Jump to content

Формуляри за Kindergeld (детски надбавки) в Германия


Recommended Posts

Преди 1 час, resi написа:

Здравейте @ mghristova,

много, много и сърдечно Ви благодаря за отговорът! От  писмо, което получих от Фамилиенкасето, трябва да изпратя обратно до 1.08.2020 този формуляр (KG 53 -"Удостоверение за семейно положение за отпускане на детски надбавки"(Familienstandsbescheinigung für die Gewährung von Kindergeld) и адресната ми регистрция (въпреки, че я бях изпращала вече с предното писмо).

Освен да се подпечати в Дирекцията за социално подпомагане по постоянен адрес в БГ, трябва ли да изискам в допълнение да ми подпечатат  Е401  и Е411? Да ги имам предварително готови, а не да ми изпратят на 1.08.2020 отново писмо, че тези документи им също трябват.

Благодаря Ви предваретилно за отговорът.

Поздрави,

Реси

 

Няма за какво!Радвам се,че съм Ви била полезна!

Срокът ,които са Ви дали от Фамилната каса не е кратък и мисля ,че няма да е проблем да го спазите.

Относно  Е401 и Е 411 не мога да кажа как е най-добре да се подходи,т.к. на мен не са ми били нужни.Моят син е на 21 г ,студент в Германиия. Аз изчетох много старетелно форума и отлично си спомням ,че имаше съвет точно за тези документи .Принципно се изискват по служебен път,но ако искате да скъсите времето за обработка на молбата може да пробвате да ги изискате лично.Възможно е да Ви откажат обаче позовавайки се на това,че тези документи се обменят служебно между двете страни.Съветът ми е прочетете във форума имаше точно стъпка по стъпка как да постъпита ако решите сама да ги изискате от службите в България.

Нямам идея изготвянето на Е 401 колко време отнема ... Ако ще Ви забави,,по-добре  изпратете на Фамилната каса  само това което Ви изискват за момента възможно най-скоро.

Искренно Ви желая успех!

Поздрави!

  • Харесва ми 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, resi написа:

Сърдечно Ви благодаря! Лека неделя Ви желая!

Здравейте, както Ви е описала mghristova в т.5 Вие не попълвате нищо. Тази точка се попълва от службата ЕСГРАО, по постоянен адрес, където с подпис и печат Ви потвърждават, че данните който сте попълнени са верни. На нас също ни искаха такава бележка и аз попълних всичко на немски, език, а от службите си беше на български език и така го представихме без да превеждаме  написаното в точка 5. За тях е важен печата. Относно формулярите 401 и 411 те са по служебен път и не би трябвало да Ви ги искат. Затова попълвате формуляр 53, който са Ви изпратили. Задължително към писмото в което са Ви поискали този екземпляр, трябва да имате бланка за отговор. Попълвате я и изпращате копие на завереният Ви документ от ЕСГРАО. Лека вечер!

Редактирано от nikolowa9
  • Благодаря! 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎3‎/‎11‎/‎2020 at 22:30, Shani написа:

И на мен ми изпрати мъжа ми този документ тук в България, за заверка ли и аз не знам. Не знам къде да ида. Ако някой е на ясно, може ли да помогне. Попълних всичко, но  5 точка къде трябва да бъде попълен

IMG_20200311_232713.jpg

 

Във службата по адресна регистрация в кметството ви. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.05.2020 г. at 1:13, nadjie yasharova написа:

 

Във службата по адресна регистрация в кметството ви. 

Здравейте! На мен ми го попълниха в Дирекция-Социално подпомагане. 

Кое е вярното? Моля, някой по-компетентен да отговори, къде е правилно да се отиде. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
На 6.05.2020 г. at 16:20, marieta. st написа:

Здравейте! На мен ми го попълниха в Дирекция-Социално подпомагане. 

Кое е вярното? Моля, някой по-компетентен да отговори, къде е правилно да се отиде. 

Здравейте, ние отидохме в ГРАО , там ни го попълниха и сме одобрени. Успех!

  • Благодаря! 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте, можели да ми помогнете за формуляр Е411 кой трябва да ми попълни точка 7 И точка 9 .Другите точки са ми попълнени от Социално подпомагане по местоживеене.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.9.2020 at 19:24, Ренета написа:

Здравейте, можели да ми помогнете за формуляр Е411 кой трябва да ми попълни точка 7 И точка 9 .Другите точки са ми попълнени от Социално подпомагане по местоживеене.

Здравейте Ренета,

Точки 7 и 9 се намират в част Б на формуляра, което означава, че данните там се попълват от случителя в Дирекция "Социално подпомагане".

В т. 7 трябва да бъде вписано същото, което е вписанои в т. 2 и т. 3 (съпруг/а и деца). Странно е, че вече сте получили попълнен формуляр, но т.9 не е попълнена. Там се вписват данните на местната дирекция "Социално подпомагане". Адресът и датата може да бъдат попълнени от вас, но другите неща трябва да се оформят от служителите там.

Потресаващо е, че този формуляр е извън употреба от почти 10 г., но все още го дават на хората за попълване. Ако се оправяте добре с немския, обяснете любезно на Familienkasse да не ви занимават с глупости, а да си придвижат запитването по служебен път, каквито са правилата.


До скоро ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте, дали случайно някой има сканирана бланка на "Удостоверението за семейно положение" - формуляр KG 53-BG.

Дойдох в България, за да си подготвя документите за детски , но KG 53-BG ми липсва, за да набавя всичко. Не разполагам с такава бланка , за да я подам. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.2.2021 at 21:20, ddd123 написа:

Здравейте, дали случайно някой има сканирана бланка на "Удостоверението за семейно положение" - формуляр KG 53-BG.

Дойдох в България, за да си подготвя документите за детски , но KG 53-BG ми липсва, за да набавя всичко. Не разполагам с такава бланка , за да я подам. Благодаря предварително.

Здравейте ddd123,

няма да намерите този формуляр в електронен вид. Той е толкова стар, че никой не се занимава да го качва вече. Когато на някой чиновник от някоя регионална Familienkasse му хрумне да иска подобен "брадат" документ, тогава трябва да го предостави на потребителя или да му го изпрати по пощата.

Алтернативият вариант е да си попълните в България Е401. Това е наследника на формуляр KG53-BG, макар че и той вече отдавна излезе от употреба. Както и да е, българският вариант на Е401 ще намерите в раздела Файлове > Документи и формуляри

Ако случайно получите някога формуляр KG53-BG на хартия, сканирайте го и ми го пратете, за да го кача във файловата база на сайта ни.

До скоро ...

 

Редактирано от Крякащата тайфа
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
На 2/28/2021 at 18:04, ddd123 написа:

Разгледах всички тези формуляри от линка ви преди да пиша, благодаря, но KG 53-BG  не намирам. Намерих в нета само GB вариант, но не знам дали ще ми го признаят.

Здравейте,

И на мен ми искат същият документ. Случайно да успяхте да намерите този KG 53-BG? Ако да, то ви бих безкрайно благодарен да постнете линк/пдф файла. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎3‎/‎29‎/‎2021 at 19:14, planish написа:

Здравейте,

И на мен ми искат същият документ. Случайно да успяхте да намерите този KG 53-BG? Ако да, то ви бих безкрайно благодарен да постнете линк/пдф файла. Благодаря!

Една вметка и от мен. Когато дадена администрация в Германия изисква някакъв формуляр, тя или вече е публикувала неговия електронен вариант на сайта си, или го изпраща на хартия по пощата.

Щом като ви искат KG 53-BG, който го няма никъде в електронен вид, значи или трябва да ви го изпратят по пощата, или просто трябва да отидете до местния филиал на Familienkasse и да помолите да ви го дадат.

Ще бъде много полезно, след като получите формуляра, веднага да го сканирате и да ми го пратите, за да го сложа в секцията с документи за сваляне. Предварително ви благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...
На 1.04.2021 г. at 9:18, 1984 написа:

Една вметка и от мен. Когато дадена администрация в Германия изисква някакъв формуляр, тя или вече е публикувала неговия електронен вариант на сайта си, или го изпраща на хартия по пощата.

Щом като ви искат KG 53-BG, който го няма никъде в електронен вид, значи или трябва да ви го изпратят по пощата, или просто трябва да отидете до местния филиал на Familienkasse и да помолите да ви го дадат.

Ще бъде много полезно, след като получите формуляра, веднага да го сканирате и да ми го пратите, за да го сложа в секцията с документи за сваляне. Предварително ви благодаря!

KG 53 BG

KG 53 BG.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. До сега във форума не видях като моя казус, така че ще го споделя и ако някой може да помогне, ще е чудесно. Разредена съм от 7 години с бившия ми съпруг, той започна работа в Германия преди 8 месеца. Знам че имам право на детски ,той също е попитал,но никаква идея какви документи трябва да представя. Не съм на трудов договор, взимам пенсия по болест и детски надбавки в България. С децата ми живеем в България. Ако някой може да помогне,ще съм много благодарна 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, kirilova_tania написа:

Здравейте на всички. До сега във форума не видях като моя казус, така че ще го споделя и ако някой може да помогне, ще е чудесно. Разредена съм от 7 години с бившия ми съпруг, той започна работа в Германия преди 8 месеца. Знам че имам право на детски ,той също е попитал,но никаква идея какви документи трябва да представя. Не съм на трудов договор, взимам пенсия по болест и детски надбавки в България. С децата ми живеем в България. Ако някой може да помогне,ще съм много благодарна 

Това не е правилната тема, в която да търсите отговор на въпроса си. По тази причина не сте намерили никаква информация. Отворете темата Подаване на документи за детски надбавки (Kindergeld) в Германия. После в полето за търсене горе вдясно напишете разведен и ще ви излязат всички мнения на потребители, имали подобен въпрос.

Според мен вече е даде отговор какво се прави. Просто трябва да отделите време и да го намерите. А коа все пак остане нещо неясно, питайте пак, но този път в другата тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.02.2022 г. at 20:23, Milen Dimitrov написа:

KG 53 BG

KG 53 BG.pdf

 

На 16.02.2022 г. at 11:03, kirilova_tania написа:

Здравейте на всички. До сега във форума не видях като моя казус, така че ще го споделя и ако някой може да помогне, ще е чудесно. Разредена съм от 7 години с бившия ми съпруг, той започна работа в Германия преди 8 месеца. Знам че имам право на детски ,той също е попитал,но никаква идея какви документи трябва да представя. Не съм на трудов договор, взимам пенсия по болест и детски надбавки в България. С децата ми живеем в България. Ако някой може да помогне,ще съм много благодарна 

 

Scan0005.pdf

Scan0004.pdf

Scan0003.pdf

Scan0002.pdf

Scan0001.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
На 20.02.2022 г. at 16:58, Milen Dimitrov написа:

zdraveite,mojeteli dami ispratite Dvustraniq dukument, KG 53 BG Blagodarqvi info, xlan29@ab.bg

Редактирано от мирко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте скъпи хора. Не мога да намеря формуляр  KG55a-bg  Удостоверение за посещаване на училище и висше учебно заведение извън Германия.  Срещнах в търсачката ,че на  този сайт го има. Много моля: помогнете да го намеря спешно.  Нужен е да го дадем за попълване в български университет, където следва 1 курс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Люси написа:

Здравейте скъпи хора. Не мога да намеря формуляр  KG55a-bg  Удостоверение за посещаване на училище и висше учебно заведение извън Германия.  Срещнах в търсачката ,че на  този сайт го има. Много моля: помогнете да го намеря спешно.  Нужен е да го дадем за попълване в български университет, където следва 1 курс

вече го намерих, благодаря ви. Но дали е все още актуален този формуляр, който е от 2013 г?

  • Харесва ми 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..