Jump to content

Българско училище във Франкфурт на Майн


Recommended Posts

Българско училище във Франкфурт има за цел да разпространява българския език и култура и да обучава децата на толерантност, компетентност,  уважение и доверие, самостоятелност и готовност за носене на отговорност.

През учебната 2015/2016 година (започва на 13.09.2015 и завършва на 10.07.2016) в училището ще се обучават деца в подготвителна група, първи, втори, трети, четвърти, пети и шести клас.

Учениците изучават български език на ниво роден език. Преподава се по актуалния учебен план на Министерството на образованието и науката на Република България.

Свидетелствата за завършен клас, които се издават от училището, се признават в България.

Изучаването на български език, като втори или трети чужд език, може да се впише в немската диплома.

В училището се преподават следните предмети:

  • Български език и литература
  • Роден край
  • Човекът и обществото
  • История на България

Учителите са опитни преподаватели с висше образование. За тях българският език е роден език.

Графикът на учебните занятия, както и ваканциите, съвпадат с тези на училищата в Хесен.

За контакти:

Дружество за насърчаване на образованието “Васил Левски”

(последен етаж, помещенията на „Katherina die Große Schule“)

Idsteiner Straße 91

60326 Frankfurt am Main

Людмила Шнайдер

Маргарита Русанова

Telefon: +49 (0)6151 3683 558

E-Mail: info@bgschule-frankfurt.de

Web: http://bgschule-frankfurt.de

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...
  • Отговори 3
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Най-активни дни

Най-активни в темата

Здравейте, малко се обърках в заглавието пише "Българско училище във Франкфурт", а в статията пише за Хамбург. След това пак виждам адрес за Франкфурт, нещо не ми е ясно. Може ли малко разяснение? И още един въпрос ако може да ми отговорите, а именно: "Голямата ми дъщеря е трети клас сега в България, но има тенденции да се установим в Германия във Вайскирхен, Саараленд. Малката ми дъщеря е втора група в детската градина, и по законите на България, догодина трябва да бъде в задължителна предучилищна - първа група. Въпроса ми е дали знаете мога ли да запиша и двете да се обучават в училището, понеже не знаят немски език, а бих искала да го научат за да продължат образованието си там" Благодаря Ви предварително за отделеното време и оказана помощ.

Поздрави......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 4 часа, nikolowa9 написа:

Здравейте, малко се обърках в заглавието пише "Българско училище във Франкфурт", а в статията пише за Хамбург. След това пак виждам адрес за Франкфурт, нещо не ми е ясно. Може ли малко разяснение?

Очевидно става дума за грешка и още по-очевидно е, че става дума за Франкфурт, а не за Хамбург. Също така това не е статия, а публикация с намерение за дискусия от потребител на форума решил да помогне на интересуващи се като вас, госпожо Николова. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, rodenivbg написа:

Очевидно става дума за грешка и още по-очевидно е, че става дума за Франкфурт, а не за Хамбург. Също така това не е статия, а публикация с намерение за дискусия от потребител на форума решил да помогне на интересуващи се като вас, госпожо Николова. 

Благодаря Ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..