Jump to content
Родени в България

Recommended Posts

преди 4 часа, ashly16 написа:

В пристигането ми в Германия ми написаха фиш за дете без столче в кола. Моля ви кажете къде се плаща глобата.

Глобите в Германия се плащат основно по банков път и в редки случаи (като описания от вас) е възможно плащане на място в брой. Как успяхте да се разминете с плащането на място?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих в хугобанк,не става в спаркасе също.Полицая ме съжали когато видя че детето беше заспало в ръцете ми.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не става? Нямате още банкова сметка ли? Не става ясна причината. Платете я от сметката на друг и не забравяйте, че правилата тук са правила и се спазват. Ако се забавите извън срока, ще плащате допълнително. Слагайте колани дори и когато вие сте на задната седалка, защото българите и това не правят, та дори и спорят, че не са задължителни. Аз лично отказах да кача моя позната с детето й, точно защото нямам столче. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за съвета.Нямам банкова сметка.Дойдохме на гости.А колко време може да пребиваваме в Германия без адрес на регистрация?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ashly16 написа:

Благодаря ви за съвета.Нямам банкова сметка.Дойдохме на гости.А колко време може да пребиваваме в Германия без адрес на регистрация?

Предлагам дискусията в темата да не бъде разширявана с други въпроси, например като адресната регистрация. Има вече съществуващи теми, където това е коментирано. Просто ги потърсете.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване