Jump to content

Колко струва литър мляко в държавата, в която живеете?


Aleksander

Recommended Posts

Повод да задам този въпрос е тази снимка от днес. Направена е в Хамбург и показва цената на литър мляко (най-евтиното в момента). На снимката личи ясно цената от 42 евроцента или 82 стотинки.

milch.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 9
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Най-активни в темата

Прикрепени снимки

И аз ще ви се похваля, но малко по-късно. Първо искам да ви кажа, че и на мен още в самото начало след пристигането ми в Германия ми направи впечатление голямата разлика в цените на продуктите, които са с местен произход, спрямо аналогичните в България. Млечните продукти са една от големите групи, при които по някаква странна причина цената в България е традиционно по-висока от тази в Германия (сравнявайки аналогични продукти).

А сега по отношение на цената на прясното мляко. При мен тя е 50 цента на млякото, което ми е фаворит, но не мога да я снимам, не знам и с каква масленост е точно, но е сигурно е > 4,5% :). Причината е, че го купувам от една ферма по път за работа. Бяха ми нужни 2 г., за да открия такъв производител. От подобни места купувам и прясно нешприцвано телешко и агнешко месо, яйца, някои сезонни плодове и зеленчуци и др. дреболии. Цената им цепи мрака, а качествата им няма смисъл да коментирам, така че спирам да се хваля.

Ако обичате млякото, възползвайте се максимално от генетичната мутация, която носим като южноевропейци, благодарение на която може да пием прясно мляко без да имаме проблемите, които имат голяма част от северноевропейците например ;).

Иначе защо млякото и млечните продукти в България са толкова скъпи си е реторичен въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес купих 2 литра в промоция от Реве за по 49 цента литъра. В моето семейство прясното мляко се пие като вода. 

Много се впечатлих колко по- евтино е прясното мляко в Германия, в сравнение с България, където понякога сме нямали пари да си купим такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес взех от Нетто, 1,5% на промоция за 30 цента лтр. И не е само с млякото - кога в България ще купиш Ариел прах за 100 пранета за 30 лв? Само зеленчука им е скъп и адски безвкусен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, electrified написа:

Само зеленчука им е скъп и адски безвкусен.

Зеленчуци само в турските магазини. И там не са като нашите, но са близо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5/14/2016 at 23:54, electrified написа:

Днес взех от Нетто, 1,5% на промоция за 30 цента лтр. И не е само с млякото - кога в България ще купиш Ариел прах за 100 пранета за 30 лв? Само зеленчука им е скъп и адски безвкусен.

И плодовете са скъпички, според мен. Качеството на храната е голямо, за разлика от България. Тук месото си е месо, колбасите са си колбаси. Като пека кренвирши или наденица не цъфват, като майски рози.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и как напълнях... Не е истина. То това да опитам, онова да опитам. В България 70% от нещата са ми били скъпи и недостъпни и тук в Германия си наваксах.

Редактирано от ptmollova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

При нас има автомат за домашно мляко, на цена 0.80 Е за 1 литър. Дори може да се подкваси, става чудесно мляко, за закваската йогурт от Лидъл.

Млякото е страхотно, кравите мучът, а млекарката с една метална кофа го налива в автомата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
На 11.05.2016 г. at 16:51, ptpetrova написа:

Аз днес купих 2 литра в промоция от Реве за по 49 цента литъра. В моето семейство прясното мляко се пие като вода. 

Много се впечатлих колко по- евтино е прясното мляко в Германия, в сравнение с България, където понякога сме нямали пари да си купим такова.

Само да отбележа, че ако сравняваме най-евтиното мляко в Германия и в България, цените кажи-речи еднакви. Не съм обръщал внимание дали все още го има и ако го има колко струва, но миналата година по това време в Lidl имаше прясно мляко в пликчета за по 0.89 лв и в кофички - 0.5 л за по 0,49 лв. Освен това от така наречените млекомати, където млякото уж се води за истинско, все още се намират цени от 1 лев за литър. Като държа да отбележа, че тези цени са постоянни, а не промоционални.

 

Редактирано от Milen Georgiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..