Jump to content

Домашни любимци в Германия


Recommended Posts

как стоят нещата с домашните любимци?

Доколкото знам се регистрират в общината. Предполагам с паспорт и формуляр изтеглен от сайта на общината.

Интересуват ме по-скоро кучетата - какъв е реда там? Къде може да го разхождаш, трябва ли да е с намордник, каишката задължителна ли е, къде може да ходи по нужда ( събирането на екскрементите очевидно е задължително, но може ли животното да си върши работата... как да кажа... където му дойде, стига аз после да му прибирам отпадъците?), в специални кофи ли се изхвърлят(фекалиите), къде може да ходи по малка нужда?

Питам, понеже преди година осиновихме едно куче и мисля и него да го вземем по-нататък. Поел съм ангажимент все пак, а и смятам, че на детето един приятел в новата обстановка няма да му е излишен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 14
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Най-активни в темата

Прикрепени снимки

Бързам да ти отговоря, защото ти остана малко време до преместването. Ако намеря повече време ще развия отговора си през следващите дни.

При отглеждане на куче трябва да знаеш следните неща:

  • в 99,9% от случаите се изисква съгласието на наемодателя. Гледай да изясниш този въпрос, защото той е най-важният
  • кучето се извежда задължително на повод, намордник е задължителен само за някои породи.
  • ако лае и стресне някои или просто "дразни" хронично раздразнените ти съседи, може да т задължат да го пратиш на училище
  • плащат се следните такси: регистрация и преглед при ветеринар (50-100€, ако липсват имунизации), регистрира се в общината с Anmeldung zur Hundesteuer и там ти определят данъка (започва от около 25€ но може да стигне и до 1000€/год.), гражданска отговорност за притежател на куче Hundehaftpflichtversicherung (40-50€/год.)
  • има породи, които са забранени, но не вярвам това да се отнася за твоя случай. Освен това отделните провинции имат специфични регулации
  • в някои общините има обособени терени за свободно тичане на кучетата, но те са по-скоро изключение
  • за ходенето по малка нужда не се сещам да има правила, но изпражненията задължително се събират, защозо има глоби от 10 до около 50 € за несъбрани екскрементите. Торбички за целта има на много от по-големите улици в нашия град, ако няма си носиш твои полиетиленови торбички. Изхвърлят се в обшиия боклук (Restmüll). Най-точна информация ще получиш от Ordnungsamt в общината. Със сигурност имат специална брошура за притежателите на кучета.

ПП: За правилата при транспортиране в автомобил ще пиша допълнително, че там не може да се обясни кратко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

моля  да ми отговорите който е компетентен. искам да си взема Кане Корсо в Германия.в област Байерн съм. какви са законите в Германия за домашен любимец и мога ли да гледам тук това куче?

Редактирано от 1984
Транслитерация
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 37 минути, Milen Simeonov написа:

molq  da mi otgovorite koito e kompetenten.iskam da si vzema Kane Korso v Germaniq.v oblast Bayern sam.kakvi sa zakonite v Germaniq za doma6en lubimec i moga li da gledam tuk tova ku4e?

Здравейте, моля да прочетете Правила на форума, т. 5. И не забравяйте, че регистрирайки се тук сте се съгласили да ги спазвате. Писането на кирилица е уважение към останалите участници. Успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.1.2017 at 20:49, Milen Simeonov написа:

моля  да ми отговорите който е компетентен. искам да си взема Кане Корсо в Германия.в област Байерн съм. какви са законите в Германия за домашен любимец и мога ли да гледам тук това куче?

Здравейте Милен,

отделните провинции си имат отделни правила по отношение на разрешените за отглеждане и развъждане породи. Има си списъци (Rasselisten in Deutschland) с т.нар. бойни кучета (Listenhunde).

Според таблицата от линка по-горе породата Cane Corso е включена в категория 2 на списъка за Bayern. Това най-общо значи, че породата не е забранена, но е доколкото разбирам е необходимо да притежавате Negativzeugnis от вещо лице (Gutachter), след което от общината не могат да имат претенции към вас.

Не съм сигурен дали притежаването на Negativzeugnis е първоначално задължително или просто препоръчително. На тази страница Verfahren bei Hunden der Kategorie 2 - Negativzeugnis всичко е подробно обяснено, но на мен не ми се чете. При нас в Sachsen нещата изглеждат по друг начин и не мога да ви кажа какво точно трябва да направите. Чисто и просто отидете до общината и там ще ви обяснят дали Negativzeugnis е задължителeн или препоръчителeн. Аз лично бих си извадил Negativzeugnis за кучето, за да съм спокоен, че няма от общината да ме изненадат с принудително изпращане при вещо лице.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте, имаме йоркширски териер и ни предстои пътуване до град близо до Дюселдорф. Чипиран и ваксиниран е, дали някой е наясно какво точно още ни трябва, за да пътуваме безпроблемно? Доколкото знам трябва да се обезпаразити вътрешно и външно, но не съм наясно какъв е срока за това преди самото пътуване. Ще ви бъда благодарна ако някой сподели. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ако мога да бъда полезна бих искала да споделя как постъпихме с нашето кученце. Задължително паспорта трябва да е европейски. Да са вписани всички ваксини на кучето и 30 дни преди заминаването трябва да е бита ваксина против бяс. Ние патувахме с кола. Не сме взимали клетка и на границите изобщо не са ни искали документи за кучето. Разбрах че сте същата порода като нашата и сте близо до нас. Ако мога да попитам само момиче или момченце е и от дребните йорки ли сте или от по едрите.

  • Харесва ми 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията, попитах и във ветеринарната клиника, останало е само да го обезпаразитя 3 дни преди пътуването и да е вписано в паспорта, че е клинично здрав. Момченце е на 2г и половина, 3,500кг. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте,

Дали има някой, който да е запознат с изискванията за домашни любимци като риби и папагали?

Четох, че за да можеш да транспортираш риби от България в Германия /Хамбург/ е необходимо да се поиска специално разрешение, но не беше упоменато от кого.

За птиците също бяха налични ограничения за транспортиране /мисля че до 2 две птици/. Някой дали има идея към каква институция трябва да се обърна, за да ми разяснят тези въпроси?

Редактирано от Daya Hristova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7/14/2019 at 0:17, Daya Hristova написа:

Здравейте,

Дали има някой, който да е запознат с изискванията за домашни любимци като риби и папагали?

Четох, че за да можеш да транспортираш риби от България в Германия /Хамбург/ е необходимо да се поиска специално разрешение, но не беше упоменато от кого.

За птиците също бяха налични ограничения за транспортиране /мисля че до 2 две птици/. Някой дали има идея към каква институция трябва да се обърна, за да ми разяснят тези въпроси?

Питайте някой ветеринар. Те са запознати най-добре. Аз така направих когато си взехме кученце и трябваше е да го транспортираме до тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Имам питане относно породата бултериер и мини бултериер.Предстои ми заминаване за село/ град Швенди, не знам точно как се води . Дали има някой запознат с тези породи в тази област на Германия.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3/7/2022 at 10:17, pepkata95 написа:

Имам питане относно породата бултериер и мини бултериер.Предстои ми заминаване за село/ град Швенди, не знам точно как се води . Дали има някой запознат с тези породи в тази област на Германия.

Благодаря.

Здравей pepkata95,

въпросното село се намира в най-либералната заподно-германска провинция по отношение отглеждане на бойни и опасни породи кучета. Но все пак за породата бултериер освен всички други формалности (ветеринарен лекар, застраховка, данък и т.н.) се изисква и разрешение от полицията (Erlaubnis zur Haltung eines Kampfhundes). Преди да се получи това разрешително, ще трябва да се положи и изпит (теоретичен и практически).

Поинтересувах се специално за мини бултериера, защото той не е посочен изрично в списъците с опасни породи. Оказва се, че при него положението е малко неясно. Ако кучето надхвърля определена големина, автоматично се раглежда като бултериер и се прилагат правилата за бултериер (необходимо е разрешително от полицията). Ако е по-малко от максимално допустимата за породата големина, няма необходимост от полицейско разрешително.

Тази цялата история с отглеждане на кучета от определени породи изисква специално внимание. Обикновено ветеринарните лекари или местни клубове за стопани на подобни кучета могат да окажат безценна помощ, особено в първоначалния период. Има предвид, че съседите ти ще са основен източник на бъдещи проблеми, така че ги оставяй да си пъхат носа в живота на твоето семейство и кучетата, дори и да изглеждат добронамерени.

До скоро ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3/9/2022 at 14:55, Крякащата тайфа написа:

Здравей pepkata95,

въпросното село се намира в най-либералната заподно-германска провинция по отношение отглеждане на бойни и опасни породи кучета. Но все пак за породата бултериер освен всички други формалности (ветеринарен лекар, застраховка, данък и т.н.) се изисква и разрешение от полицията (Erlaubnis zur Haltung eines Kampfhundes). Преди да се получи това разрешително, ще трябва да се положи и изпит (теоретичен и практически).

Поинтересувах се специално за мини бултериера, защото той не е посочен изрично в списъците с опасни породи. Оказва се, че при него положението е малко неясно. Ако кучето надхвърля определена големина, автоматично се раглежда като бултериер и се прилагат правилата за бултериер (необходимо е разрешително от полицията). Ако е по-малко от максимално допустимата за породата големина, няма необходимост от полицейско разрешително.

Тази цялата история с отглеждане на кучета от определени породи изисква специално внимание. Обикновено ветеринарните лекари или местни клубове за стопани на подобни кучета могат да окажат безценна помощ, особено в първоначалния период. Има предвид, че съседите ти ще са основен източник на бъдещи проблеми, така че ги оставяй да си пъхат носа в живота на твоето семейство и кучетата, дори и да изглеждат добронамерени.

До скоро ... 
 

Благодаря ви , ще го имам впредвид това за мини бултериера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Здравейте група!

Искам да си взема питбулче на 4 месец от България и да си го донеса в Германия.

Аз съм в Бавария, и видях, че категорията за Питбул е 1 в моята област. 

Има ли повече изисквания към мен или кучето за да го притежавам тук?

Благодаря Ви предварително 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отидете в общината, от там ще ви дадат пълна информация. Знаете, че трябва да го регистрирате, да плащате данък, дали е позволено домашни любимци ако сте под наем и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..