Jump to content

Талони за кола


Recommended Posts

Здравейте.Искам да попитам някой има ли си на идея ..... Преди време ми свалиха бг номерата на колата в Германия.Направих всичко необходимо което декра го изискваше платих солидна глоба ....Но номерата са ми ги пратили в бг .... Та въпроса ми е как вече мога да си ги взема от бг и тея малумници в нашия КАТ дали ще изискват нещо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 5
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Най-активни дни

Аз имам подобен проблем. Купих си автомобил в България с фактура на името на немската ми фирма. Договора е нотариално заверен. Ползвах автомобила тук в Германия с БГ регистрационните му номера след като го регистрирах в ZOLL. Изтече валидността на талона за техническия преглед в БГ. Аз не успях да се върна навреме за да подновя талона. И в това време КАТ са свалили автоматично автомобила от отчет. Сега аз не мога да се върна в БГ с този автомобил. Номерата му са невалидни. Не мога и тук да го регистрирам в Zulassungsstelle, защото проверяват в БГ при пререгистрацията тук. И вече 6-7 месеца не го карам. Не е за изхвърляне автомобила - Е320 на 160000. Сега и фирмата абмелднах. И... не знам накъде !?

Редактирано от Ivcoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съставиха ми акт..... Написаха какво трябва да отстраня .... направих всичко което беше по акта минах и тюв но номерата са ми ги пратили в бг със талона .... дали ще мога да си ги взема от кат ако не дали мога да си я рег с немски номера .... вече 4 месеца кола е в гараж със свалени номера 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи на коя дата изтича техническия ти преглед. До тогава автомобила се води на отчет в КАТ. Можеш да отидеш в Zulassungsstelle в Bürgerbüro в Stadtmagistrat и да направиш Anmeldung на автомобила, за да ти дадат KFZ Kennzeichen (номера). Там ще ти поискат малкия и големия талон. Обаче ако тук са ти взели талона, както казваш, би трябвало да разполагаш с протокол за изземването му. Можеш от полицията (тук в ДЕ) да поискаш удостоверение, че ти си собственик на автомобила. Но без да отидеш в KFZ Zulassungsstelle няма да стане ясно какво ве положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.8.2018 at 21:47, Цветан Вл. Георгиев написа:

Здравейте.Искам да попитам някой има ли си на идея ..... Преди време ми свалиха бг номерата на колата в Германия.Направих всичко необходимо което декра го изискваше платих солидна глоба ....Но номерата са ми ги пратили в бг .... Та въпроса ми е как вече мога да си ги взема от бг и тея малумници в нашия КАТ дали ще изискват нещо ?

Здравей Цветан,

по каква причина искаш да си вземеш българските номера от КАТ? Иначе системата работи добре и след като немските чиновници са изпратили номерата в България, то рано или късно КАТ ще свали колата ти от отчет. Единственото, което трябва после да направиш сам (или поне до скоро се правеше), е с докуманта от КАТ да отидеш в данъчното и да отпишеш колата от списъка с данъчните си задължения. Ако остане да ти се води в данъчното, задълженията ще продължават да ти се трупат.

 

На 6.8.2018 at 23:26, Цветан Вл. Георгиев написа:

Съставиха ми акт..... Написаха какво трябва да отстраня .... направих всичко което беше по акта минах и тюв но номерата са ми ги пратили в бг със талона .... дали ще мога да си ги взема от кат ако не дали мога да си я рег с немски номера .... вече 4 месеца кола е в гараж със свалени номера 

Предполагам, че големия талон все още е у теб. Сигурен ли си, че малкия са го пратили заедно с номерата в България? Това се прави, само ако колата подлежи на бракуване. Но дори и немците да са пратили малкия ти талон в България, както и Ivcoto спомена, това трябва да е упоменато в някакъв документ (писмо), който си получил в резултат от цялата тази разправия. С този документ, големия български талон, валиден протокол от TÜV и немска застраховка "Гражданска отговорност" ще можеш да си извадиш немски номера.

Поздрави ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм получавал никакъв документ че номерата са ми в България...Имаше номер на полуцая който ми състави акт той каза че нямат право да ги задържат повече от 2 седмици при тях и са ги пратили в посолстото в Берлин,от там пък ми казаха че са ги изпратили в България но да иначе големия талон си е в мене .... мисълта ми е дали ще мога да си ги взема обратно или ще трябва да слагам немски ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..