Jump to content

Преместване на пенсионер с рак в Германия


RadostB

Recommended Posts

Здравейте, 

Живея от 18г.в Германия, но в момента съм в България, понеже при майка ми беше установен мозъчен тумор. Първоначално реших, че порази тежка диагноза за нея ще е по-добре да бъде в българска среда и у дома си, но в момента имам съмнения за адекватното ѝ лечение в България. Лекарите сякаш не искат да поемат отговорност и наблюдение за случая. Проведено е само лъчелечение. 

Конкретният ми въпрос е:

Има ли някой опит с преместването и лечението на бълг. пенсионер в Германия? 

Моля да го сподели! 

 

Разговарях със здравна каса, откъдето ми казаха, че ще я регистрират и ще и издадат здравна карта, но поради възрастта ѝ, немската здравна каса ще си иска в последствие парите от бълг. каса) interne Abrechnung zwischen den Kassen) Имам съмнения, че от бълг. Каса може да покрият само стойността на лечението, което биха поели в България. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 5
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Най-активни дни

Здравейте, 

майката на съпругата ми се лекува така от рак на дебелото черво в Германия. Не се притеснявайте за застраховката, двете каси ще се оправят помежду си, това не е ваша грижа вече. Трябва Ви адресна регистрация в Германия и се попълва един формуляр от България които се представя на здравната каса в Германия. От там Ви поема тяхната здравната система. Сигурен съм, че ще останете доволни от обслужването, но не забравяйте, че и е Германия не могат да правят чудеса. 

Успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за отговора. Майка ми има отдавна адресна регистрация тук и въпроса с формулярите го бях изяснила. Но тя не желаеше първоначално да идва и да ми "тежи". Затова аз се прибрах в България. Тежестта на диагнозата ми е ясна за съжаление, но ме ядосва и "вдигането на ръце" на лекарите  в нашия град при тази диагноза. Мисля си, че от мед. страна в Германия ще е по-добре, а и аз не мога да остана в България за дълго време. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте уважаема RadostB!

Аз минах по същият път с баща ми. Пенсионер по жизненост и с рак на белият дроб. С формуляра от здравната каса от България S1 подадохме документи в тукашната здравна каса. Изчакахме около месец и бе одобрен.

Възможностите тук са големи, но не се надявайте на чудо.

Можете да осигурите на майка си безплатно такси и освобождение от такси за лекарствата.

Ärtztliche Verordnung се нарича документа от личният лекар,  с който трябва да отодете в здравната каса тука и да ползвате тези привилегии. Освен това ще Ви трябва и решението на пенсионната каса от България за размера на пенсията на майка Ви.

Относно лечението на майка Ви- тук лекарите наистина се стараят и не са меркантилни, качеството на лекарствата е гарантирано но вярвайте ми ако ги няма машините и апаратурата им...те са нищо...нашите лекари са по-добри в това отношение. Вярвайте ми никак няма да Ви е лесно..преживах всичко това лично и все още се боря...

Ако имате нужда от инфо, винаги съм насреща.

Пожелавам Ви успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за отговора. Майка ми има отдавна адресна регистрация тук и въпроса с формулярите го бях изяснила. Но тя не желаеше първоначално да идва и да ми "тежи". Затова аз се прибрах в България. Тежестта на диагнозата ми е ясна за съжаление, но ме ядосва и "вдигането на ръце" на лекарите  в нашия град при тази диагноза. Мисля си, че от мед. страна в Германия ще е по-добре, а и аз не мога да остана в България за дълго време. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за ценната информация. В момента изчаквам и мнение от  лекарите в София и ще преценя. Чудеса не очаквам, но професионално отношение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..