Jump to content

Трябва ли сайта да е затворен за четене на нерегистрираните?


Recommended Posts

Трябва ли сайта да е затворен за четене, на нерегистрираните?

Така се отрязва възможноста на много да четат.Знаете как е с регистрацията, много време отнема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 22
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Най-активни в темата

Прикрепени снимки

Отговор (Редактирано)
На 2/12/2019 at 19:49, veronik_veronik написа:

Според мен трябва да може, така много хора не им се занимава и подминават с лека ръка сайта.

Преди години, когато работех в Бг  попадах на статии индексирани в гугъл.

И срещаш нещо важно интересно и оп трябва регистрация и се отказвах.

Сега го направихл за да прочета една статия.

Сякаш сме някаква секта в този форум, но определено има повече инфо от иде.ли.Уес

Редактирано от Rumen Velev
  • Харесва ми 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎2‎/‎9‎/‎2019 at 0:53, Rumen Velev написа:

Трябва ли сайта да е затворен за четене, на нерегистрираните?

Така се отрязва възможноста на много да четат.Знаете как е с регистрацията, много време отнема

Здравейте Румен,

преди всичко - добре сте дошъл между нас! Виждам, че вече сте се задържал при нас повече над средното време за престой на новите потребители (което е около 3-4 часа), така че ще отделя време, за да отговоря поне отчасти на въптроса ви :)

На въпроса ви - сайтът не е напълно недостъпен за нерегистрирани потребители. Всеки един гост има право на определен брой анонимни посещения, като техният брой е напълно достатъчен, за да може да прецени дали си струва труда да се регистрира или може да мине и без този сайт.

Както вероятно сте забелязали, сайтът се издържа единствено от добрата воля и с личните финанси на неговия собственик. За разлика от много други подобни места, потребителите на "Родени в България" не биват заливани с реклами. Ако желаете, може да направите сравнение с други места, като заедно и бгимигрант например. Така че регистрирането на потребителите не е с някаква комерсиална цел, а има съвсем друг смисъл. Ако погледнете темите във форума, в който преместих и вашата тема, ще разберете какво всъщност очакваме от потребителите на сайта и защо не ни е приятно, когато някой идва тук единствено и само при/по голяма нужда.


До нови срещи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте, регистрирах се в сайта защото ми предстои преместване в Германия, въпреки, че не това е основната причина. Причината е, че досега не се бях сблъсква със сайт на такова ниво. Без обиди, компетентни, и изчерпателни отговори, много полезен, мога да изреждам още много хвалебствия. Адмирации за труда! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
На 10/27/2021 at 11:56, veronik_veronik написа:

Някой може ли да ми препоръча платформа за самостоятелно учене на немски или някакви онлайн курсове. Преди бях ползвала такава платформа на българска фирма, но се оказа пълна с грешки и не бях доволна. 

Значи защо имам чувството, че с крякащата сте в комбина за форума.Ти пускаш нещо той пише ти дописваш и чакаш някой да се хване да пише във форума.Сигурно за 6 години имам 3-4 регистрации в този форум, за да прочета нещо и после никога не се връщам във форума.Винаги съм казвал политиката на само регистрираните да се възползват от благата на форума е грешка.
Регистрирах се, за да прочета за немското гражданство.Като попълних с мои мисли някои теми.
Направи ми впечетление темата: Kakvi obeshtiteniya moga da polucavam za novorodeno v Berlin osven maicenski i detski nadbavki? .Явно от дразнещата латинеца и неправилната транслитерация на бг.езика беше без отговор. Дори наскоро познат ми споменаваше за дъщеря си колко много документи трябвало да се подадат за тези обещетения.Но му казах - нали ще ви ги дадат парите.Е ама трябвало документи да събират.В България дори и да имаш документи не ти дават.Сещам се сега 2003 някъде в Бг бях безработен и ми спряха по закон полагащата здравна застраховка, защото министърката Масларова не плати на безработните вноските и след години я съдиха за присвоените пари.Затова уважавам ГЕРМАНСКИТЕ закони, защото освен задължения имам права!Отклоних се от темата за затвореното  общество във форума.Позволете на хората да ви четат, който иска ще пише и ще идва пак.Не е пречка регистрацията-пречка е че ги задължавате да се регистрират да ви четат.
И затова няма желаещи да пишат теми!

Редактирано от AinStein
  • Благодаря! 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, AinStein написа:

Значи защо имам чувството, че с крякащата сте в комбина за форума.Ти пускаш нещо той пише ти дописваш и чакаш някой да се хване да пише във форума.Сигурно за 6 години имам 3-4 регистрации в този форум, за да прочета нещо и после никога не се връщам във форума.Винаги съм казвал политиката на само регистрираните да се възползват от благата на форума е грешка.
...

Отклоних се от темата за затвореното  общество във форума.Позволете на хората да ви четат, който иска ще пише и ще идва пак.Не е пречка регистрацията-пречка е че ги задължавате да се регистрират да ви четат.
И затова няма желаещи да пишат теми!

Здравейте AinStein, мнението ви обхваща доста въпроси, но като че ли темата за регистрацията на участниците е основната и по тази причина го премествам тук. Дали политиката на форума в тази връзка трябва да бъде променена е въпрос, по който може да се дискутира. Само че и тук няма кой знае колко много желаещи за дискусия. 

Аз мисля, че липсата на активност, открито заявяване на позиция, защита на мнение и т.н. е болест на съвременното общество. В случая на нашето, българското, просто ни оставиха без гръбнак. За радост виждам наченки на промяна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AinStein, ако се разровиш назад, ще видиш, че съм изразила мнение по въпроса вече, а именно, че е добре да се чете свободно във форума, без да има регистрация. Аз пиша редовно тук, споделям каквото знам, търся информация и с никого не се наговарям, с Крякащата тайфа и не само, допълваме информацията и е факт, че този форум е единственото място, където има систематизирана информацията, защото когато аз поех пътя за Германия, без да отида при някого наготово, информацията беше доста оскъдна. Много бих искала този форум да се поддържа, да е "по-жив", но за съжаление българина е на принципа "изтъках платното и ритнах кросното", само, че проблемните са същите, но с различен нюанс и малцина се връщат да споделят какво е станало и как са се справили. Що се касае до темата за новороденото и обезщетенията в Берлин, лично аз незнам какво може да се получи допълтително, ако знаех, щях да го напиша, независимо от дразнещата латиница. 

Ако се замислиш малко, само трябва да се радваме и да сме благодарни, че този форум го има, че тук може да се намери почти пълна информация за живота в Германия, че някой е отдели от времето си и ще отговори. За съжаление масата не го разбират, не само, че не го разбира, но мрънкат,  сърдят се и недоволстват. Не случайно Крякащата тайфа го нямаше известно време тук. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 1998г съм в интернет.И на няколко пъти срещах затворени форуми, но бяха за някви висши училища и един за торенти, който бе платен форум.

Почти седмица стана откакто писах тук и забравих, макар че ежедневно и многократно влизам в български и руски форуми.В някои руски за тв трябва да се регистрираш за да прочетеш  какво е писано във спойлера, но всичко друго е свободно.Забранявате да се чете без регистрация, а сте позволили да пишат на латиница.Ако искаш да пишеш задължително регистрация.Не знам дали изцяло гугъл го индексирва форума , но в бг форум след час вече разискваната тема е на първо място.Сигурно защото е забранен за четене ботовете не могат да го индексират.
Едно нещо знам прави, което иска абоната, а не каквото на теб ти харесва.Смешно е да има само 5хиляди фейсбук фенове.Доста форуми контента го правят посетителите, а не собствениците.Те само администрират сайта от глупости.Какво ви пречи да сложите банери и да печелите?
Давам ви пример сподели.инфо.Да темите са многобройни и не ги задължават, дори да се регистрират.Свободата Санчо е на ....и в същия форум си има едни и същи посетители, а другите са прелетни птички минали писали и отлитат, но остава контента от тях.Това е богатство! Сега се сетих абв.бг искаха да правят някъде 2006 пощата платена и хората ги отсвириха.Във форума истината е, че има доста полезна информация и след, като се възползват от нея ,за да се връщат трябва да има нещо, коетода ги придърпа да дойдат обратно, за да не си запълват времето с други форуми.Нещо от рода на офтопик категория.Да създадат приятелства и т.н.А може би на първо време сменете тапета на форума и вместо 7 направете ги 77 четения без регистрация и ще преценете дали влизат.Това са мои мисли.
 

п.с. Сега забелязвам нямате категории.Всичко се листва на една дъска и документите за пари и войната в Украйна! Или се лъжа?

Редактирано от AinStein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, AinStein написа:

Доста форуми контента го правят посетителите, а не собствениците

Да, това е точно така. Надявам се, да се преосмисли политиката на сайта и да настъпи исканата промяна. Трябва да има развитие. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8/12/2021 at 6:04, ЩоСветлин6891 написа:

Здравейте, регистрирах се в сайта защото ми предстои преместване в Германия, въпреки, че не това е основната причина. Причината е, че досега не се бях сблъсква със сайт на такова ниво. Без обиди, компетентни, и изчерпателни отговори, много полезен, мога да изреждам още много хвалебствия. Адмирации за труда! 

супер адмирации и кога ти е последното влизане, ау веднага след регистрацията.

Черпим инфото и повече как беше е досега не се бях сблъсква със сайт на такова ниво. Без обиди, компетентни, и изчерпателни отговори, много полезен, мога да изреждам още много хвалебствия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.3.2022 at 5:00, AinStein написа:

п.с. Сега забелязвам нямате категории.Всичко се листва на една дъска и документите за пари и войната в Украйна! Или се лъжа?

Разгледайте вариантите и си изберете. Относно другите неща, доколкото разбирам ви дразни, че няма реклами :o

SmartSelect_20220328-073952_Chrome~2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер страхотни скрити категории.Чак сега разбрах, че има теми за други държави.Ужас!Как не съм го забелязал, а така не се таргетира един затворен форум.Не ме дразнят рекламите.А един домейн и хост едвали е повече от 80 евро при този наплив на посетители бих го бутнал в евтин и то споделен хост.Както и да е жената с проблемната цена от 02 .Идва пише и отлита.

Въпроса е как да ги задържите!Дерзайте!
 

п.с.Сигурно щото съм на комп затова е така

Редактирано от AinStein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Всеки ден влизам във форума, за да прочета нещо ново, я коментар, я нова тема.
Но уви форума е ялов по рождение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай идеи за раздвижване на форума. Аз предлагам да се взаимства от бг мамма, канят специалисти,  кампании форума от години е доста активен и предпочитан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Многе е лесно да се дават оценки. За щастие съм доста далеч от това да се "вържа" на лекомислено хвърлени думи. И така:

1. Форумът има стойност дори мога да кажа, че е най-добрият в момента за хора в нашето положение, имам предвид българи живеещи в чужбина. Разполага с много голяма по обем информация събирана и споделяна в продължение на години от съвестни хора с цел взаимопомощ. Както се казва - който търси намира, в случая с използване на търсачката.

Има и едно интервю за Дарик Радио където става дума за идеята на форума.
https://darikradio.bg/rodeni-v-balgaria.html

Ако ви е интересно може да видите първата публикация на 12.03.2015. Всъщност случката беше повод за създаването му.
https://rodenivbg.com/index.php?/topic/3-kak-se-zatvarya-geverbe-gewerbe/&tab=comments#comment-2498

2. Никога не е била поставяна цел да се прави калабалък, демек празни и безмислени дискусии. Ако беше така, то тя би била лесно постижима например с раздел "Далавери с джобса" или нещо подобно. Всъщност, за най-голямо съжаление, това би обединило доста българи.

3. Повод за ограничението за четене беше това, че дълго време се регистрираше доста голям трафик, т.е. посещения и никаква дейност. Доста дълго имаше по една регистрация на няколко дни. Проблемът е описан тук:

https://rodenivbg.com/index.php?/blogs/entry/3-za-sayta-blgarski-centr-bulgarisches-zentrum-bgzentrumde/

Освен това имаше един пик, в който масово се крадеше информация, чрез копи/пейст и се споделяше от свое име на други места, в т.ч. форуми. Имах интересни дискусии с някои от известните, нека да ги наречем конкуренти. Дори след направена забележка от едно място ме заляха с имейли с псувни и обиди. Сефте.

Всичко това доведе до друга идея. Да се достигнат максимален брой регистрирани потребители. Едно е да кажеш, че нашият форум е много хубав и важен и да покажеш 500 регистрирани и съвсем друго да кажеш същото и да покажеш 10.000 регистрирани. Целта е смислено развитие, т.е. да се привлекат спонсори, с чиято помощ да се развият възможности като дарителски кампании, директна помощ за изпаднали в нужда сънародници в т.ч. и финансова, подръжка за денонощен спешен телефон, има идеи за множество инициативи. 

Няма нищо по-лесно от това да напълня форума с идиотски реклами с оправданието, че има разходи. За момента мога да си позволя издръжката, а и донякъде е въпрос на принципи. Освен това се съобразявам с първата публикация на @Росен Арабаджиев

https://rodenivbg.com/index.php?/topic/19-za-sayta-rodeni-v-blgariya/&do=findComment&comment=121

Използвам да изкажа огромната си благодарност към @Росен Арабаджиев, както и на всички, които се включиха в идеята, всъщност форума е ваш, аз само го поддържам. @veronik_veronik, ето за теб ще вдигна ограничението 7 на 17 :)

Има и доста неща, които не се знаят. Например писах на над 50 български училища зад граница с предложението да се включат. Идеята беше да добавя раздел във форума за всяко едно училище където да може да се споделя и дискутира текуща информация, собствени училищни календари и т.н. Всъщност бях подготвил 130 адреса. Получих два отговора на шльокавица и се отказах. 

Писах на почти всички българи, които успях да намеря занимаващи се с право, счетоводство, застраховки и т.н., за да се вдигне качеството на информацията. Между другото идеята дойде от @veronik_veronik преди години. Не получих нито един отговор. Писах дори и на консула в Хамбург с идеята да се популяризира начинанието в Бг общностите. Отговора бе, че има достатъчно институции, които помагат на емигранти.

Въпреки всичко смятам, че идеята на форума се отстоява и има смисъл. Дори и един човек да е намерил помощ това означава, че всичко си е струвало.

Като любопитна подробност мога да спомена, че заради грешка в Impressum-a беше заведено дело срещу форума за 1600 евро. Адвоката се призна за виновен от мое име, защото не присъствах на процеса, и искът бе намален от съдията на 250 евро. Заради принципа отазах да платя и години наред бях в шуфа. За това и смених домейна. Споменавам всичко това, защото някои хора си мислят, че всичко е станало само и си позволяват да обезценят много усилия, както и времето на толкова много хора с определението "ялов". На такива им препоръчвам бутона "Esc".

P.S. - Пише се Einstein. Всички заигравки с това име изглеждат неуместно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно написано и нека търсим решението и се концентрираме върху това.

1. Защо няма посещаемост този форум? На пръв поглед много информация, систематизирана в годините? Къде е проблемът? 

2. На много българи съм препоръчвала този форум, но някак си  не се задържат, черпят информация еднократно и до там или новозаминаващи, просто ми казват; Да ок, хубаво форума, но я ми  кажи САМО какво да подготвя. Пиша само с големи букви, защото доста често ми се случва да иска някой от мен само да му кажа какво да направи, само да попълня някакъв документ. Информацията е най-ценният ресурс, но сякаш дори и такава поднесена на готово, остава неразбираема, неоценена, а после  и негативи отнасяш, защото някой се е сблъскал с реалността и по нашенски подценил правилата, равносметката е всички са виновни.

3. Що се касае до дискусиите, има толкова много теми по които можем да обсъдим опит и идеи, за да подобрим живота си тук, извън документи и институции, но лично аз при тази активност и незаинтересованост не предприемам нищо в тази посока. Пример: Масово жените идващи от България са работили  офис работа и изведнъж идват тук, нивото на езика не е достатъчно и в този момент на къде? Кой как се е справил, към какво се е ориентирали и т.н. В началото поне аз наистина не виждах никаква алтернатива.

Друга тема е работната среда и манталитета в немските фирми. Понякога чак не мога да повярвам, как правят забележка за дреболия, но в същото време съществените проблеми, остават нерешени и сякаш не ги виждат. Отново тема по която много опит може да се обмени.

Вълнува ме темата краткосрочни обучения, курсове, но не Ausbildung, с цел повишаване на квалификацията, по-добри алтернативи за работа и подобряване на нивото на езика, но не чрез езикови курсове, а чрез учене на нещо друго. При нас така и не се събра група за С1 ниво и в момента уча сама доколкото мога.

преди 3 часа, rodenivbg написа:

Всъщност бях подготвил 130 адреса. Получих два отговора на шльокавица и се отказах. 

Много жалко, иначе голям патриотизъм. За съжаление когато на мен ми трябваше българско училище най-близкото, което открих, беше на 70 км. и пътя не беше магистрала, впоследствие случайно разбрах за такова на около 50 км. с по-добър път, но беше твърде късно вече.

 

преди 3 часа, rodenivbg написа:

Целта е смислено развитие, т.е. да се привлекат спонсори, с чиято помощ да се развият възможности като дарителски кампании, директна помощ за изпаднали в нужда сънародници в т.ч. и финансова, подръжка за денонощен спешен телефон, има идеи за множество инициативи. 

Преди 5 г. щях да кажа супер, днес просто бих ти казала това с помощта е много "хлъзгава" тема. На вид идеята ти е чудесна, но благодарност няма! Кой каквото сам си направи, никой не може да му го направи и за съжаление за масата българи важи с пълна сила. Пример: При проблеми от работен характер съм препоръчвала на българи да се свържат със "Справедлива мобилност" и аз се свързах с тях по повод Корона вирус и болничните ми. Бяха толкова добронамерени, любезни, отговориха на всичките ми въпроси при това на български, изпратиха ми информация и по имейл. Те ми помогнаха да реша проблема. Какво повече може да се иска, да но на българите на които съм ги препоръчвала масово или не се обаждат въобще или ако се обадят все нещо не им допада.

преди 3 часа, rodenivbg написа:

искът бе намален от съдията на 250 евро.

Защо не го сподели с нас? Щяхме да ги съберем тези пари за нула време. Заслужил си го, все пак.

преди 3 часа, rodenivbg написа:

@veronik_veronik, ето за теб ще вдигна ограничението 7 на 17 :)

Благодаря! Много мило, дори ме развесели. 

преди 3 часа, rodenivbg написа:

Писах на почти всички българи, които успях да намеря занимаващи се с право, счетоводство, застраховки и т.н., за да се вдигне качеството на информацията.

Подозирам, че ако им беше отправил предложение платено от тяхна страна, да се рекламират, като отворена тема за задаване на въпроси може би щеше да има интерес. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4/12/2022 at 18:30, rodenivbg написа:

Многе е лесно да се дават оценки. За щастие съм доста далеч от това да се "вържа" на лекомислено хвърлени думи. И така:

1. Форумът има стойност дори мога да кажа, че е най-добрият в момента за хора в нашето положение, имам предвид българи живеещи в чужбина. Разполага с много голяма по обем информация събирана и споделяна в продължение на години от съвестни хора с цел взаимопомощ. Както се казва - който търси намира, в случая с използване на търсачката.

Има и едно интервю за Дарик Радио където става дума за идеята на форума.
https://darikradio.bg/rodeni-v-balgaria.html

Ако ви е интересно може да видите първата публикация на 12.03.2015. Всъщност случката беше повод за създаването му.
https://rodenivbg.com/index.php?/topic/3-kak-se-zatvarya-geverbe-gewerbe/&tab=comments#comment-2498

2. Никога не е била поставяна цел да се прави калабалък, демек празни и безмислени дискусии. Ако беше така, то тя би била лесно постижима например с раздел "Далавери с джобса" или нещо подобно. Всъщност, за най-голямо съжаление, това би обединило доста българи.

3. Повод за ограничението за четене беше това, че дълго време се регистрираше доста голям трафик, т.е. посещения и никаква дейност. Доста дълго имаше по една регистрация на няколко дни. Проблемът е описан тук:

https://rodenivbg.com/index.php?/blogs/entry/3-za-sayta-blgarski-centr-bulgarisches-zentrum-bgzentrumde/

Освен това имаше един пик, в който масово се крадеше информация, чрез копи/пейст и се споделяше от свое име на други места, в т.ч. форуми. Имах интересни дискусии с някои от известните, нека да ги наречем конкуренти. Дори след направена забележка от едно място ме заляха с имейли с псувни и обиди. Сефте.

Всичко това доведе до друга идея. Да се достигнат максимален брой регистрирани потребители. Едно е да кажеш, че нашият форум е много хубав и важен и да покажеш 500 регистрирани и съвсем друго да кажеш същото и да покажеш 10.000 регистрирани. Целта е смислено развитие, т.е. да се привлекат спонсори, с чиято помощ да се развият възможности като дарителски кампании, директна помощ за изпаднали в нужда сънародници в т.ч. и финансова, подръжка за денонощен спешен телефон, има идеи за множество инициативи. 

Няма нищо по-лесно от това да напълня форума с идиотски реклами с оправданието, че има разходи. За момента мога да си позволя издръжката, а и донякъде е въпрос на принципи. Освен това се съобразявам с първата публикация на @Росен Арабаджиев

https://rodenivbg.com/index.php?/topic/19-za-sayta-rodeni-v-blgariya/&do=findComment&comment=121

Използвам да изкажа огромната си благодарност към @Росен Арабаджиев, както и на всички, които се включиха в идеята, всъщност форума е ваш, аз само го поддържам. @veronik_veronik, ето за теб ще вдигна ограничението 7 на 17 :)

Има и доста неща, които не се знаят. Например писах на над 50 български училища зад граница с предложението да се включат. Идеята беше да добавя раздел във форума за всяко едно училище където да може да се споделя и дискутира текуща информация, собствени училищни календари и т.н. Всъщност бях подготвил 130 адреса. Получих два отговора на шльокавица и се отказах. 

Писах на почти всички българи, които успях да намеря занимаващи се с право, счетоводство, застраховки и т.н., за да се вдигне качеството на информацията. Между другото идеята дойде от @veronik_veronik преди години. Не получих нито един отговор. Писах дори и на консула в Хамбург с идеята да се популяризира начинанието в Бг общностите. Отговора бе, че има достатъчно институции, които помагат на емигранти.

Въпреки всичко смятам, че идеята на форума се отстоява и има смисъл. Дори и един човек да е намерил помощ това означава, че всичко си е струвало.

Като любопитна подробност мога да спомена, че заради грешка в Impressum-a беше заведено дело срещу форума за 1600 евро. Адвоката се призна за виновен от мое име, защото не присъствах на процеса, и искът бе намален от съдията на 250 евро. Заради принципа отазах да платя и години наред бях в шуфа. За това и смених домейна. Споменавам всичко това, защото някои хора си мислят, че всичко е станало само и си позволяват да обезценят много усилия, както и времето на толкова много хора с определението "ялов". На такива им препоръчвам бутона "Esc".

P.S. - Пише се Einstein. Всички заигравки с това име изглеждат неуместно.

Аз не споря за богатството в съдържанието на форума, а
защо е затворен и от там ялов от към посетители.Как мога всеки ден да влизам в 2 български и 2 руски форума, а тук не го правя.Може би щото по манталитет сме интересчии и авантаджии.Искаме някаква изгода от немските правила, затова знаещите не споделят и пишат.А този който гона прави от кеф се отказва след време, като види опашката пред джобцентъра от българи.НО ТОВА Е ТЯХНО ПРАВО.60 хиляди българи са на помощи от 10-1000 евро на фона на 10 милиона взимащи. Откоито 5 милиона германци, 2,5 милиона турци.1 милион сирийци, 0,5 милиона афганци и други държави.Поляци-90 хиляди, 80 италианци 60 хиляди българи.Ами към милион руски немци.Така, че не ревете.Проблема е че взимат помощи и работят нелегално.ВСИЧКО Е ОТ БАЛКАНСКИЯ НИ ХАРАКТЕР.Ако си мислите, че Меркел и сие не знае за игрите много се лъжете.Просто децата на имигрантите ще останат да работят в тази прекрасна страна.Хората мислят за напред дават сега за да печелят след време.За форума  - щом е затворен няма да има рейтинг-мое мнение.Иначе инфото дето е тук не можеш да го намериш другаде.Този дето иска да зададе въпрос ще се регистрира и  ще го направи, а някой разсилен трябва да  отсява латинския правопис.
Разковничето е защо не можеш да четеш без регистрация!

 

п.с - @veronik_veronik, ето за теб ще вдигна ограничението 7 на 17 :)

Прилича ми като преди - първа гранична зона, втора гранична зона, трета гранична зона.Иначе само с виза т.е регистрация

 

п.с Когато регистрирах ника нямах предвид Einstein .Живея на улица щайн.Просто съвпадение с учения, но се радвам, че споменавате за него с мойта скромна особа!

Редактирано от AinStein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4/12/2022 at 16:08, veronik_veronik написа:

Давай идеи за раздвижване на форума. Аз предлагам да се взаимства от бг мамма, канят специалисти,  кампании форума от години е доста активен и предпочитан.

Ако е затворен пак няма да има посетители

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем е и нивото на хората за съжаление, виж в колко теми моля след това да споделят какво е станало и не го правят и да регистрирани са. Защо? Наистина не го разбирам. И коя тема е най-посещаваната? За детските, парата е най-важна. Освен нивото и манталитета друго обяснение нямам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, veronik_veronik написа:

Проблем е и нивото на хората за съжаление, виж в колко теми моля след това да споделят какво е станало и не го правят и да регистрирани са. Защо? Наистина не го разбирам. И коя тема е най-посещаваната? За детските, парата е най-важна. Освен нивото и манталитета друго обяснение нямам. 

Нали са си свършили работата и защо да споделят за далаверата.
Сега приеми следното.Идва в Германия работи и реве, че няма пари, а моли за законен начин да му се помогне.И той вече подпомогнат от джобцентъра минал по отъпкания от форумците път не споделя, заради балканския манталитет.Само той да взима, а други не.Визирах само за джоб центъра, а това се отнася за всичко свързано с начина на живот в Германия! Когато дойдох тук не знаех кое какво е, как са правила и закони.Така се случи, че се бях запознал първите месеци с едно немско семейство милионери.Та жената ми каза запомни тези три правила в Германия и ги спазвай - Ред! Точност! Чистота! И аз нали ми е розово всичко с мислите за работлива и прагматична нация и все още не бях наясно от променената  от емигранти Германия.Споменавам милионери, защото външно по облекло и обноски не се различаваха от другите немци, за разлика нашите дето в България с доста по-малко пари - чупят стойки и с високомерие ти говорят.Мислите ли, че Меркел не знае за далаверите на всички емигранти!?
Нашите са му намерили цаката по законен път.Нагледах се на лицемерие от познати и непознати българи.Работят частно, а иначе са в болнични.Или друг реве, че борсата не му плащала пари, като останал без работа - макар, че  работил 9 години със собствена фирма.А аз не знаех, че тук това е позволено - въпросния не плащал фонд безработица в Германия.
Или пък наказанията от здравната каса за неплащане на задълженията.Или пък работят тук, но са със български здравни, а после що нямали стаж.И това е само за познати, за които впоследствие разбирам какви мимикрии са били.Сякаш ги е страх, че мога да ги издам или да се възползвам от техните дела.Бяха си цопнали пръстчето в бурето с меда и не желаят друг да се облажи, белким той с повече знания и хъс загребе с цялата си ръка от меда.Постепенно се откриваха тънкости и далаверите им. Не съм аз този дето да ги обвинява - намерили са му цаката, но в очите на другите колко са примерни и богати заплати, на скъпи вещи и коли.
Първия път, като се върнах в България - познат ме попита, колко получавам .
 -Абе много малко - другите идват с хиляди ми каза.
- Е , да другите ти  казват  бруто, аз ти казвам нито бруто, нито нето.
Казвам ти парите с които разполагам след всички разходи - наем и разходи по жилището, кола, тв, нет. Каквото ми остава за ядене и от там за да спестя.Нали затова сме дошли да пестим.Ако  ти кажа взимам 2600 евро бруто.Ще умуваш, колко е нетото за семеен с дете-деца, семеен без деца, ерген, гей с приятел джендър и т.н.Така, че само аз ще ти кажа, че сме избягали от България от  липсата на бъдеще на нас, на децата, на внуците.Тук има два типа българи .Такива дето са пуснали котва и живеят тук, не гледат постоянно цените на стоките в магазините къде има промоции.Обзавели са се и си сменят новите под наем коли на две години.И другите макар имат пари - пестят ли пестят и се чудят, как аз мога да си позволя месо - някакви си 200 грама за 4.80евро, а той стиска.Купил жилище в България.Пести за още друго жилище или друг, който от 20 години ремонтира неколкократно жилището си в България.Такива са ми смешни.След години, като се пенсионират ще заживеят в тези къщи и жилища.А живота им минава в мазен и влажен немски пансион.Това ми е интересно. Но има други дето пестят две-три години за да имат пари, колкото да посетят България.
Не ги упреквам всеки има няква цел, но най ме е яд на стойките и чупките, а една IPTV от България за 10лв не могат да си позволят.Та определено такива хора законно или незаконно работят и не им е до този прекрасен форум, като има фейсбук където да пуснат някоя снимка от техния район в Германия подпряни на туристически щеки взети от битака:)
или да се фукат с новата си кола, макар, че скоро е платил щрафт за неправилно паркиране.
Да има бедни и богати на заплати българи в Германия.
Има умни, начетени и неначетени българи в Германия.
Има знаещи и незнаещи немски българи в Германия.
Има пестеливи и непестеливи българи в Германия.
Има такива дето ще се и такива дето не ще се върнат да живеят в България.
И  всичките имат интернет, а не влизат във форума да почустват България, че не са сами в Германия, когато са в безизходица или  празник, че тук някой ще му протегне ръка за помощ или съвет, а после той ще го прави.Да споделят чувства, емоции, премеждия и всичко свързано с техния живот или гурбет в Германия! Така се създава общност.
Завиждам им на общности, като руснаци, сърби, хървати, румънци и други, които си помагат.
А при назе важи поговорката - комшията да е неосведомен и беден!

 

Редактирано от AinStein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..