Jump to content

Подаване на документи за детски надбавки (Kindergeld) в Германия


Recommended Posts

преди 36 минути, raza68 написа:

Различен - от 6 месеца до година и половина

 

Какъвто въпроса, такъв и отговора. По назад в статията пише и няма нищо общо с това.

Крякаща тайфа, все още се нуждая от помощта ти. Изчерпаха ми се другите възможности. Не ми дават пълните детски и не ми отговарят на препоръчаното писмо, което ми състави. По телефона ми затвориха последния път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 771
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Най-активни в темата

Прикрепени снимки

Напротив, отговорила съм по най-правилния начин,съобразен от практиката ми по точно този въпрос относно сроковете. Длъжностно лице от AWO ми каза, че законов срок за отговор е 6 месеца, а в моя случай - подадох документи през декември 2014 г., получих отговор през април 2016. Е, не е година и половина, а година и 5 месеца. Само веднъж - през март 2016 г, съм се обаждала, за да питам - какво става с документите ми. Отговора беше - чакайте, документите се раглеждат. Да добавя, че детето ми е студент в БГ. Може би затова беше по-бавно. През март 2015 получих писмо,че документите се прехвърлят от Хамбург в Нюрнберг. Но, не и решение. То дойде -април 2016 г. Така, че случаите са най-различни. Има достатъчно инфо по въпроса и коментар от типа =няма нищо общо с това=. смятам за неуместен.

Редактирано от raza68
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравйте моля за помощ, получих  формуляри Е401 и Е411 ,незнам как точно трябва да се попълнят ,празни са и единственото което има са номерата от службата в Германия .Ако е възможно .От социални ми каза ,че трябва да ги попълня сама . Благодаря ви предварително .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.11.2016 at 18:48, mimozka написа:

Здравейте на всички. Аз и съпругът ми сме от 6 месеца в Германия. От 3 месеца и децата вече са при нас. Подадохме молба за Kindergeld и вече имаме отговор, че ни разглеждат молбата, но и ни искат още някои документи. Първо трябва да кажа, че първоначалните документи ми ги попълни и изпрати моята шефка - германка. Но не искам пак да я занимавам ...

Здравейте mimozka,

честно казано, по-добре е да не занимавате шефката на съпруга ви. От бързане, незнание или нежелание жената е допуснала някой грешки, които ще направят процедурата във вашия случай по-провлачена.

Конректно по снимките:

сн. 1: не виждам нещо маркирано и не знам дали има нещо за коментиране

сн. 2: копията на паспортите са достатъчни

сн. 3: ако децата са си ваши, би трябвало да се маркира и второто квадратче, защото то дефинира връзката между вас (като като съпруга на подателя на молбата) и детето. Само това е, ако няма нещо особено във връзката ви с детето - например сте негова леля или по-голяма сестра, или други такива.

сн. 4: погледнете разясненията ми към документ Image300916100925_neu.pdf, намиращ се в мнението ми от 21 октомври 2016 (намира се на предишната страница), и би трябвало да ви стане ясно.

Ако има още нещо неясно - първо прегледайте още веднъж изписаното по темата, а после питайте.

До скоро ...

Редактирано от Крякащата тайфа
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.11.2016 at 12:31, mancheff написа:

Крякаща тайфа, ще ме побъркат тия от Фамилната каса вече. Не искат да ми дадат пълния размер и това е. Обаждам им се, както ме посъветва, пратих им писмо, както ме посъветва (няма отговор). Сега в последния телефонен разговор ги питах, защо в момента ми изплащат 171 а не пълния размер, след като имам подписа на майката, че е съгласна аз да получавам детските. Отговориха ми, че искат да разберат дали в момента получавала пари от България, до колкото разбрах поне. Попитах ги защо нямам официален отговор на писмото и защо не проверят сами или да ми изискат официално документ, не по телефона. Затвориха ми!!!

Моля те да се обадиш от мое име, ще ти дам номера и адреса ми, защото ще ги поискат. Става ли?

mancheff, не е проблем да звънна от твое име, щом имам твоето съгласие. Ще са ми необходими някои данни, които ще уточним чрез лични съобщения. Само че не съм сигурен, дали от това обаждане ще има особен смисъл. Преди време се обадих по молба на chukche и ми казаха едни неща. След това са му казали на него други и са преместили датата, до която бяха обещали да му отговорят.

Един съвет - при телефонни разговори с немската администрация е добре да се записват датата на провеждане на разговора и името на човека, с който сте разговаряли. Ако трябва в края на разговора питате пак за името му. Само така при получаване на друг отговор при следващо обаждане може да се атакува обяснението. При нелюбезно отношение на служителя може да се пусне оплакване срещу него (има линк в сайта на Familienkasse), но лично аз до момента не съм попадал на чак толкова недружелюбно настроени чиновници.

 

На 15.11.2016 at 19:02, chukche написа:

Здравейте отново,

след разговора с Касата на 13.10.2016 във който беше потвърдено че крайния срок за получаване на отговор по нашия въпрос свързан с детските със задна дата е 16.12.2016, днес им звъннахме отново.

Отново ни казват, че документите се обработват, но този път промениха крайният срок за през януари.

Въпросът ми е към Крякаща тайфа това нормална практика ли е да се сменя непрекъснато крайната дата за получаване на отговор?

chukche, не знам какво да ти кажа. По-долу raza68 спомена, че при случаи, когато децата не са в Германия, решението на Familienkasse може да се влачи и 18 месеца. Това мисля, че е абсолютния максимум, но лично аз не знам дали има смисъл да се атакува по съдебен път такова протакане. Обичайното е 3-6 месеца, но само когато има пълно съдействие от подателя на и службите в България.

Срокът при теб е автоматично преместен, защото ти дават време да върнеш отговор на новите им въпроси и после те също си дават време да прегледат това, което ще им изпратиш. По-късно ще ти отговоря какво точно ти искат с новото писмо.

 

На 19.11.2016 at 13:59, alexbont написа:

Одобрен съм за kindergelt

Но проблемът е че о държат детските от България 

...

Какво трябва да направя за да си получа остатъка от парите който неправомерно ми се удържат ?

alexbont, необходимо е да се въоръжиш с търпение и да се интересуваш периодично (по телефона), какво става с твоя случай и дали документите ти се придвижват.

Трябва да се тупка топката. Както вероятно забелязваш, не само при тебе е така ...

 

На 26.11.2016 at 14:16, olq написа:

sdraveite moje li da mi kajete dali bashtata na deteto mi moje da vzima detckite v germaniq pri polojenie che nqmame brak

Здравейте olq

може да стане, ако вие можете на свой ред да докажете пред Familienkasse, че той е бащата на детето. Вписан ли е в удостоверението за раждане на детето като баща?

Редактирано от Крякащата тайфа
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.11.2016 at 17:05, Маргарита Иванова написа:

Прилагам и писмата, които съм съм получила от Фамилиенкасе и писмото от моята поща, което аз съм изпратила многократно към тях.

IMG_0001.pdf

 

Здравейте Маргарита,

в приложения от вас документ последното писмо с отговора на Familienkasse изобщо не се чете. Ще се опитате ли да сканирате и приложите още веднъж само него, защото там се намира най-важната информация.

До скоро ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.11.2016 г. at 17:35, Liuba Dimova написа:

Здравйте моля за помощ, получих  формуляри Е401 и Е411 ,незнам как точно трябва да се попълнят ,празни са и единственото което има са номерата от службата в Германия .Ако е възможно .От социални ми каза ,че трябва да ги попълня сама . Благодаря ви предварително .

ЗДРАВЕИТЕ.ПРО4ЕТЕТЕ ИНСТУКЦИИТЕ НАКРАЯ И МОЖЕТЕ САМА ДА ГИ ПОПАЛНИТЕ.....САМО 4АСТ    А    .ПРИЛАГАТЕ АКТ ЗА РАЖДАНЕ НА ДЕТЕТО,ПАСПОРТ,УДОСТОВЕРЕНИЕ ЗА БРАК......*КОПИЯ+

ПИШЕТЕ ЕДНА МОЛБА ДА ЖИ ГИ ПОПЬЛНЯТ ИПРАШАТЕ ПИСМО ДО  АСП  ул. „Триадица“ 2, 1000 София, България.          ТОВА Е.ПРИ МЕН ОТГОЖОРА ДОИДЕ ЗА 20 ДЕНА.ЖСИ4КО ПОПЬЛНЕНО

ДАВАТЕ АДРЕСА ОТ ДЕ.                 ИЗВИНЕТЕ ЗА ПРАВОПИСА.....КЛАВИАТУРАТА МИ.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.12.2016 at 2:23, Крякащата тайфа написа:

 

Здравейте Маргарита,

в приложения от вас документ последното писмо с отговора на Familienkasse изобщо не се чете. Ще се опитате ли да сканирате и приложите още веднъж само него, защото там се намира най-важната информация.

До скоро ...

Здравейте, благодаря Ви много,  приложих отново последното писмо от Фамилиенкасе, мисля че сега се вижда по-добре. Ще очаквам вашите коментари  съвети. Благодаря Ви още веднъж!

IMG_0001.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,искам и аз да попитам за детските-аз съм на миниджоб от 12.11.2016 год,но съм в Германия от 03.10.2016,та се чудя искат е411,но ми отказват от Бг да ми го издадат,какво да направя да кажа на Familienkasse,че ми отказват ли?По отношение на документите,имам многоезични актове на децата,които все още живеят в Бг,учат-трябва ли служебна бележка от училище и какви док.още ще са нужни за представяне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,искам да ви помоля ако някой може да ми помогне ще съм ви много благодарна.Става въпрос за детски със задна дата.Съпругът ми работи в Германия от 27 .06.2016.  А ние с детето дойдохме септември.Той е на трудов договор.Подадохме документи за детски и ни удобриха но за периода от когато сме тук с детето т.е от септември.Моля ви да ми кажете какво трябва да направя и изпратя на фамилиенкасата за да ми ги изплатят от както съпругът ми работи тук.Звънях на фамилиенкасата и една леко ядосана жена ми обясни че няма как да ги получавам със задна дата,за което знам че не е права.Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисия Киндергелд 2 изпълнена. За второто дете искаха само набора документи + копието от акт за раждане, дадено ни от общината. Естествено трябваше да изчакаме с подаването две-три три седмици докато получим данъчният номер на малкия. Отне 1 минута. Даже не поиска да погледне писмото с Щойер номера. Всичко друго го знаели от документите за първото дете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • rodenivbg featured this към тема

Здравейте! Мъжа ми е в Германия и получава детски надбавки за двете ни деца. Искам да попитам има ли някакви промени от януари, защото не е сигурен дали закъсняват с изплащането или през новата година трябва да се подаде нещо допълнително, за да продължат да му изплащат? 

Попаднах и на това https://www3.arbeitsagentur.de/web/wcm/idc/groups/public/documents/webdatei/mdaw/mdyw/~edisp/l6019022dstbai707917.pdf?_ba.sid=L6019022DSTBAI707821

Благодаря за отговорите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от 9 месеца работя в Германия, децата и съпругата ми живеят в България. Спряха ни детските надбавки в България, защото доходът ми е висок. Интересувам се дали мога да ги взема от Германия. Моля Ви кажете ми към кого да се обърна за информация за детските надбавки в Германия. Благодаря ви предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, дъщеря ми получава детски надбавки от Германия, които ми ги препраща баща й. В момента той е безработен и твърди, че от 2 септември 2016 в Германия е приет закон, според който няма да се изплащат детски надбавки на деца, живеещи извън Германия, ако родителят, живеещ там е безработен.Търсих в интернет информация, но без резултат. Някой има ли идея откъде мога да прочета нещо по въпроса и доколко е достоверна тази информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам следния казус. Мъжът ми заминава за Германия другия месец в момента е на обучение, но вече подписа немския договор и му дадоха един куп документи за детските там. Въпроса ми е в графата какво съм работила аз през последните 5 години какво трябва да се пише, защото съм сменила около 5 фирми и незнам кое точно да напиша и мога ли да го оставя празно, проблем ли ще е? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.11.2016 at 17:19, veronic написа:

Мъжът ми се води -разведен с дете от предишният брак и още едно от мен,като ние не сме женени.В удостоверението за Гражданско състояние му излиза,:Разведен,а отдолу пише имената на 2те му деца. 

На мен ми излиза- Неомъжена и мойто дете отдолу.Той не потдържа никакви отношения с предишната си съпруга и дете!!!Въпросът ми е...трябва ли да пише името на това дете,някъде във формулярите,и ако„ Да”,къде и дали няма да имаме главоболия след това с представяне на документи и за него?

Как да постъпя?,защото при превода на това удостоверение ще се вижда ,че е с 2 деца а ние кандидатстваме само за мойто момиче?

Притеснявам се да не объркам нещо,защото във формуляра видях някъде,че има подобен въпрос?

Здравей veronic,

ситуацията по отношение на Kindergeld изобщо не е чак толкова сложна, щом твоя човек не поддържа взаимоотношения с бившата си съпруга и другото си дете. Дори в тази ситуация той няма право да претендира за тези пари.

Никой от Familienkasse няма да ви постави въпроса защо пускате документи за Kindergeld само за едното дете. Просто се пуска само едно приложение "Дете" за вашето дете и толкова. Никой не е длъжен да подава документи за Kibdergeld за детето/децата си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.11.2016 at 17:35, Liuba Dimova написа:

Здравйте моля за помощ, получих  формуляри Е401 и Е411 ,незнам как точно трябва да се попълнят ,празни са и единственото което има са номерата от службата в Германия .Ако е възможно .От социални ми каза ,че трябва да ги попълня сама . Благодаря ви предварително .

Здравейте Liuba Dimova,

справихте ли се с попълването на формуляри Е401 и Е411? Ако има все още нещо неясно, не се притеснявайте да попитате пак.

 

На 5.12.2016 at 22:04, Margoto74 написа:

здравейте,искам и аз да попитам за детските-аз съм на миниджоб от 12.11.2016 год,но съм в Германия от 03.10.2016,та се чудя искат е411,но ми отказват от Бг да ми го издадат,какво да направя да кажа на Familienkasse,че ми отказват ли?По отношение на документите,имам многоезични актове на децата,които все още живеят в Бг,учат-трябва ли служебна бележка от училище и какви док.още ще са нужни за представяне

Здравейте Margoto74,

работа на Minijob е доста разтегливо понятие. По мое мнение обаче, ако доходите ви са общо до 450 eвро на месец (от едно или повече работни места), вие на плащате данъка Lohnsteuer и съответно нямате право да претендирате за Kindergeld. Но това е моето непрофесионално мнени и може да не съм прав. Ако имате информация, че притежавате това право, тогава просто прочетете началото на темата (първите 2-3 страници) и ще ви стане ясно какво да правите с Е411, служебните бележки от училище и т.н.

 

На 19.12.2016 at 9:03, Tedina написа:

Здравейте,искам да ви помоля ако някой може да ми помогне ще съм ви много благодарна.Става въпрос за детски със задна дата.Съпругът ми работи в Германия от 27 .06.2016.  А ние с детето дойдохме септември.Той е на трудов договор.Подадохме документи за детски и ни удобриха но за периода от когато сме тук с детето т.е от септември.Моля ви да ми кажете какво трябва да направя и изпратя на фамилиенкасата за да ми ги изплатят от както съпругът ми работи тук.Звънях на фамилиенкасата и една леко ядосана жена ми обясни че няма как да ги получавам със задна дата,за което знам че не е права.Благодаря ви предварително.

Здравейте Tedina,

при подаване на молбата със закъснение има два варианта:

  • детето е пристигнало в Германия заедно с пристигането на родителя, подаващ молбата за Kindergeld и е адресно регистрирано по същото време. Тогава не се прави нищо специално и Kindergeld за миналия период се получава автоматично.
  • детето не е пристигнало в Германия заедно родителя, който подава молбата за Kindergeld, а е живяло изжън Германия и е дошло по-късно. Това е вашият случай. При тази ситуация заедно с основната молба за Kindergeld трябва да се подаде и формуляр Anlage Ausland zum Antrag auf deutsches Kindergeld (Приложение Чужбина към молба-декларация за германски детски надбавки), което предполагам не сте направили. Няма особен проблем, може да го подадете и сега. Неприятното е, че Familienkasse не обичат подобни заплетени случай, които трябва да бъдат решавани извън стандартната процедура и сигурно ще протакат нещата. Но вие си подайте молбата ...

 

Редактирано от Крякащата тайфа
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.12.2016 at 7:05, Maya Kanewa написа:

Здравейте!Много изчетох по темата и съвсем се обърках.Аз и съпруга ми живеем и работим на трудови договори в Германия.Сега сме си в България и се опитвам да си набавя необходимите документи за детски надбавки и промяна на данъчната група,защото ни водят първа,но ние имаме сключен граждански брак.Във фирмата,в която работим в Германия има назначен български преводач,но имам чувството,че нещо ме мотае.Преди да тръгнем за България ми даде Е401 и Е411 с думите-В съответните служби ще ти ги попълнят.Да,ама не.От социално подпомагане ми казаха,че тези формуляри се попълват в Германия и от там ги препращат в България и т.н.Молбата ми е да ми кажете какво наистина да направя и къде да отида.Имаме едно дете на 14 години,което за сега остава в България.Ако някой иска може да се свърже с мен на телефони +359877601685 и +4915212326535

Здравейте Maya Kanewa,

понеже идеята на форумите като този е да се обменя информацията така, че да е достъпна и за другите, ви предлагам да се опитаме да изясним проблема ви тук, а не по телефона :)

Надявам се да не ви объркам допълнително, но фактите са следните:

  • формуляри Е401 и Е411 (и подобните на тях) от много години са изведени от употреба и са заменени с т.нар. СЕД.
  • Familienkasse много си обича Е401 и Е411 и все още ги изпраща за попълване по служебен път до България
  • некомпетентността в някои офиси на Familienkasse е толкова потресаваща, че си позволяват да карат хората сами да разнасят някакви хартийки между България и Германия

Какво да правите в тази ситуация? Описал съм два варианта ( "со кротко, со благо" и "со малце кьотек" ) в мненито си от 8 юли 2016 г. на страница 9 в тази тема. Вие решете ка да постъпите. По мое мнение е време повече сънародници да преминат към варианта "со малце кьотек", защото безобразието с Е401 и Е411 преминава всякакви граници.

 

На 14.1.2017 at 17:58, Iiliqn Dimov написа:

Здравейте, от 9 месеца работя в Германия, децата и съпругата ми живеят в България. Спряха ни детските надбавки в България, защото доходът ми е висок. Интересувам се дали мога да ги взема от Германия. Моля Ви кажете ми към кого да се обърна за информация за детските надбавки в Германия. Благодаря ви предварително! :)

Здравей liliqn Dimitrov,

не е много ясно какво и за колко пари работиш в Германия, но ако имаш официални доходи и плащаш данъци, токава може и да претендираш за немските детски надбавки. Подават се документи, като вариантите са три:

  • прочиташ първите 2-3 страници от тази тема и разбираш какво и как се прави. Ако има нещо неясно, прочиташ и останалите мнения в темата
  • ако нямаш време да четеш, намираш познат, които да ти попълни документите безплатно или срещу услуга
  • ако нямаш време да четеш информацията в тази тема или нямаш познат, който да ти даде едно рамо, тогава намираш фирми, които срещу 200-250 евро ще ти попълнят документите. Техните адреси ще трябва да си намериш сам в интернет. Аз не мисля да им правя реклама, като публикувам техните координати тук.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления  chukche  !!!

Нашето семейство е едно от тези на които предстои тепърва да започва битката за детски надбавки със задна дата .

За период от септември 2015 до февруари 2017.

Детето ни ще пристигне февруари,четохме и сме подготвили за детските ,които ще отпуснат от момента на регистрация на детето тук.

Четох много за предимствата на това детето да е тук за настоящите детски,но като чета какво са написали хората всички по минимум 6месеца до 1 година ,а ние искаме да заминем за Ирландия юли,но не искаме да оставим тези пари ей така ,особено това са данъчни облекчения и сумата не е никак малка близо 3000 евра.

Дали не бихме могли да упълномощим някой от наше име да преговаря с касата и да получава кореспонденцията ,при положение ,че ние ще прекратим регистрацията си тука?

Има ли случаи на семейства ,при които мъжа е тук в Германия ,а има деца и майката и те са в бг и да е получил такива детски със задна дата?

Прочетох какво тичане и ръчкане е с Фамилиенкасе,ние сме подготвили и удостоверение за колко сме получили в бг и ,че не получаваме.

Има ли някой получил детски със задна дата в по -кратък срок от 1 година ?Благодаря за отделеното време?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте! Преди половин година изчетох доста полезна информация за детските надбавки в Германия!Сега нещо не можах да се ориентирам в сайта и за това си позволявам да пиша тук.Та ,накратко.С бащата на детето ни сме разведени(но в перфектни отношения)Той живее повече от 15 години в германия,а аз и детето в България.Останах с убеждението,че той може да получава детските надбавки там(МОЖЕ БИ И НЕ СЪМ РАЗБРАЛА ПРАВИЛНО).Съответно той подаде документи и му беше отказано защото родителските права са предоставени на мен.Бяхме приложили и документ,че не получавам такива надбавки и предоставям възможността на него.След консултация с немски адвокат ,той му е отговорил,че аз трябва да подам документите в Германия.Така ли е в действителност?Аз мога ли да подам документи за детски след като нито аз,нито детето живеем там,не плащам данъци там и нямам съответно и сметка.Детски не получавам доста отдавна тук в България,защото надхвърлям прага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крякащата тайфа и много хора тук са помогнали с информация и с действия .

Не съм юрист ,но разведени или не той е баща на детето си,от Крякащата тайфа и изчетеното съм разбрала ,че и при хора с граждански брак като нас ,правоимащият на киндергелд се явява ,този,който работи  в Германия и плаща данъци тук ,тъй като се явяват данъчни облекчения .

Ако тръгнете сама да подавате тук молби ,ще ви връткат по пързалки ,които Крякащата тайфа много точно и с познание е описал ,хиляди благодарности на тази личност ,голям човек ,който познава нещата тук и ни спестява много стрес и объркване.

За да подавате тук ,трябва адресна регистрация ,и на детето ,на нас ни бяха казали ,че можело и от бг ,но сега искат немска адресна регистрация ,после излиза един номер на детето след 10 дни ,и най-добре бащата и непременно с немски адвокат консултация и то добър ,защото системата на фамилиенкассе е да те мотаят и ако не бе опита на хора тук ,имали търпението и помощта на наши сънародници оттук да се борят докрай, и чакат година  не бих се наела ,но за 1 г и 4,5 месеца назад са много пари ,няма да ги оставим ,когато съпругът ми се е изгърбил на скапана работа ,нито му е на образованието и е търпял лишения и унижения .

Не се отказвайте!!!

Успех!

Редактирано от morningstar1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2/2/2017 at 12:45, morningstar1 написа:

Крякащата тайфа и много хора тук са помогнали с информация и с действия .

Не съм юрист ,но разведени или не той е баща на детето си,от Крякащата тайфа и изчетеното съм разбрала ,че и при хора с граждански брак като нас ,правоимащият на киндергелд се явява ,този,който работи  в Германия и плаща данъци тук ,тъй като се явяват данъчни облекчения .

Ако тръгнете сама да подавате тук молби ,ще ви връткат по пързалки ,които Крякащата тайфа много точно и с познание е описал ,хиляди благодарности на тази личност ,голям човек ,който познава нещата тук и ни спестява много стрес и объркване.

...

Не се отказвайте!!!

Успех!

Благодаря много за бързият отговор.Консултацията ни с адвокат ни отне 6 месеца мотане,за да ни каже накрая,че трябвало документите да са от мое име.Както писах бившият ми съпруг подаде целият комплект документи и след отказа нае адвокат.Ако трябва да бъда точна бащата на детето ни е от989 година в Германия и само е работил,без да ползва каквито и да е социални помощи.Аз в България не получавам от 2008 год,а синът ни е на 13 год.Решихме бившият ми съпруг с пълномощно и нов комплект документи да ги подаде от мое име.Жена в моето положение(не знам колко мога да и вярвам,защото не я познавам достатъчно) е получила тази година парите със задна дата.Ще пробвам и ще пиша какво е станало,въпреки,че от това което изчетох и което сте ми писали ми се струва изгубена кауза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • rodenivbg featured this към тема

Здравейте, буквално вчера търсех определена информация в нета и попаднах на този форум. След като се регистрирах  видях, че има поставени наистина много полезни съвети и информация. Моите уважения към модераторите и активните потребители! На мен ми трябваше информация относно детските надбавки и има ли право съпругът ми да ги получава, при положение, че аз и децата сме в България.

Намерих много изчерпателни неща и на по-късен етап ще споделя развръзката при нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, група. Днес получих писмо от Familienkasse. Доколкото можах да разбера ми отказвати детски с мотива, че съпругът ми в България работи и тук би следвало да получаваме детски.  Не съм много сигурна, но така го разбирам. Ще изпратя писмото като прикачен файл и ще бъда много благодарна ако някой ми съдейства с превода.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели!

През месец август бях споделила, че сме изпратили писмо до фамилиенкасата във връзка с искане да ни се изплаща пълния размер на детските надбавки,тъй като вече не ги получаваме в БГ. Вчера получихме положителен отговор. Както казва  Крякащата тайфа " со кротце, со благо...со малко кьотек" върши работа. Писма, побутвания по телефона .......и стават чудеса.

Успех на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.02.2017 г. at 15:47, neco999 написа:

Здравейте приятели!

През месец август бях споделила, че сме изпратили писмо до фамилиенкасата във връзка с искане да ни се изплаща пълния размер на детските надбавки,тъй като вече не ги получаваме в БГ. Вчера получихме положителен отговор. Както казва  Крякащата тайфа " со кротце, со благо...со малко кьотек" върши работа. Писма, побутвания по телефона .......и стават чудеса.

Успех на всички!

Поздравления!!!

Може ли само да споделите за детските със задна дата ли става дума ?

Предстои ни подаване на документи за детски със задна дата ,и от бойците тук всички са ударили годината за получаване със задна дата,с обаждания ,писане на възражения ,с помощта на благородни хора от сайта ,знаещи езика и познаващи немските закони в материята.

Не познавам някой,който да е искал да си вземе детски със задна дата за година или две назад и да е отнело по-малко от година.

Исках да попитам също,когато подаваме за детските със задна дата а в нашия случай ще са за година и 6 месеца назад,но мъжа ми е изгубил 3,или 4 фиша за заплатите си от 2015,и имаме проблем с шефа му,не знае и не иска да попълни формуляра за киндергелд от името на работодател ,която тези изискават,не иска и да помоли счетоводителя си да издаде тези фишове.

Дори заяви ,че ако може ние да си попълним формуляра той щял да се подпише.За печат отказва да слага печати ,в Германия не можел никой да го задължи да има печат .

Не му се занимава,няма човечност ,имаме много информация срешу него събрана ,и свидетели и доказателства за експлоатация и нарушения на всякакви права,,имаме личен познат отговорен инспектор от Цол,,но за по-малки от тези нарушения Цол налага глоби стотици хиляди евра и дори се криминализира ,ако на този му замразят сметките 16 човека и семейства ще останат без препитание .

Благодаря за всяка информация .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Вчера попаднах на форума и след регистрация тук изчетох доста полезни неща, особено страница 1! Благодаря на модератора и активните потребители! Имам следният въпрос: Съпругът ми е с адресна регистрация и немски трудов договор от 23.08.2016 г. Аз пристигнах на 03.01.2017 г. Към настоящият момент не работя, децата ни са на 14 и 6 г. и живеят в България, родителите ми се грижат за тях. Плановете ни са намиране на  по-голямо жилище, записване на децата в училище и през лятото вече да бъдат при нас. Моля за съвет - кога е добре да подам молба за Kindergeld, сега или когато децата пристигнат тук? Междувременно големият ми син е с ТЕЛК, който изтича през октомври и няма да се подновява. Ситуацията с ТЕЛК-а ще утежни ли процедурата по подаване на молбата за  Kindergeld? Благодаря ви!

Редактирано от eli_00
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2/11/2017 at 21:43, morningstar1 написа:

Поздравления!!!

Може ли само да споделите за детските със задна дата ли става дума ?

Предстои ни подаване на документи за детски със задна дата ,и от бойците тук всички са ударили годината за получаване със задна дата,с обаждания ,писане на възражения ,с помощта на благородни хора от сайта ,знаещи езика и познаващи немските закони в материята.

Не познавам някой,който да е искал да си вземе детски със задна дата за година или две назад и да е отнело по-малко от година.

...

Благодаря за всяка информация .

 

Здравейте, Morningstar1

Мисля, че е добре да си попълните документите така както е описано в сайта. Ние също не познавахме други хора в същото положение, така че не се отказвайте. Що се отнася до фишовете- ние приложихме само един( първия), а не всички. Въпросът е да се докаже дохода и фирмата. Щом работодателят е съгласен да се подпише- попълнете си формуляра и той да го подписва. И още нещо- наистина се постарайте да изпратите всички изброени в сайта документи, вижте кои да са в оригинал и задължително си запазете копие от целия комплект. Писмото да е препоръчано и си пазете номерчето. Като нямат за какво да се захванат, действат по- бързо.

Единствено благодарение на този сайт си получихме парите. Тук информацията е наистина изчерпателна,  просто трябва да четете много внимателно.

Желая Ви успех....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, neco999 написа:

Здравейте, Morningstar1

Мисля, че е добре да си попълните документите така както е описано в сайта. Ние също не познавахме други хора в същото положение, така че не се отказвайте. Що се отнася до фишовете- ние приложихме само един( първия), а не всички. Въпросът е да се докаже дохода и фирмата. Щом работодателят е съгласен да се подпише- попълнете си формуляра и той да го подписва. И още нещо- наистина се постарайте да изпратите всички изброени в сайта документи, вижте кои да са в оригинал и задължително си запазете копие от целия комплект. Писмото да е препоръчано и си пазете номерчето. Като нямат за какво да се захванат, действат по- бързо.

Единствено благодарение на този сайт си получихме парите. Тук информацията е наистина изчерпателна,  просто трябва да четете много внимателно.

Желая Ви успех....

Здравейте, neco999

Благодаря Ви.

Доста добре изчетох форума и се настроих много негативно и за дълго чакане,имам всички документи без акт за раждане на съпругът ми.

Говорих с българка ,която работи към бюро за 4ужденци и подпомага уж безплатно ,дори имаме среща с нея в понеделник.Тя казва оставете ги тия форуми ,чакали казва по 1 година глупости ми каза ,тя лично била помогнала на хора с по 2,3 деца да си вземат суми за по 15000 евра накуп за 3 месеца .Не я знам ще иска ли пари ,бе ми препоръчана от човек ,който каза ,че и била плащана заплата за да помага на българи.

Не разбрах колко време ви отне процеса и отделно за настоящи детски ли сте взели или със задна дата?Нас ни касаят детски 18 месеца назад.

Извинявам се ако сте написали нещо и Ви питам повторно ,просто огънят е голям за вонгелд ни отпуснаха супермизерна сума и то не за 2 месеца назад а само за този

за тия тъпи радио и тв ,питах 3 различни човека ,и всеки казва различно ,получих писмо за на мое име ,но аз съм под наем атова било задължение на хазайката така ми казаха ,но оная се опитала да обуе някакви българи ,които не си знаели правата че това било Германия ,да ама не защото те са под наем ,шефа на мъжа ми ,който си има къша с 15 стаи и българи живеят и са регистрирани там и си има БУЛСАТКОМ човека казва ,не им обръщай внимание искат да вземат пари и ако мине номера ,друг човек пък каза прати им писмо,ами ще им пратя на английски да си го четат.Нямам нито радио нито телевизия тяхна ,нито ме интересува тъпата им култура аз съм тук за 1 година и искам да ме оставят намира ,без работа съм и съм със съпруга си .Съжалявам ,че малко се отклоних от темата ,но и аз се доверявам на сайта ,но се настроих за чакане 1 година в тая неприятна за мен страна.Има и добри хора ,разбира се ,но когато не знаеш езика и нямаш мотивация да го учиш защото си временно е кофти ,хубаво е ,че има и хора ,които говорят английски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, въпреки, че не ме питаш конкретно мен, аз ще ти отговоря на някои твои въпроси,

1. Относно ARD - наемодателя не е длъженен да плаща ТВ и радио. Щом имате адресна регистрация ви се праща писмо за такса. За едно жилище - една такса. Ако някой плаща за вашето жилище в момента и Вие знаете това, можете да си поделите таксата помежду си и да им пишетш това. Таксата е 17,50. Трима човека - по 6 евро - условно казано. Ако сте на Job Center - тогава сте освободени, но Ви дават от там писмо, с което да уведомите ARD. Тази такса е по принцип за това, че имате възможност за гледане на ТВ, слушане на радио, мобилни услуги. С една дума - няма бягане. Това, че нямате уреди -  тях не ги интересува. Тази нова поправка е от 2013 г., ако не се лъжа. Преди, като че ли е имало някаква възможност за избягване, днес - не. Ваш е избора. Не се докорвайте до момент - жълто писмо - дадени на съдия, тогава и неговите такси. ще платите и в Шуфа влизате.

2. Акт за раждане на съпруга Ви - мисля, че не е необходим. Проверете го това.

3. Относно сроковете - аз съм писала и друг път. Първият път чакахози от декември 2014 до април 2016. Дъщеря ми е студентка в БГ. Прекъсна. Уведимих ги. Върнах надвзетите пари, Септември ми птатиха писмо - какво става, продължава ли. Писах, пратих документите, които искаха, Тозие месец получих парите от септември до февруари. За първоначалните документи ползвах адвокат, 120 евро. Крайно недоволна съм, По-натаък намерих служител от АВО, от който съм безктрайно доволна.

4. От коя организация е Вашия служител, ако искате пишете. По-принцип, би трябвало да е безплатно обслужването, Но зависи,

  • Харесва ми 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, кажете какво да направя, за да ми плащат пълния размер на детските, евентуално да ми изплатят и за минал срок разликата.

Казаха ми по телефона, че след като не ми е отказано от Българските институции да получавам и от там детски, трябвало майката да подаде молба там да си получава остатъка. Никога не сме получавали детски от България и наистина не сме подавали молба там.

После Крякаща тайфа се обади от мое име и на него му казали, че до края на януари имали срок да решат дали ще ми плащат пълния размер.

Този месец (февруари) пак получих по-малко.

Пак писах на Крякаща тайфа, но явно е зает човека и нямам отговор.

Накой, ако има познат, консултант, или знае за някоя фирма, моля да сподели.

Morningstar по-горе пишеш за някаква жена, която помагала, може ли телефона й?

" Говорих с българка ,която работи към бюро за 4ужденци и подпомага уж безплатно ,дори имаме среща с нея в понеделник.Тя казва оставете ги тия форуми ,чакали казва по 1 година глупости ми каза ,тя лично била помогнала на хора с по 2,3 деца да си вземат суми за по 15000 евра накуп за 3 месеца .Не я знам ще иска ли пари ,бе ми препоръчана от човек ,който каза ,че и била плащана заплата за да помага на българи. "

Редактирано от mancheff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..