Jump to content

Може ли човек с ТЕЛК от БГ да се пенсионира ГЕРМАНИЯ


natali_231

Recommended Posts

Здравейте на 27 години съм работя от 6 месеца в Германия имам Телк решение в България от 2 години. Получих инфаркт и съм с 2 стенда пъво бях телкиран за 1 година с 80% след тази една година ме телкираха за 3 г. смъкнаха ме на 50% и в момента не взимам пенсия понеже не ми достига трудовия стаж който трябва да е 5 г. единствено ми дават социална помощ от 25.00лв която не покрива дори лекарствата ми на месец. Затова искам да попитам в Германия с мойто заболяване могат ли да ме прнсионират и  какви документи ми трябват?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходили ли сте на лекар в Германия? Вие ли си плащате лекарствата? Моя позната вече е към АОК, защото имат някаква програма по която от АОК и плащат лекарствата. От нея знам, че не всички лични лекари са към тази програма. За ТЕЛК не знам как стоят нещата, но ще се радвам после да споделите опита си. 

  • Благодаря! 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телк БГ 80% Телк Германия 50% Иска се мнението на специалист лекар.“ПРИ МЕНЕ ОПЕРИРАН ОТ РАК“
Ако се подобри се намалят процентите и се спира пенсията.

Лекарствата се изписват и се плащат 5 евро на рецепта.Нима значение здравната касаАОК,ДАК...

Не съм сигурен но над 200евро на година се подава молба до здравната каса и всичко се заплаща от касата.

Съвет в германия се търси лекар които ште ти свърши работа .То ес ште напише което трябва за да получиш добри проценти.Познавам хора които са здрави вече но продължават да получават пенсия.При мен не е така след 2 година 30% и се спира.Но това са правилния лекар го научих късно.

 

  • Благодаря! 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, veronik_veronik написа:

Ходили ли сте на лекар в Германия? Вие ли си плащате лекарствата? Моя позната вече е към АОК, защото имат някаква програма по която от АОК и плащат лекарствата. От нея знам, че не всички лични лекари са към тази програма. За ТЕЛК не знам как стоят нещата, но ще се радвам после да споделите опита си. 

Все още не съм ходил на лекар тук в Германия. Лекарствата си ги заплащам сам в България! Ще споделя ако си оправя документите!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, asda написа:

Телк БГ 80% Телк Германия 50% Иска се мнението на специалист лекар.“ПРИ МЕНЕ ОПЕРИРАН ОТ РАК“
Ако се подобри се намалят процентите и се спира пенсията.

Лекарствата се изписват и се плащат 5 евро на рецепта.Нима значение здравната касаАОК,ДАК...

Не съм сигурен но над 200евро на година се подава молба до здравната каса и всичко се заплаща от касата.

Съвет в германия се търси лекар които ште ти свърши работа .То ес ште напише което трябва за да получиш добри проценти.Познавам хора които са здрави вече но продължават да получават пенсия.При мен не е така след 2 година 30% и се спира.Но това са правилния лекар го научих късно.

 

Извинете но не ви разбрах за това над 200евро на година се подава молба какво имахте в предвид? Аз в момента в България сам с 50% Телк така че незнам вообще тук в Германия колко % могат да ми дадат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че трябва първо да посетите лекар и да видят какви лекарства взимате. Във ваш интерес е да имате личен лекар и да ви наблюдават състоянието, както да получите адекватно лечение и след това да търсите възможността да получавате месено някаква сигурна сума. Освен това във вашето състояние има препоръки какво и колко може да работите. При проблеми имате право на временна пенсия примерно за 1 г. докато сте отново работоспособна. Моя позната вече получава такава няколко години, макар, че според мен и не само е добре и постоянно получава удължаване. Има право само на мини джоб, но не иска да работи.

Ако не знаете немски потърсете лекар на близо с български език или намерете някой да ви придружи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, veronik_veronik написа:

Мисля, че трябва първо да посетите лекар и да видят какви лекарства взимате. Във ваш интерес е да имате личен лекар и да ви наблюдават състоянието, както да получите адекватно лечение и след това да търсите възможността да получавате месено някаква сигурна сума. Освен това във вашето състояние има препоръки какво и колко може да работите. При проблеми имате право на временна пенсия примерно за 1 г. докато сте отново работоспособна. Моя позната вече получава такава няколко години, макар, че според мен и не само е добре и постоянно получава удължаване. Има право само на мини джоб, но не иска да работи.

Ако не знаете немски потърсете лекар на близо с български език или намерете някой да ви придружи. 

Много ви благодаря за съдействието !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..