Jump to content

Съвети при избор и поръчка на очила


Recommended Posts

 

Първо да уточня, че не става въпрос за слънчеви очила. И понеже нямам опит в тази област, но неизбежните промени ме карата да си задавам въпроси в тази посока. Мислая да подходя методично към проблема и вече съм си записал час за контролен преглед при очен лекар. Въпросът е какво следва после, когато човек евентуално получи рецепта за изработка на очила?

Не съм човек, който ако получи рецепта просто ще влезе в първата оптика по пътя и ще се остави стажант-продавач-консултанти да го облъчват с ненужна информация предимно с рекламен характер. Искам да съм информиран и съответно да мога да задавам конкретни въпроси, ако се стигне до необходимост от изработка н аочила.

Предполагам, че поне 30% от потребителите тук носят по една или друга причина очила с диоптри и се надявам да се получи дискусия.

До скоро ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Най-активни в темата

Аз до сега за себе си, не съм ходила тук на преглед за очите, но съм придружавала. Може след прегледът при лекарят, да не ти дадат рецепта, а да те насочат към оптиката, където да ти определелят диоптъра. Там прегледът се прави с добра апаратура, от оптик не от лекар, което за мен е малко странно, но е така.  В зависимост от състоянието ти, натовареност ти предлагат от най-обикновени стъкла, до такива със защита и нюанс на затъмняване ако желаеш. Като цяло са коректни и обясняват подробно различните варианти и цени, така че не мисля, че ще те подведат или "подхлъзнат". Има и застраховка, която е добре да я имаш според мен. Надявам се нещата при теб да са напред и дори да не се налага очила или поне да е нещо малко, като нужна корекция.

Аз се преглеждам при един и същи лекар от години в България и държа той да ме консултира, защото съм със специфичен силен астигматизъм на едното око и единствено този лекар ми предписа диоптри от който да се чувствам добре. Предвид високият диоптър на едното око при това и + и -, и почти никакъв на другото, едното стъкло е изтънено, за да не увеличава окото, със защита и съм с олекотена рамка.

Не ти бях кой знае колко от полза, но това е моят опит тук.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато ходих да искам час за контролен преглед при очен лекар и на мен сестрата ми обясняваш нещо от този род. При тях се ходело за лечение на възпалителни порцеси, отлепила ретина, чуздо тяло, махане на "перде" и други подобни. За проблеми свързани със "старческо" отслабване на зрението се ходело направо в оптиката. Там определяли диоптъра, мерили астигматизма и очното налягане. Аз обаче си настоявах да си мина на профилактичен преглед и при лекар, нищо че чакането е няколко месеца. Та ще видим какво ще излезе от цялата работа ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.9.2018 at 13:25, Крякащата тайфа написа:

Когато ходих да искам час за контролен преглед при очен лекар и на мен сестрата ми обясняваш нещо от този род. При тях се ходело за лечение на възпалителни порцеси, отлепила ретина, чуздо тяло, махане на "перде" и други подобни. За проблеми свързани със "старческо" отслабване на зрението се ходело направо в оптиката. Там определяли диоптъра, мерили астигматизма и очното налягане. Аз обаче си настоявах да си мина на профилактичен преглед и при лекар, нищо че чакането е няколко месеца. Та ще видим какво ще излезе от цялата работа ...

Много добре си направил. Има толкова заболявания на очите, как оптикът ще ги установи? Не мерят дори очно налагане на прегледът в оптиката, а това е много важно да е в норма. Само определят диоптър и напасват стъклата. 

Чудя се само, защо никой не взе участие в темата.

Използвам случая да споделя, придружвах мои познат, чиято книжка изтичаше след 2 седмици, уточнявам професионална шофьорска книжка. За любителска няма прегледи.

На който му се налага да я смени да не го прави в последният момент, защото има преглед при личният лекар на два пъти при това, изследвания на кръв, урини, ЕКГ и очен преглед. На едното място за очният преглед казаха, че могат да го вземат след 3 месеца и после се намери за след 10-на дни, което беше чист късмет. Плаща се, като разходът  може да се поеме  и от работодателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..