Jump to content

Как да науча немски език без езиков курс?


kotarkus

Recommended Posts

Здравейте,

коя е най-лесната система за изучаване на немски език бързо и лесно,без да се ходи на училище,а сам да учи човек.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 9
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Без съмнение въпросът е много интересен. Преди споделя мнението си искам да те попитам следните неща:

  • за какво смяташ да използваш езика?
  • ако въпроса се отнася до теб е добре да кажеш в коя възрастова група си
  • познаваш ли английската граматика?

До скоро ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Крякащата тайфа написа:

Без съмнение въпросът е много интересен. Преди споделя мнението си искам да те попитам следните неща:

  • за какво смяташ да използваш езика?
  • ако въпроса се отнася до теб е добре да кажеш в коя възрастова група си
  • познаваш ли английската граматика?

До скоро ...

1. За да мога да разбирам какво ми говорят хората,и аз да мога да си комуникирам що годе добре(не перфектно)

2. 27 Годишен съм

3. Не много добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина въпросът е интересен. Съдейки по моите грешки в учението на език, ако искаш да си добре с езикът, все пак е добре е да ходиш на курс. Във VHS има курсови вечерни 2 пъти седмична по час и малко и курсът върви адски бавно или само в събота.

Важно е да имаш поне някаква основа върху която да надграждаш. Освен това език не се учи само с курс и като го минеш значи знаеш езикът, просто след няколко седмици ще си забравил всичко.

Търси си комуникация на немски, но без реално учене няма кой знае каква полза и наддграждане на езикът. Когато посещавах курса по немски в България, един ден преподавателката ми разказа, как в предната група, някаква курсистка учила немски на улицата и проваля часовите и, защото има самочувствие, че знае много, но всъщност чула недочула, научила нещо, но факт, че е грешно, но тя не е съгласна с това. 

Учи нещо каквато ти е приятно постоянно и ще видиш сам резултатът. Изрови нетът, ютюб, аудио текстови, където каквото намериш. Но ако си само сред българи и българска теливизия няма как да развиеш езикът си. 

Препоръчвам ти видеата на Стив Кауфман  в ютюб. Този човек говори много езици и споделя опита си. Той казва, че най-важното е четенето и не прави упражнения.

 

  • Харесва ми 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравей kotarkus,

не знам дали все още темата те интересува, но аз ще си кажа каквото имах да си казвам.

Сигурно имаш своята причина да подхождаш по въпроса с научаването на немски език по този начин. Но ще в началото ще ти кажа, че на тази възраст, ако не направиш поне 2 нива езиков курс няма как да научиш езика повече от това "да разбираш какво ти говорят хората и ти да можеш да си комуникираш що годе добре". Езиковият курс няма да те научи да говориш немски. Той по-скоро ти е нужен, за да разбереш най-общо как работи немския език. Това е особено важно при положение, ако на човек не му е ясна граматиката на английския език.

"Да разбираш какво ти говорят хората и ти да можеш да си комуникираш що годе добре" ще се научиш сравнително бързо, ако гледаш само немска телевизия, слушаш немско радио, колегите ти са немци и работата ти е такава, че се налага да говориш с тях. Но дори и след 5 г. ще си останеш на това ниво. т.е. ще се разбираш с другите говоримо, но така и няма да можеш да разбираш текстовете (особено от писмата на разните учреждения), нито ще можеш да пишеш сравнително грамотно на немски. По този начин ще приличаш по-скоро на бежанците, които също се научават да говорят, но не могат да прочетат и после да отговорят на елементарен SMS. Те имат обаче извинение за това - не познават азбуката, за граматика да не говорим.

Ако твоите планове се ограничават до това да поработиш няколко години в Германия и после да се махаш, няма да има проблем да си останеш на нивото да разбираш като ти говорят и да можеш смислено да отговаряш. Но все пак при по-сложни ситуации винаги ще си зависим от познати, които да ти превеждат. А в бюрократична Германия сложни ситуации възникват непрестанно и ако човек не реагира своевременно и адекватно, следват неприятности.

Още по-сложна е ситуацията, ако имаш все пак планове да се задържиш, да постигнеш нещо в работата, да живееш със семейство тук ... тогава просто отдели време и средства и направи 2 нива езиков курс, за да ти бъдат обяснени поне основните правила на езика. После ти пак си го развивай и надграждай, но ще имаш някаква основа, върху която да се работи.

Прегледай и темите по-долу. В първата има интересни идеи за научаване на немски език извън езиковите курсове. Втората е ако все пак решиш, че ще запишеш курс.

Успех!
 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравей,

понеже конкретният въпрос е:

Цитат
На 14.08.2018 г. at 13:06, kotarkus написа:

коя е най-лесната система за изучаване на немски език бързо и лесно,без да се ходи на училище,а сам да учи човек

 

личното ми впечатление и конкретен отговор е  -  най-добра е програмата  Rosetta Stone. Иначе мнението ми се препокрива напълно с това на Крякащата тайфа.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте,

Имам възможност през м.март да отседна и живея за 3 месеца в гр. Halle(Salle).През това време искам да се запиша да уча  немски език.В града има университет, но там предлагат езикови курсове само за бъдещи студенти, а аз съм 40+. Моля насочете ме къде да потърся езиков курс (срещу заплащане) за начинаещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, RUMILLY написа:

Здравейте,

Имам възможност през м.март да отседна и живея за 3 месеца в гр. Halle(Salle).През това време искам да се запиша да уча  немски език.В града има университет, но там предлагат езикови курсове само за бъдещи студенти, а аз съм 40+. Моля насочете ме къде да потърся езиков курс (срещу заплащане) за начинаещи.

Здравейте RUMILLY,

Има различни възможности, дори и в Halle. Предложенията в голяма степен зависят от това, каква сума сте решили да отделите за такъв курс.

В повечето езикови училища, в които се провеждат интеграционни курсове, се приемат и частни курсисти. За тях таксата е 3,90/уч.час, което прави около 1400 евро за три месеца (това са около 360 часа). Проблемът е, че курсът е по-дълъг и вероятно няма да бъдете допуснат до изпит, т.е. оставате без сертификат. Дригият проблем е, че в интеграционните курсове нивото през последните години е много ниско - както на курсистите, така и на преподавателите. Така че за 3 месеца няма да напреднете кой знае колко.

Другият вариант е да се запишите на езиков курс тип Deutsch als Fremdsprache. Там цените започват от около 2000-2500 евро за 3 месеца (200-240 часа), но състава на групите е по-хомогенен и предполагам, че се напредва по-бързо.

Защо искате да започнете курс за начинаещи в Германия? Не е ли по-разумно да направите 2 нива в България и после да надграждате в Германия?

До скоро ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията,

налага се да замина по лични причини, поради това искам да осмисля с нещо полезно времето прекарано там. Цената в интеграционните центрове е приемлива и ще опитам да остана за целият курс. Надявам се колкото и да е ниско нивото все пак да получа някакви основни познания по езика. Ако може да ме ориентирате за сроковете в които трябва да се запиша за курса?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..