Jump to content
Родени в България
ЕМ2002

Формуляри за Kindergeld (детски надбавки) в Германия

Recommended Posts

На 6.05.2020 г. at 16:20, marieta. st написа:

Здравейте! На мен ми го попълниха в Дирекция-Социално подпомагане. 

Кое е вярното? Моля, някой по-компетентен да отговори, къде е правилно да се отиде. 

Здравейте, ние отидохме в ГРАО , там ни го попълниха и сме одобрени. Успех!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, можели да ми помогнете за формуляр Е411 кой трябва да ми попълни точка 7 И точка 9 .Другите точки са ми попълнени от Социално подпомагане по местоживеене.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 21.9.2020 at 19:24, Ренета написа:

Здравейте, можели да ми помогнете за формуляр Е411 кой трябва да ми попълни точка 7 И точка 9 .Другите точки са ми попълнени от Социално подпомагане по местоживеене.

Здравейте Ренета,

Точки 7 и 9 се намират в част Б на формуляра, което означава, че данните там се попълват от случителя в Дирекция "Социално подпомагане".

В т. 7 трябва да бъде вписано същото, което е вписанои в т. 2 и т. 3 (съпруг/а и деца). Странно е, че вече сте получили попълнен формуляр, но т.9 не е попълнена. Там се вписват данните на местната дирекция "Социално подпомагане". Адресът и датата може да бъдат попълнени от вас, но другите неща трябва да се оформят от служителите там.

Потресаващо е, че този формуляр е извън употреба от почти 10 г., но все още го дават на хората за попълване. Ако се оправяте добре с немския, обяснете любезно на Familienkasse да не ви занимават с глупости, а да си придвижат запитването по служебен път, каквито са правилата.

До скоро ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, дали случайно някой има сканирана бланка на "Удостоверението за семейно положение" - формуляр KG 53-BG.

Дойдох в България, за да си подготвя документите за детски , но KG 53-BG ми липсва, за да набавя всичко. Не разполагам с такава бланка , за да я подам. Благодаря предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Зададен (Редактирано)
На 27.2.2021 at 21:20, ddd123 написа:

Здравейте, дали случайно някой има сканирана бланка на "Удостоверението за семейно положение" - формуляр KG 53-BG.

Дойдох в България, за да си подготвя документите за детски , но KG 53-BG ми липсва, за да набавя всичко. Не разполагам с такава бланка , за да я подам. Благодаря предварително.

Здравейте ddd123,

няма да намерите този формуляр в електронен вид. Той е толкова стар, че никой не се занимава да го качва вече. Когато на някой чиновник от някоя регионална Familienkasse му хрумне да иска подобен "брадат" документ, тогава трябва да го предостави на потребителя или да му го изпрати по пощата.

Алтернативият вариант е да си попълните в България Е401. Това е наследника на формуляр KG53-BG, макар че и той вече отдавна излезе от употреба. Както и да е, българският вариант на Е401 ще намерите в раздела Файлове > Документи и формуляри

Ако случайно получите някога формуляр KG53-BG на хартия, сканирайте го и ми го пратете, за да го кача във файловата база на сайта ни.

До скоро ...

Редактирано от Крякащата тайфа

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2/28/2021 at 18:04, ddd123 написа:

Разгледах всички тези формуляри от линка ви преди да пиша, благодаря, но KG 53-BG  не намирам. Намерих в нета само GB вариант, но не знам дали ще ми го признаят.

Здравейте,

И на мен ми искат същият документ. Случайно да успяхте да намерите този KG 53-BG? Ако да, то ви бих безкрайно благодарен да постнете линк/пдф файла. Благодаря!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На ‎3‎/‎29‎/‎2021 at 19:14, planish написа:

Здравейте,

И на мен ми искат същият документ. Случайно да успяхте да намерите този KG 53-BG? Ако да, то ви бих безкрайно благодарен да постнете линк/пдф файла. Благодаря!

Една вметка и от мен. Когато дадена администрация в Германия изисква някакъв формуляр, тя или вече е публикувала неговия електронен вариант на сайта си, или го изпраща на хартия по пощата.

Щом като ви искат KG 53-BG, който го няма никъде в електронен вид, значи или трябва да ви го изпратят по пощата, или просто трябва да отидете до местния филиал на Familienkasse и да помолите да ви го дадат.

Ще бъде много полезно, след като получите формуляра, веднага да го сканирате и да ми го пратите, за да го сложа в секцията с документи за сваляне. Предварително ви благодаря!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване