Jump to content

Хотели, квартири около Мюнхен


Anthony

Recommended Posts

Здравейте,

Доколкото разбрах Мюнхен е някаква лудница. За да намериш апартамент ти трябва сигурна работа и 3 наема предплата и така се получава затворен кръг. Тъй като не съм сигурен в работата, плана ми е да отида с кола и да намеря хотел, бунгало или квартира на поносима цена в някое приятно малко градче на до 50 километра около Мюнхен докато видя как се развиват нещата с работата.

Моля за съвет за подобно място.

Редактирано от Anthony
правопис
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Anthony,

какво ще кажеш например за Landshut? Имаш ли претенции по отношение на работата? Имаш ли определена квалификация или желана област за реализация?

И в крайна сметка - защо точно Мюнхен при толкова много други места, на които за 2 свободни жилища има 1 кандидат? В Мюнхен за едно читаво жилище има 200 кандидата.

До скоро ...

Редактирано от Крякащата тайфа
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте, какво означава постоянна работа - например тези фирми за работа /лайт или цайт, не знам как точно се казват/, това не са ли такива с трудови договори. За да си намериш квартира в Германия през сайтове за квартири , наистина ли трябва да си на договор директно при немски работодател или може да си на трудов договор от 1 година в такава фирма и да важи твоят договор. Това, че е много трудно в Германия да си намериш квартира е някаква "психоза" или наистина има по-специални изисквания, защото в специалните сайтове за квартири има много свободни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се намери квартира е трудно наистина. Може да има много обяви, но на огледате има много хора и наемодателя си избира най-надеждните. Постоянна работа означава да имаш постоянен трудов договор и че след определен период няма да останеш без доход. Посредническите фирми, често назначават за определен период от време, но има различни посреднически фирми, които биха могли са намерят постоянна и сериозна работа, но такива са единици, масовите фирми са цайт фирмите, към които назначават съответният служител и той работи във фирмата Х при неособена сигурност. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте!!! Много интереси,и вълнуващи ни теми се дискутират!!! Аз бих искала ако някой е запознат,да помоля за съвет и помощ??? Мъжът ми е в Германия и по точно Керпен идеята ни е и ние с децата 3 на брй да отидем там,но се оказа,че е доста сложно с намирането на квартира. Моля да ми дадете съвет как най бързо и лесно да се намари??? Благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..