Jump to content

Търся работа


Recommended Posts

Здравейте! За първи път съм в този форум. Имам нужда от малко помощ. Живея в Люнебург,  на 40км от Хамбург. Тук съм от вече една година. Съпругът ми е в Германия от шест години. Работи и е на постоянен трудов договор. Аз не знам езика и си стоя в къщи (на този етап мога да си го позволя). Но това стоене ми дойде малко в повече. Искам да започна работа или "миниджоб" или на 4 часа. Проблема ми е, че не знам къде и към кого да се обърна. След като не знам езика, предполагам само в сферата на почистването.Опитах се да се обърна директно към фирма за почистване, но без език не ми обърнаха внимание. Моля, за Вашите съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, първо започнете да учите активно език, вече е писано по въпроса, потърсите VHS в района. Намерете ако желаете темата за учете на език във форума и прочетете, ще ви е полезна. Вие сте се обърнали към такава фирма, но когато няма комуникация как да ви обърнат внимание.

Ако знаете поне малко език ще си намерите със сигурност някаква работа. Мое мнение е, че е добре да си намерете работа с осигуровки, защото при мини джоб, това не е така, но това са ваши решения. За чистене най-лесно става, ако някой който вече работи ви заведе и направи връзката, съответно превежда и ви помогне при първоначалната комуникация. Аз така помогнах на моя позната и сега шефката й комуникира с мен за рекламации, отпуски, всичко. Обектите който чисти са с ключ и тя не комуникира с никого от служителите. Друг вариант е отново с някого да отидете в хотелите там където живеете, там също имате шанс за работа без език. В предишната ми работа шефа ми комуникираше с няколко от служителите на английски, но беше толерантен и по принцип не е масово. Да има и такива които са без език и работят във фабрики, но там пак някой е помогнал и са ги взели, не е по обява а и работата често е ниско платена и по-зле от чистене. В крайна сметка учете, дори и сама ако ежедневно полагате усилия и учите с многото видеа и материали, саво след месец ще видите разликата. Моята позната на която помогнах се беше сринала и здравословно от това не правене на нищо. Сега вече се чувства много по-добре, но няма амбицията да учи език и в крайна сметка при това положение няма как да и помогна повече, но не всеки би се ангажирал, като мен да поддържа тази комуникация. Желая ви успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..