Jump to content
Родени в България
Daniela Uzunova

Подаване на документи за детски надбавки (Kindergeld) в Германия

Recommended Posts

Мисля, че трябва да попълните номера на детските от накой от формулярите, които някога сте получили и съответно вътре пише, коя е касата. Този номер се намира в горния десен ъгъл и се състои от букви и цифри.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, veronik_veronik написа:

Мисля, че трябва да попълните номера на детските от накой от формулярите, които някога сте получили и съответно вътре пише, коя е касата. Този номер се намира в горния десен ъгъл и се състои от букви и цифри.

О, много ви благодаря.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли повече информация, кой има право да получи детски еднократно заради корона вируса. Доколкото разбрах около 300 Е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Вчера ни бяха изплатени детските със задна дата. В крайна сметка бях приложила само исканите от мен документи, а именно фишове от заплати, в случая от България,тъй като до април тази година се водих на договор там +  доказателство за прекъснат трудов договор. От тези документи, само споразумението с работодателя дадох за превод на лицензиран преводач. Все пак, реших да не изпращам фишовете от заплатите на мъжа,тъй като изрично ми бяха казали, че търсят информация само от лицето,подало молбата. И тъй като имаше малко полемика тук,дали имам право на тези детски,след като не работя и не съм работила в Германия, явно - да. Не съм прилагала формуляри от социалните в БГ, но ние и тримата живеем тук.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване