Jump to content

Уроци по български език за дете в Германия, гр. Фелберт


Recommended Posts

Здравейте, 

Моля за информация и съдействие за да намеря програма за обучение или частни уроци по български език за дете в Германия за гр. Фелберт. Детето е на 10г. и знае български разговорно, но не да чете и пише. Моля ако някой има възможност да ме свърже или даде контакти. 

Редактирано от Красимира Вайсилова
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съфорумци какво става? Този форум съвсем замлъкна. 

В тази връзка е добре, като продължение на нейният въпрос и аз да попитам:

Как съхранявате езикът, умеят ли децата ви да говорят добре, четат и пишат на български език? Може ли това да стане без да посещават българско училище?

Когато ние дойдохме в Германия, моето дете беше почти на 12 г., живеем на отдалечено място и българското училището беше твърде далеч, междувременно се откри българско училище на 60 км., за което аз разбрах доста по-късно. Сега почти 3 години след това,  моето дете ми отказа да посещава училището. Не мога да го накарам на сила. Вярвах, че е голям и няма как да забрави езикът, но истината е, че когато едно дете на 10-11 години  посещава училище в България, то развива езикът си ежедневно, научава нови думи, пише, анализира и т.н., а когато това натрупване го няма и езикът се ползва много малко ежедневно, той изостава и се забравя и писменно и говоримо, особено когато контактува само с нас на български език и всичките му приятели немскоговорящи. Определено подцених ситуацията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.10.2018 at 6:13, Красимира Вайсилова написа:

Здравейте, 

Моля за информация и съдействие за да намеря програма за обучение или частни уроци по български език за дете в Германия за гр. Фелберт. Детето е на 10г. и знае български разговорно, но не да чете и пише. Моля ако някой има възможност да ме свърже или даде контакти. 

Опитахте ли като за начало да потърсите съдействие и информация от следните български сдружения:

  • Българско училище, Есен (Kalinka.bg@web.de)
  • Германо-българско културно дружество “Иван Вазов”, Есен (www.deutsch-bulgarischer-verein.de)
  • Германско-българското дружество „Дунав”, Дюселдорф (www.donau-nrw.de)


Не е сигурно, че ще получите съдействие от тях, но поне опитайте първо там. Ако действително се занимават с дейността, която са обявили, би трябвало да ви дадат поне насоки къде и кого да търсите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..