 

Исках да вляза в форума и да  попитам един въпрос ,но  системата отговори че нямало таково потребителско име.  Наложи се да се регистрирам отново, но съм стар участник.

Вчера и днес прерових всичко, където е възможно за да изтегля формуляр Е 402 в формат pdf

Имам го изтеглян  във формат уорд ,но в него има пропуски.

 МНОГО моля  участниците за помощ, може някой ще ме упъти откъде да го изтегля.

Благодаря сърдечно.

 

Здравейте, Люси,

аз го свалям от сайта на Министерство на социалната политика и в във уорд.

https://www.mlsp.government.bg/index.php?section=POLICIESI&I=396

Вижте, може там да е по-актуален от този, с който разполагате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, служителката от Бг иска да пише адреса ни в Германия във формуляр Е 401 , който искат от мъжа ми от Фамилиенкаса, а в бг регистрите си имаме постоянен адрес, как е правилно- Бг или немския адрес да се пише , Тъй като детето е в Бг, аз смятам, че е редно да се пише бг адреса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, търся в нета и не мога да намеря формуляра KG 55a-bg в PDF формат (удостоверение за посещаване на училище и висше учебно заведение извън германия). Някой може ли да ми помогне?

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Преди 1 час, viky5 написа:

Здравейте,може ли да ми помогнете как да попълня документа Е411.

Здравейте, сигурно ще се намери някой, който да помогне. Но преди да хабим барута, дали не е по-лесно, ако кажете все пак кое не е ясно. Или изобщо не ви е ясно какво да пишете? Последното е малко вероятно, все пак Е-формулярите са на български език и поясненията към тях също.

Разберете ме правилно - хората тук помагат доброволно и се предполага, че търсещият решение на даден проблем полага от своя страна достатъчно усилия, доколкото силите му позволяват, за да допринесе за решаването на въпросния проблем. Така че кажете на другите какво по-точно не ви е ясно и съм сигурен, че з авсеки конкретен въпрос ще получите и конкретен отговор :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бяха ни изпратили някакъв формуляр Е....нещо си. Съответно беше на немски. Намерихме в нета същият формуляр на български. Абсолютно идентични са и така тона което не ни беше ясно, го прочетохме от българският вариант. За какво е този формуляр?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, живея в София и правя услуга на приятели в Берлин, който са подали документи за детски надбавки и са им дали този документ Е411, на Български език е документа.На латиница или бългаски , трябва да се попълни ? Благодаря Ви  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, viky5 написа:

Здравейте, живея в София и правя услуга на приятели в Берлин, който са подали документи за детски надбавки и са им дали този документ Е411, на Български език е документа.На латиница или бългаски , трябва да се попълни ? Благодаря Ви  :)

Отговарям кратко, защото е коментирано десетки пъти:

  • документът не се използва вече за обмен на информация, но все още може и да намерите някой добронамерен чиновник в България, койдо да се съгласи да попълни част "Б"
  • вие или приятелите ви в Германия не би трябвало да попълват нищо. Обикновено формулярът пристига с попълнена част "А", а чиновник в България попълва част "Б"
  • ако част "А" не е попълненена, преди формуляра да се занесе в дирекция "Социално подпомагане", тази част "А" се попълва на кирилица с главни печатни букви
  • част "Б" се попълва и подпечатва от служител в местната дирекция "Социално подпомагане". И там всичко се попълва на кирилица с главни печатни букви
  • в указанията за попълване, приложени към документа, се дава най-обща представа какво да се пише, но не са достатъчни за доста от точките. Тук без помощ от потребители на форума няма да минете, но поне следващия път съберете всички неясни неща и поставете конкретно питане в една публикация - например, в т.3 това ли да пиша или онова; т.5 има ли отношение към ... и т.н.

До скоро ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..