Jump to content
Родени в България

Recommended Posts

преди 6 минути, lazarus написа:

... Една нощувка в Кешкемет съм резервирал. До там са ми около 800 км от нас и се надявам на другия ден да пресека границите. Ще се радвам, ако успееш да намериш време да опишеш пътуването си, защото тръгваш преди мен. 

Едно е сигурно и не се е променяло от доста време - когато пътуваме транзит, нямаме право да преспиваме в Унгария. Поне не в хотели, мотели и т.н. Може да се спи само в колата.

Аз резервира вече два пъти и после анулирах. В Словакия, откъдето ще мина, правилата са същите, така че и там анулирах. Всъщност може да се спи, но има редица изисквания. Само отрицателен тест не е достатъчен и не ми се занимава.

Това е положението засега. Правилата се променят всяка седмица, но това с преспиването е едно от непроменените от много месеци.

И накрая малко офтопик и от мен - използвам възможността да те помоля да гласуваш в неделя. Имате секция, която е сравнително близо - в Регенсбург. Tрябва да дадем едно рамо на близките и роднините ни в България, за да да се отърват най-после от хватката на овластената простащина и посредственост.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, изненадан съм с това за преспиването, че е забранено. На сайта на унгарската полиция пише, че  хората са задължени да напуснат Унгария за 24 часа от влизането. http://www.police.hu/en/content/humanitarian-corridor 
Foreign citizens arriving from abroad can only use the designated border crossing points and route to transit, can only stop at rest areas designated for transit traffic, for a reason essential for transiting - especially for sanitary or technical reasons -, and are obliged to leave the territory of Hungary within 24 hours.
Малко е въпрос на тълкования, дали ще съм спрял по обективни причини свързани с транзита или не. Смятам да рискувам.

Надявам се като ме видят с 3 дребосъка с колата, ако ме спрат да успея да ги убедя, че няма как да продължа да карам. Ако ли не,  просто ще изгоря с няколко евро и ще ми се надуе главата от рев.

Преди короната 2 пъти съм преспивал в Унгария без проблеми, като изключим неудачният избор на хотел първият път. Дори успяхме да се разберем на английски на едното място.

Относно гласуването.
Вече съм си нагласил алармата на 05.00 часа, за да можем да отидем в 7:00 и да сме първи :)
Аз също съм на мнение, че трябва да се гласува. Специално в Регенсбург ще има 2 секции. Миналият път успяха да гласуват близо 900 човека. Много хора се отказаха обаче като видяха опашките, и имаше комични моменти когато хора чакали 2-3 часа ме питат за кого да гласуват. ( не знам на какъв принцип ме избраха, не ги бях виждал преди)
Искам да ползвам тук трибуната и да напомня, че хората които са организират изборите, извършват нечовешко количество работа, напълно безплатно, в почивният си ден, и много често обират негативите  и лошото отношение, породени от дългото чакане на опашка и/или липса на възпитание от част от сънародниците ни.
Моля Ви благодарете им за усилията, ако искате им занесете вода или нещо дребно за хапване, те често не успяват дори да намерят време за ядене цял ден, а работят под напрежение и трябва да са максимално концентрирани точно в края на изборния ден. 
Ценете ги, за да може да не се откажат от тази меко казана неблагодарна работа, за да можем всички ние да упражним правото си на глас.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

по последна информация от преди 2 дена, влизането в Сърбия от Унгария е било 7-8 часа на границата. после на Калотина 1-2 часа.

Въпрос, някой минавал ли е скоро през Румъния и Видин? Дали ситуацията няма да е по-добре. Знам за състоянието на пътищата, че няма как да се мерят с магистралата в Сърбия, но все пак с деца да киснем по границите....просто вече търся алтернативи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Mr. T написа:

Здравейте отново,

по последна информация от преди 2 дена, влизането в Сърбия от Унгария е било 7-8 часа на границата. после на Калотина 1-2 часа.

Въпрос, някой минавал ли е скоро през Румъния и Видин? Дали ситуацията няма да е по-добре. Знам за състоянието на пътищата, че няма как да се мерят с магистралата в Сърбия, но все пак с деца да киснем по границите....просто вече търся алтернативи.

Аз използвам за влизане в Сърбия един от двата ГКПП: Tompa-Kelebija или Bácsalmás-Bajmok. Намират се на около 30 км. един от друг и не съм чакал повече от 30-40 мин, дори и в най-натоварения сезон.

Опашките на Калотина ги избягвам, като влизам през ГКПП Стрезимировци. Но минаване през него не препоръчвам, ако пътува само една кола. Просто последните 10-15 км. в Сърбия са планински слабо населен рейон. Големи участъци са без покритие на мобилните оператори.

За тези, които все пак изберат ГКПП „Стрезимировци“ давам следния съвет. От магистралата се се слиза на Vladichin Han. В никакъв случай по-рано! Мисля, че съм го обяснявал по-напред в темата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, моето пътуване наближава и ще се радвам ако някой ми препоръча бензиностанции по пътя Германия - Австрия - Унгария - Сърбия - България, подходящи за кратка почивка с деца.  Иска ми се да има детски кът или детска площадка с люлки, където малките да се разтъпчат. За зареждане с гориво вече имам фаворити и ще се придържам към тях.
Ще се радвам на всякакви упътвания :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване