Jump to content

Преместване в Германия от България, Франкфурт на нова работа


Recommended Posts

Здравейте, предстои ни преместване във Франкфурт Майн тъй като ми предложиха работа там. В рамките на 2-3 седмици трябва да заминем. Моля, за помощ и ориентация . Всичко което смятате за полезно, споделете. Заминаваме със съпругата и дете на 11 години, завършил е 4 клас в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, всичко което сте попитали вече е написано подробно. Отделете време и прочетете ще си спестите много пари и главоболия, сигурна съм, че много неща не знаете и като прочетете ще ви е много полезно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.06.2019 г. at 8:18, sdelchev написа:

Здравейте, предстои ни преместване във Франкфурт Майн тъй като ми предложиха работа там. В рамките на 2-3 седмици трябва да заминем. Моля, за помощ и ориентация . Всичко което смятате за полезно, споделете. Заминаваме със съпругата и дете на 11 години, завършил е 4 клас в България.

Привет sdelchev, няма да ви заблуждавам и ще ви кажа съвсем отговорно. Няма как за 2-3 седмици да се подготвите за подобна стъпка. Умът ми не го побира, а и не искам и да знам защо се налага да направите такава голяма промяна за толкова малко време.

Дори и да ви посочим темите, които да четете, само за да се запознаете в детайли с информацията в тях ще са ви нужни 2-3 месеца. Единствено ще ви посъветвам да бъдете много внимателен, защото в конкретната ситуация можете да станете много лесна жертва на измамници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2011-та дойдох за малко с Германия. Не се върнах, останах тук, в Хамбург. Имах една чанта багаж и лична карта. Прибрах се на седмата година. Има определен тип житейски ситуации, които не подлежат на подготовка. Според мен най-важните решения в живота се взимат за няколко секунди. Ако се налага да мислиш много значи нещо не е наред. А ако не се налага да правиш компромис с вяра и съвест рано или късно ще има успех всяко едно начинание. Все още смятам, че взех правилното решение. Има стотици случаи, които доказват правотата ми. Истина е и, че има и хиляди случаи, които доказват обратното. Не се наемам да давам съвети. Ако @sdelchev се реши ще помагаме с каквото можем, нали за това сме в тоя форум?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря за отговорите, но, отново по български само даваме акъл, а реално нищо не вършим !

1. Работата, която започвам е в Европейската Централна Банка- не вярвам да са измамници

2. Молбата ми бе, и все още е, някой да ми посочи на картата - тук се регистрираш след като имаш договор за наем, тук се прави това, тук другото....

3. Затова и предложих, ако някой наистина реши да помогне, да заплатя за услугата, както е редно, никой не е длъжен да върши нещо безплатно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, sdelchev написа:

Здравейте, благодаря за отговорите, но, отново по български само даваме акъл, а реално нищо не вършим !

Мили господин @sdelchev, с нахалство и обиди нищо няма да постигнете, най-много да си имате проблем с администраторите. Всичко, което ви интересува вече е писано тук. Име нещо горе дясно, нарича се поле за търсене, там можете да отделите от ценното си време и да на първо време да си помогнете сам, а после да ви помогнем и ние. Идеята на форума е взаимопомощ чрез обмен на информация БЕЗПЛАТНО! Ние пари си имаме достатъчно и това, което можете да получите от нас не се измерва с левчета. Ако не ви харесва препоръчвам ви Fb групата "Balgari v Germania" или нещо от сорта.

Ето и един бонус от мен, дължите ми 4 лева за инфото:

П.С. - всяко търсене или предлагане на платени услуги ще доведе до изключването ви от форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ти какво раздвижване се забелязва в темата :)

Включвам се отново, с желание да внеса малко успокоение. 

преди 4 часа, sdelchev написа:

Здравейте, благодаря за отговорите, но, отново по български само даваме акъл, а реално нищо не вършим !

1. Работата, която започвам е в Европейската Централна Банка- не вярвам да са измамници

2. Молбата ми бе, и все още е, някой да ми посочи на картата - тук се регистрираш след като имаш договор за наем, тук се прави това, тук другото....

3. Затова и предложих, ако някой наистина реши да помогне, да заплатя за услугата, както е редно, никой не е длъжен да върши нещо безплатно

Моите уважения, но молбата ви първоначално не изглеждаше така, както сте я описали в т.2 и т.3 по-горе. Просто бяхте помолили за помощ, ориентация и споделяне на всичко, което смятаме за полезно. Е точно тези неща са правени многократно от потребителите на този форум, които на всичко отгоре са и българи. Така че нашата "българска работа" тук не е като онази българска работа.

Когато ви предупредих да сте внимателен с измамниците, нямах предвид конкретно работодателя. По-скоро човек във вашата ситуация си пати поради липсата на информация и времето, което го притиска. Така че рано или късно идва моментът, в който човек взима не съвсем рационални решения, в резултат на което "паразитите" го превръщат в "гостоприемник". Наличието на кеш не условие,  което задължително облекчава нещата.

Не съм сигурен, че дори и да ви изброя една по една темите, в които потребителите ни споделят как са се случили нещата при тях, ще има някаква полза за вас. Необходими са седмици и дори месеци, за да успеете да вникнете в подадената информация. След това е лесно и формалностите могат да се приключат за една работна седмица.

Дано намерите човек, който в такъв кратък срок да е свободен и да ви развежда от служба в служба. Аз лично се съмнявам, особено в отпускарския период. Но дори и да намерите някой, за да минат нещата гладко и бързо, би трябвало да сте си осигурили от България най-различни документи. И за тях сме писали тук. Заяото само личните карти не са достатъчни.

Желая ви успех, но все пак не мога да разбера какво е наложило нещата да се случат в такъв кратък срок. Ако това е било наложително, би трябвало Европейската Централна Банка да определи човек, който да се погрижи за вашите проблеми през първите седмици. Подобни жестове правят много по-незначителни компании за своите нови служители от чужбина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..