Jump to content

Записване в немско училище след 8-ми клас


Verji

Recommended Posts

Здравейте, мили сънародници! 

Мислим преместване на цялото семейство в Германия. Като първоначално мъжът ми ще отиде няколко месеца напред и живот и здраве лятото на 2020г да ни изтегли към Германия. 

Имам 2 деца, като дъщеря ми е осми клас- знае много добър английски, а от тази учебна година влезе в паралелка с немски. След завършен 8 ми клас тук, ще излезе с ниво на немски B1. И има талант да рисува страхотно. Искам да попитам има възможност там да й проверят знанията и да я насочат в добро училище, защото съм чела по форуми, че масово влизат в обикновенни училища. 

А другото ми детенце е 6 годишен. Според мен за него няма да е кой знае колко трудно. 

Много благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, надявам се да сте изчели във форумът по темата, писано е много. Аз няма да се повтарям, само ще ви напиша, че в Германия системата е гъвкава и всяко дете може да намери мястото си в нея и възможностите са много. Освен това в училищата децата се записват по всяко време, класовете са с ученици с разлики от по няколко години. Дъщеря ви, ще е на ниво В1, което е много добре, но и да не знае език това не е пречка. Децата учат бързо и такива дошли без немски учат във всеки тип училище, включително и най-високият гимназиум, което може би вие имате впредвид. Не го мислете толкова много. 

  • Благодаря! 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте група!

Детето ми е със завършен 9 клас в Испания,дойде в Германия в началото на учебната 2019-2020 г. и започна веднага интезивен курс за изучаване на езика в немско училище.След близо 4 месеца учителката и заявява че е много доволна от това как се справя и може да я премести в немски 6ти клас.Това за всички нас е абсурдно и поискахме среща с учителя,която още не се е състояла но,тя е уверила че по напред не може да се справи с материала.Да подчертая че детето ми е била винаги с най добри оценки и пример за ученик .

Моля ви за съвет как мога да постъпя и към кого мога да се обърна за разбиране !!!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко години е детото ви? В какво училище искате да го преместите. До 1 г. назад е ок, но повече. Имайте впредвид, че в класовете децата имат разлика от няколко години и това  тук не е проблем. Не се притеснявайте, принципно системата е доста гъвкава и децата лесно ги местят. Другото което ви препоръчвам е да отидете в общината в отдела, който се занимава с образование. Мисля, че там ще ви дадат най-точна информация и ще ви насочат към различни възможности. Познавам деца, които са в гимназиум само година назад и посещават паралелно езиково обучение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..