Jump to content

Безплатни курсове по немски ?


liyagk

Recommended Posts

Здравейте ! 

От 1 година живея и работя в Германия .. но все още не говоря езика .. работното ми място е такова , че по-скоро научих цигански ;д .. както и да е ..

имам голяма нужда от помощ .. работя на пълен работен ден , но искам да кандидатствам за безплатните курсове , тъй като в момента разходите ми надхвърлят възможностите ми  ! От приятели чух ,че мога да кандидатствам за курсовете , като  кажа , че работя , но искам да си потърся нова работа , че парите ми са малко и т.н .. има ли истина в това ... Благодаря предварително ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

На 19.3.2017 at 22:28, liyagk написа:

Здравейте ! 

От 1 година живея и работя в Германия .. но все още не говоря езика .. работното ми място е такова , че по-скоро научих цигански ;д .. както и да е ..

имам голяма нужда от помощ .. работя на пълен работен ден , но искам да кандидатствам за безплатните курсове , тъй като в момента разходите ми надхвърлят възможностите ми  ! От приятели чух ,че мога да кандидатствам за курсовете , като  кажа , че работя , но искам да си потърся нова работа , че парите ми са малко и т.н .. има ли истина в това ... Благодаря предварително ! :)

За вашият град (Wildeshausen) намерих тези линкове:

http://www.integrationskurs.net/deutsch-lernen/Wildeshausen

http://www.vhs-wildeshausen.de/

Най-добре е да идете на място и да попитате. Дори и без немски все ще намерите начин да се разберете. Там ще ви упътят най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,аз съм в положението на Господина,по-горе ,с разликата че съм между германци на пълен работен ден,но общо взето научавам от тях немският само в сферата на работата ми.Имам желание да уча немски по-обстойно и граматически правилно.Имаме си Културен център  и там виждам ,че се провеждат курсове,но разбрах че цената е 150 евро на месец.Нямам възможност да отделям тази сума всеки месец.Незнам къде точно да попитам за безплатни курсове .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Iliana Koceva написа:

Здравейте,аз съм в положението на Господина,по-горе ,с разликата че съм между германци на пълен работен ден,но общо взето научавам от тях немският само в сферата на работата ми.Имам желание да уча немски по-обстойно и граматически правилно.Имаме си Културен център  и там виждам ,че се провеждат курсове,но разбрах че цената е 150 евро на месец.Нямам възможност да отделям тази сума всеки месец.Незнам къде точно да попитам за безплатни курсове .

Здравейте, Илиана, прочетете тук и обърнете внимание на т. 7

 

Редактирано от Александър Узунов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Здравейте, аз също искам да се включа по темата, относно изучаването на немски език. Аз работя в една фабрика за месо и нямам много добри познания по немски. Живея в Parchim, Mecklenburg-Vorpommern. При нас има Job Center, но незнам какви са условията, на който трябва да отговарям, за да се запиша. Прочетох много материали за интеграционния курс, но незнам да ли имам право да се включа в него. От 1 г. работя в Германия, имам ли право на обезщетение за безработица ако напусна работа и като безработна евентуално да се запиша на курс по немски? За мен това е много важно, тъй като без език не мога да си сменя работата, а там, където работя не ми остава време допълнително да уча след работа, другото което е, че имам здравословни проблеми и няма да мога да издържа дълго на настоящата ми работа. Какво можете да ме посъветвате? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..