Jump to content

Информация относно кола на изплащане (лизинг)


Recommended Posts

Здравейте,искам да попитам какви документи са нужни за лизинг на автомобил втора употреба

Допълнителна информация:теудовият ми договор е на 4 часа,заплатата я получавам на ръка всеки месец,нямам банкова сметка,имам аок,адресна регистрация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 18
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

преди 32 минути, kotarkus написа:

Здравейте,искам да попитам какви документи са нужни за лизинг на автомобил втора употреба

Допълнителна информация:теудовият ми договор е на 4 часа,заплатата я получавам на ръка всеки месец,нямам банкова сметка,имам аок,адресна регистрация

Забрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор (Редактирано)
преди 7 минути, Aleksander написа:

Забрави.

Добре де,какви са нужните изисквания

и дохода мога да си го докажа

Редактирано от kotarkus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доход на ръка не е доход. Човек без банкова сметка в Германия не е човек. Съответно не знам как трудовият ви договор е реален. По принцип за предварителна проверка документи не ви трябват. Отивате в автокъщата и питате. Там ще ви чекнат в системата и ще ви кажат да или не. Имайте предвид, че под лизинг тук се разбира друго. Вие вероятно имате предвид финансиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Aleksander написа:

Доход на ръка не е доход. Човек без банкова сметка в Германия не е човек. Съответно не знам как трудовият ви договор е реален. По принцип за предварителна проверка документи не ви трябват. Отивате в автокъщата и питате. Там ще ви чекнат в системата и ще ви кажат да или не. Имайте предвид, че под лизинг тук се разбира друго. Вие вероятно имате предвид финансиране.

Точно така,примерно ако си отворя банкова сметка и си внасям всеки месец в сметката определена сума пари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 24.7.2018 at 15:45, kotarkus написа:

Здравейте,искам да попитам какви документи са нужни за лизинг на автомобил втора употреба

Допълнителна информация:теудовият ми договор е на 4 часа,заплатата я получавам на ръка всеки месец,нямам банкова сметка,имам аок,адресна регистрация

Здравей kotarkus,

аз не бих се изненадал, ако получи някаква оферта за изплащане на автомобила на вноски, въпреки описаните от теб обстоятелства. Но имай предвид, че тази "оферта" може да те вкара в спирала от дългове.

Ето така стоят нещата. При покупка на автомобил втора употреба има възможност да договориш плащането му на вноски. Нормалната схема е търговеца да даде данните ти на банката, с която работи и която в крайна сметк аще финансира цялата процедура. Първото нещо, което банката ще направи е да поиска от SCHUFA данни за твоята платежоспособност (Bonität). Щом нямаш банкова сметка, значи SCHUFA няма данни за теб и това автоматично означава отказ от банката. Дори и да си откриеш сметка, в която да внасяш пари, това пак няма да ти подобри положението, защото не е достатъчно там да има пари. По-важни са други работи - източници на приходи, видове разходи и още поне 100 други неща, които са включени в алгоритмите за изчисляване на Bonität-а от SCHUFA.

За теб остават вариантите - бърз кредит при ужасяващи условия или евентуално финансиране от самия търговец при още по-ужасяващи условия. Разбира се, напълно възможно е да попаднеш на коректна компания за бързи кредити или коректен автотърговец, така че да избегнеш спиралата на задлъжняването, но е много малко вероятно.

Ако работодателят ти е доволен от теб е най добре да отидеш при него и да го попиташ дали може да направите Darlehensvertrag. По този начин той ти заема пари и ти ги удържа от месечното възнаграждение. Ако исканата от теб сума е реалистична, не би трябвало да има проблем да те финансира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Крякащата тайфа написа:

Здравей kotarkus,

аз не бих се изненадал, ако получи някаква оферта за изплащане на автомобила на вноски, въпреки описаните от теб обстоятелства. Но имай предвид, че тази "оферта" може да те вкара в спирала от дългове.

Ето така стоят нещата. При покупка на автомобил втора употреба има възможност да договориш плащането му на вноски. Нормалната схема е търговеца да даде данните ти на банката, с която работи и която в крайна сметк аще финансира цялата процедура. Първото нещо, което банката ще направи е да поиска от SCHUFA данни за твоята платежоспособност (Bonität). Щом нямаш банкова сметка, значи SCHUFA няма данни за теб и това автоматично означава отказ от банката. Дори и да си откриеш сметка, в която да внасяш пари, това пак няма да ти подобри положението, защото не е достатъчно там да има пари. По-важни са други работи - източници на приходи, видове разходи и още поне 100 други неща, които са включени в алгоритмите за изчисляване на Bonität-а от SCHUFA.

За теб остават вариантите - бърз кредит при ужасяващи условия или евентуално финансиране от самия търговец при още по-ужасяващи условия. Разбира се, напълно възможно е да попаднеш на коректна компания за бързи кредити или коректен автотърговец, така че да избегнеш спиралата на задлъжняването, но е много малко вероятно.

Ако работодателят ти е доволен от теб е най добре да отидеш при него и да го попиташ дали може да направите Darlehensvertrag. По този начин той ти заема пари и ти ги удържа от месечното възнаграждение. Ако исканата от теб сума е реалистична, не би трябвало да има проблем да те финансира.

Като гледам офертите на смава не са чак толкова лоши

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.8.2018 at 14:22, kotarkus написа:

Като гледам офертите на смава не са чак толкова лоши

Ах да, онези Smava с отрицателната лихва. Предлагаха преди няколко месеца кредити, при които получаваш 1000 евро, а връщаш само 960! Ето ти малко впечатления на потребители по отношение на Smava. Добре е и сам да потърсиш мнения "за" и "против", но не такива от платените докладчици.

Smava Vorsicht

Erfahrungen Smava? (Will hier ein Auto kaufen)


Такива като Smava има колкото щеш. Обикновено се оказва, че говорите с консултанта за едно, а по пощата идват документи при съвсем други (влошени за потребителя) условия. Естествено ще ти бъде обяснено, че в резултат на по-задълбочената последваща проверка не отговаряш на някое от стотиците условия, за да получиш кредите с атрактивните условия и по тази причина трябва да ти предложат "стандартен" потребителски кредит с условия, които може и да те разплачат. Самоинформирай се и чети коментарите на потребителите.

Аз все още смятам, че за сума от няколко хиляди евро е най-добре да се обърнеш към работодателя си. Това при условие, че се понасяте и нямаш намерение да се махаш през следващата година-две. Печелите и двамата - ти получаваш парите без много усложнения и при ниска лихва. Той те обвързва за 1-2 години и не се притеснява как ще намери човек за твоето място, което си е проблем в сегашните условия на недостиг на работна ръка в Германия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте , искам да запитам знаете ли как стоят нещата и каква са абсолютно важните и сигурни критерии за да вземем кола от автокъща II-ра ръка на изплащане..? Благодаря Ви! **

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от коя и каква автокъща. Препоръчвам Ви официалните дилъри и по-сериозна автокъща.

Пробвайте на различни места и ако не говорите добре езикът, е добре да бъде някой с вас. При нас само с няколко месеца работа в Германия, и с първоначална вноска си взехме кола от Киа, но Рено и Дачия ни отказаха финансиране. Вариант 2, да попитате за кредит в банката, където ви е сметката. 

Редактирано от veronik_veronik
1
  • Харесва ми 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерака за хубава кола е винаги голям и разбираем. За това много често сме склонни да вземаме прибързани решения, които после ни излизат солено. Първите две важни условия са да не сте вписани в Шуфа и да имате постоянен трудов договор. Ако не отговаряте на тези условия по-добре не се хващайте. Има търговци, които ще ви кажат, че това не е проблем, но тогава много внимателно проучете всички условия!

Относно сериозните автокъщи. Миналата година си харесахме БМВ миниван, 2016-та, всичко супер. Цената беше 15.700 Евро. Отидох на място. На петата минута ме одобриха. Отговарям на всички условия. Месечна вноска около 250 евро. Аз щастлив, всички усмихнати. Почнах да смятам, оказа се, че нещо не излиза сметката. Първо цената била не тази, защото колала нямала TÜV, аз трябваше да платя прегледа, ок. Оказа се, че автокъщата прави предварителен преглед дали колатаще мине преглед?!? Това струваше 170 евро, платих ги. Оказа се, че трябвало да се смени разпределителен вал и товаструвало 2.500 евро! Ама автокъщата щяла да плати, защото съм бил симпатичен. Обаче аз трябва да поема гаранцията, т.е. да платя 2Х500 евро за  две години. Неизвестно защо трябваше да платя и за гуми още 300 евро. Финансираето се осъществява от незнам си каква банка, но се оказа, че думата банка се съдържа в името иначе е GmbH. Накрая се оказа, че общото оскъпяване е над 9.000 евро. Добре, че се отказахме навреме. А автокъщата бе наистина сериозна и вдъхваща доверие - https://www.autohus.de/

Накрая, след месеци притеснения и търсене се сдобихме с един страхотен 7 местен Ford S-Max бензин срещу 190 евро на месец и общо оскъпяване около 1.500 евро. Все още сме на мнение, че направихме добра сделка.

Винаги си носете калкулатор и смятайте по няколко пъти и задавайте хиляди въпроси преди да подпишете.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Александър чудесно сте им описали, затова им писах ако не знаят език да отидат с някого, много лесно могат да бъдат "подхлъзнати". Често офертата е и с остатъчна стойност, която също може впоследствие да се договори плащане на части.

Ние направихме доста проучвания и в началото дори имахме отказ за техника на изплащане, и нямах надежда, че ще ни отпуснат за кола, но дилърът на Киа и Мицубиши ни одобри безпроблемно. Предвид срочният договор пропуснах да напиша единственият разход беше застраховка безработица. Финансирането беше без оскъпяване за избраният от нас модел, за по-висок клас автомобил оскъпяване има, както и за втора ръка.

Ние сами регистрирахме колата, защото не виждах смисъл да им плащаме високата такса за това, впредвид безпроблемното процедура на регистрация. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние имаме всичко .. безсрочни договори и не сме в Шуфа .. но сме от 9 м в Германия .. а все чета , че ни трябва минимум година ... и че няма да стане... Дали имаме шанс с 9 месечно пребиваване ... или да изчакме да направим 1 гд?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Гани написа:

Ние имаме всичко .. безсрочни договори и не сме в Шуфа .. но сме от 9 м в Германия .. а все чета , че ни трябва минимум година ... и че няма да стане... Дали имаме шанс с 9 месечно пребиваване ... или да изчакме да направим 1 гд?

Нищо не губите ако опитате. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте мили хора имам един въпрос надявам се някои да ми помогне.

искаме да закупим една кола  от една сериозна автокъща в германия, със финансиране  подадохме си документите одобриха ме няма проблем за тях но понеже получавам едни пари от джобцентър в порядъка на 150 € на месец. Та дали ще имам някакви проблеми ако го закупя благодаря ви предварително ..

Редактирано от Yonuz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, при получаване на помощи се декларира вида, марката на автомобила и км. Ако този автомобил не отговаря на изискванията на джоб център, за година и стойност ще имате проблем. Освен това независимо, че е с финансиране автомобилът ще се води на ваше име. По принцип взимат големия талон и като изплатите автомобила ви го дават. 

  • Благодаря! 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..